Dlaczego moda cyfrowa cieszy się rosnącą popularnością?

moda cyfrowa

Moda cyfrowa zyskuje na znaczeniu, a wszystko za sprawą nowoczesnych technologii. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że za kilkanaście lat wirtualne ubrania staną się powszechnie dostępne. Warto wiedzieć, że są one już dostępne na rynku, jednak wysokie ceny zniechęcają do zakupu. Odzież i akcesoria generowane przez sztuczną inteligencję to prawdziwa innowacja, której warto przyjrzeć się bliżej. Rozszerzona rzeczywistość sprawia, że elementy garderoby w formie nakładek prezentują się niezwykle naturalnie. Warto mieć świadomość, że dużą rolę odgrywa tutaj obróbka graficzna. To specjalistyczne oprogramowanie umożliwia osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zapoznaj się z dalszą częścią wpisu!

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Czym jest cyfrowa moda?

Na samym początku warto jest wyjaśnić, czym jest moda cyfrowa. To relatywnie nowe pojęcie, więc nie ma w tym nic dziwnego, że wiele osób o nim nie słyszało. Wirtualne ubrania występują wyłącznie w formie nakładek graficznych, które umieszczane są na danym modelu. Inteligentne technologie umożliwiają ich kompleksowe dopasowanie do postaci, dzięki czemu prezentują się realistycznie, a zarazem estetycznie.

Mogłoby się wydawać, że moda cyfrowa nie jest potrzebna. Oczywistym jest, że to tradycyjne ubrania będą na pierwszym planie, ponieważ są niezbędne na co dzień. Należy jednak wziąć pod uwagę, że spora część naszego życia toczy się w sieci. Wirtualna odzież to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla projektantów mody, sprzedawców, modeli, influencerów, a nawet osób pracujących zdalnie.

Rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że za kilka lat możemy mieć dostęp do rozwiązań, o których nawet nie marzymy. Faktem jest, że moda wirtualna zmieni branżę fashion. Na obecną chwilę nie można jeszcze powiedzieć, kiedy nastąpi rewolucja, jednak z pewnością dobrze być na nią przygotowanym. Dotyczy to w szczególności tych, którzy pracują w branży modowej.

Wirtualne ubrania – na czym to polega?

Cyfrowych ubrań nie możemy powiesić w szafie, ponieważ fizycznie ich nie mamy. Inwestujemy w elementy graficzne, które mogą przydać nam się w życiu wirtualnym. Dzięki nim nie musimy przebierać się do zdjęć, a nawet spotkań online. Trwają prace nad wirtualną odzieżą, która dostosuje się do użytkownika w czasie rzeczywistym. Zasadę działania można porównać do popularnych flirtów. Ubrania w formie elektronicznej wyglądają zupełnie jak prawdziwe, dzięki czemu ich rozpoznanie nie należy do łatwego zadania.

Twórcy mody wirtualnej dążą do perfekcji. Niedopuszczalne jest zniknięcie nakładki podczas ważnego wystąpienia. Duży nacisk kładzie się na niezawodność, tak aby mieć absolutną pewność, że strój nie zniknie w najmniej oczekiwanym momencie. Ponadto, istnieją problemy z prezencją elementów garderoby. W przypadku zdjęć nie muszą one „pracować” z użytkownikiem, jednak zupełnie inaczej jest podczas wystąpień na żywo.

Istnieje duża szansa, że wirtualne przymierzalnie wejdą w życiu na przestrzeni najbliższych lat. Ciekawym jest, że zostały one wdrożone przez luksusowe marki. Dlaczego jest to przydatna funkcja? Przede wszystkim dlatego, że dzięki niej można sprawdzić, czy dany produkt pasuje do typu urody. Minimalizuje to ryzyko nieudanego zakupu oraz zmarnowania gotówki. Ponadto, sklep może zmniejszyć liczbę zwrotów dokonywanych przez klientów, co jest korzystne dla biznesu.

Cyfrowa moda dla influencerów

Influencerzy to osoby, które specjalizują się w reklamie internetowej. Zaprezentowanie elementów garderoby bywa męczące i czasochłonne. Konieczne jest gromadzenie ogromnych ilości ubrań, które zalegają w szafie. W niektórych przypadkach muszą one zostać zwrócone, co generuje dodatkowe obowiązki. Wirtualne ubrania mogą okazać się prawdziwym przełomem. Wielu osobom ułatwiłyby one realizację celów zawodowych.

Posiadając wirtualne ubrania influencerzy mogliby skupić się na rozwoju wizerunku. Wystarczyłoby kilka kliknięć, aby stworzyć kompletną stylizację w postaci zdjęcia lub filmiku. Należy dodać, że jest to rozwiązanie przyjazne środowisku naturalnemu.

Kurs 3D Design in Fashion z MSKPU

Marzysz o tym, aby zacząć tworzyć wirtualne ubrania? Pamiętaj, że podstawą jest zdobycie kompetencji oraz specjalistycznej wiedzy. Nie wystarczy tutaj kreatywność i dusza artysty, ponieważ trzy czwarte sukcesu to umiejętności techniczne. Kurs 3D Design in Fashion proponowany przez MSKPU to świetna propozycja dla osób, które są otwarte na nowoczesne technologie. W niecały rok można przygotować się do rozpoczęcia kariery na rynku mody cyfrowej. Dowiedz się więcej: https://mskpu.pl/3d-fashion-design/

Kurs 3D Design in Fashion trwa 10 miesięcy, jednak plan kształcenia został starannie zaplanowany. Wszystko po to, aby w relatywnie krótkim czasie przekazać możliwie najwięcej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych. Nauka odbywa się pod okiem doświadczonych ekspertów z różnych zakątków świata. Uczestnicy szkolenia mogą opanować obsługę specjalistycznego oprogramowania graficznego – jest to niezbędne do tego, aby rozpocząć pracę nad własnymi projektami w wersji cyfrowej. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim.

Artykuł sponsorowany

Share