Jak udekorować stół w nowoczesnym mieszkaniu?

Jak udekorować stół w nowoczesnym mieszkaniu

Style w aranżacji wnętrz, tak jak w modzie zmieniają się w zależności od sezonu. Są pewne stałe elementu dekoracji, które są na czasie przez kilka lat, inne są modne w danym okresie. Istnie jednak pewna technika, która daje niesamowite możliwości. Chcesz zmienić styl dekoracji stołu w swoim mieszkaniu?  Nic trudnego, wystarczy pomysł i kilka elementów aranżacji wnętrz!

Pamiętaj, aby zagrać światłem w twoim mieszkaniu!

Jeśli masz niewielką przestrzeń, postaraj się aby była jak najbardziej przestronna. Pomoże Ci w tym odpowiednia ilość światła. Unikaj ciężkich firanek i zasłon w ciemnych kolorach. Dobierając je staraj się, aby były jak najjaśniejsze. Odpowiednia ilość światła, także sztucznego, ma niemałe znaczenie. Ustaw lampy podłogowe i wiszące w różnych miejscach. Dostarczą one nie tylko światła, ale są świetnym elementem dekoracji!

Obrus

Popularne w czasach PRLu odgrywają dziś znaczącą i kluczową role podczas dekoracji stołu. To element ponadczasowy i uniwersalny. Pasuje do różnych miejsc, typu stołu i stylu mieszkania. Obrus ma to do siebie, że sprawia, że nasze mieszkanie staje się bardziej przytulne. W dzisiejszych czasach istnieje wiele różnych możliwości na wybór obrusa. Kiedyś królowały tylko te w kolorze bieli. Dziś można nieco zaszaleć i wybrać obrus w kolorze czerwonym, niebieskim a nawet czarnym!

Bieżnik

Genialnie zastępują obrus. Pasują idealnie do salonów w bardzo nowoczesnym stylu. Bieżnik można położyć na stole samodzielnie jak i na obrusie. Razem tworzą świetny duet, który idealnie pasuje jako dekoracja podczas ważnych uroczystości. Łatwiej jest nam dobrać rozmiar i długość bieżnika niż samego obrusu. Bieżnik najczęściej dobieramy kolorystycznie do wystroju wnętrz lub tematu przewodniego danej imprezy. Bieżnik jest świetnym elementem dekoracyjnym!

Handmade – elementy robione na szydełku

Jeśli szukasz czegoś oryginalnego i niepowtarzalnego, możesz zdecydować się na wybór nakrycia stołu zrobionego na szydełku. Może to być obrus, podkładki czy bieżnik. Taki element jest bardzo pracochłonny ale zawsze wygląda perfekcyjnie.

Kwiaty, sukulenty

Podczas aranżacji naszego stołu nie możemy zapomnieć o innych ważnych elementach dekoracyjnych. Świeże, cięte kwiaty  w wazonie, zawsze wyglądają fantastycznie. Jeśli nie mamy takiej możliwości, warto wybrać sukulenty, które są bardzo łatwe w uprawie, a do tego posiadają ciekawe oryginalne zwory. Unikajmy stawiania sztucznych kwiatów na stole.

Świece

Kolejnym elementem dekoracyjnym stołu w nowoczesnym stylu mogą być świece. Pięknie się prezentują, a do tego wieczorem ich zapach i światło płomienie, nadaje niesamowitego charakteru. Na rynku dostępne są różne świece, o różnym kształcie, wzorze i zapachu. Można je dobrać kolorystycznie do danego mieszkania. Niektórzy zmieniają świece na stole względem pór roku.

Artykuł sponsorowany

Share