Kto w tym domu najwięcej robi? Pobierz darmowy pdf- i sprawdź kto w Twoim domu najwięcej robi!

Pranie, sprzątanie, ugotowanie obiadu, wynoszenie śmieci, opłacenie rachunków, wycieczka do sklepu… Znajome? Czy nie masz wrażenia, że wszytko kręci się wokół domowych obowiązków? A czas ucieka Ci przez palce?

W dzisiejszych czasach kobiety to prawdziwe perpetum mobile. Są jednocześnie żonami, matkami, pracownikami, kucharkami, sprzątaczkami… wymieniać można bez końca. Są też mistrzami organizacji czasu. Jednak w tym wszystkim często zapominają o sobie, o chwili wytchnienia. Czy rodzina im pomaga im w codziennych obowiazkach, aby mogły się napić chociaż kawy? A no, nie zawsze…

Kto w tym domu najwięcej sprząta?

Jak to kto? Ty! Żona, matka i pewnie jeszcze pracująca na pełnym etacie. Twoje życie zaczyna się kręcić między praniem, a sprzątaniem w kuchni. Praca- dom, praca – przedszkole- dom. Czy nie masz wrażenia, że wszytko jest na Twojej głowie, dobra jest za krótka i nie masz czasu wypić ciepłej kawy? Każdy w domu jest czymś zajęty, kosz pełen prania, talerze nie pozmywane, w przedpokoju pełno piasku na podłodze i kto to wszytko zrobi? Jak to kto? TY!!! Tak, tak i Ty dobrze o tym wiesz, że weźmiesz się za to sama bo: zrobisz to lepiej i szybciej. I dzięki temu w domu masz samych leni. Czas to zmienić!

Nasi partnerzy dzielą się na dwie grupy

Nie ma znaczenia czy jest chłopakiem, partnerem czy mężem. Mężczyzna powinien mieć takie same obowiązki w domu jak kobieta. Jeśli Ty robisz pranie, nic mu się nie stanie jeśli w tym czasie pójdzie wynieść śmieci czy włoży naczynia do zmywarki. Jeśli on uważa, że jego jedynym obowiązkiem jest chodzenie do pracy to grubo, ale to grubo się myli. Czas ustalić jego obowiązki.

Mężczyźni dzielą się na takich co pomagają i takich którzy nie pomagają. Nie ma nic po środku, nie istnieje „mój czasem pomaga” – przecież jak czasem pomaga, to większości właśnie NIE POMAGA!

Każdy łatwo może przyznać ” widziały gały co brały”, no cóż.. widziały i rozpieściły! My kobiety mamy tendencję do usługiwania, brania na siebie zbyt dużo obowiązków. Czas skończyć także, te żałosne gierki robienia z faceta bohatera, który za pozmywanie naczyń raz w miesiącu otrzymuje stos ochów i achów.

Coś Ty robiła cały dzień?

Znajome? Na pewno nie raz słyszałaś to frustrujące zdanie. Przecież byłaś w pracy, zawiozłaś dzieci do szkoły i je odebrałaś, przygotowałaś obiad, pozmywałaś, pomogłaś w lekcjach… lista długa prawda?

Jeśli jednak jesteś na urlopie macierzyńskim czy wychowawczym i/lub nie pracujesz zawodowo, to nie znaczy, że siedziałaś i malowałaś paznokcie. Jeśli zostajesz z dzieckiem w domu, lub z dziećmi to oni zostają Twoimi szefami. Taki szef jest wyjątkowy, bo pracujemy dla niego 24h na dobę, spełniamy wszystkie zachcianki i jeszcze nam nie płaci! Za to otrzymujemy bezwarunkową miłość na długie lata. Niestety nie wszyscy rozumieją, że dom się sam nie posprząta, garnki same się nie umyją, a dziecko samo pampersa sobie nie zmieni.

Bo 4 latek może już coś pomóc! 

A nawet i młodszy! Tak, tak drogie Panie nie wychowujemy „maminsynków” i ” córeczek mamusi” bo to ani nam, ani im w przyszłości na dobre nie wyjdzie. Nikt nie każe maluchom, bawić się w środkach czystości i myć sedes. Ale maluchy mogą już posprzątać swoje zabawki, wrzucić je do kartonu czy pudełka. Mogą ściereczką pomóc nam wycierać kurze, mogą trzymać szufelkę podczas zamiatania. W czym ostatnio pomogło Twoje dziecko? Hmm…

Nastolatki siedzą na 4 literach i nic nie robią…

Smutne ale prawdziwe. Głowa w smartfon i nie ma dziecka w domu. Zje obiad, kolacje i ucieka do pokoju. Niestety taki widok, spotyka niejedną matkę, która nawet tego nie dostrzega. Bo przecież ONO MA SIĘ UCZYĆ! nie będzie marnowało czasu na odkurzanie, wrzucenia prania do pralki czy zmywania. A kiedy i jak nauczy się odpowiedzialności i wypełniania obowiązków? Prędzej czy później pójdzie do pracy i też będzie tak kaprysił czy kaprysiła jak mama nauczyła?

Obowiązki w domu

Ustal od 5 do 10 podstawowych obowiązków domowych. Przydziel zadania na każdy tydzień, dla każdego z domowników.  Po tygodniu a nawet po miesiącu zobacz kto tu najwięcej wypęłnia obowiązków i jakie postępy wykonuje.

Mamy dla Ciebie propozycję. Ile razy w kółko można powtarzać, aby ktoś wykonał jakąś czynność czy pomógł nam w codziennych obowiązkach?

Przygotowaliśmy darmowy pdf, który łatwo i szybko zobrazuje, kto w Twoim domu najwięcej robi, a kto jest leniem.

UWAGA! Pamiętaj, że za wykonane zadania nie ma nagród! Nie będzie kina, czekoladki czy nowego roweru. Obowiązki domowe mają uczyć pracy i szacunku do niej a nie wyzysku i naciągania.

Zapisz się do newslettera, aby pobrać darmowy PDF!

Zapisując sie do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w celu otrzymania newsletterów od portalu Feszyn.com i informacji handlowych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Jak używać Pdfa „Kto w tym domu najwięcej sprząta”

  1. Zapisz się do bezpłatnego newslettera
  2. Na maila otrzymasz link z darmowy pdf
  3. Zapisz go i wydrukuj (nie musi być w kolorze!)
  4. Na górze w kwadracikach wpisz imiona domowników
  5. Wybierz 5 najważniejszych zadań w Twoim domu ( sprzątanie, pranie, zmywanie itp) jeśli chcesz dodać więcej zadań wydrukuj kolejny Pdf i doklej go do pierwszego. I wpisz je nad liniami po lewej stronie.
  6. Jeden arkusz to jeden tydzień 
  7. Kto z domowników wykona zadania, zamazuje krateczkę w odpowiednim dniu tygodnia. 
  8. Może jedno zadanie wykonać więcej niż 1 osoba.
Przykład wypełnionego arkuszu.

Przykład:

Wynoszenie śmieci: W poniedziałek wyniosła Ania, we wtorek Tomek, Ola w środkę i piątek, a Adaś w ogóle nie wyniósł śmieci.

Share