Dywany w stylu glamour – czy to idealny wybór do salonu?

Salon to pomieszczenie w domu lub mieszkaniu, gdzie zawsze wiele się dzieje. To tutaj najczęściej przyjmowani są goście, to tutaj odbywają się spotkania i imprezy. Jeżeli ktoś będzie miał zobaczyć tylko jedno pomieszczenie w naszym domu lub mieszkaniu, najpewniej będzie to właśnie dywan. Nic dziwnego, że wiele osób przykłada olbrzymią uwagę do wyglądu właśnie tego pomieszczenia. Wiele osób decyduje się na styl glamour, a do jego uzyskania często niezbędnym elementem będzie odpowiedni dywan w stylu glamour.

Dywan glamour – co będzie go wyróżniać?

Prestiż, luksus, nowoczesność – to coś, czym będą charakteryzowały się dywany glamour. Styl glamour będzie sam z siebie się wyróżniał, będzie intensywny, nie sposób będzie go nie dostrzec, pamiętać należy jednak również o tym, że całość nie może przytłaczać. Odpowiedni dywan w stylu glamour najczęściej będzie po prostu dopasowany do konkretnego wnętrza w tym stylu – to kluczowy aspekt, na który musimy zwrócić uwagę podczas jego kupowania.

Kolory, które najczęściej pojawiają się w przestrzeniach glamour, to fiolet, purpura, biel, szarość, czerń, złoto oraz różne odcienie kolorów pastelowych. Sam dywan w przestrzeni glamour nie może być jednak rozwiązaniem nudnym – wręcz przeciwnie, powinno dziać się na nim naprawdę wiele i powinien on od razu przyciągań nasz wzrok. Dobrym rozwiązaniem będą tutaj nawet asymetryczne wzory, a nawet złote czy srebrne wstawki nie będą przesadą.

Podobnie jak przestrzeń, dywan powinien być elegancki i nowoczesny, ale może on często balansować na granicy kiczu – i jest to jak najbardziej wskazane, ważne, by tej granicy po prostu nie przekraczać, podobnie jak i w przypadku urządzania i dekorowania samego pomieszczenia w tym stylu.

Czemu dywan w przestrzeni glamour jest potrzebny?

Dywan będzie tutaj idealnym dopełnieniem mebli i innych dekoracji. To właśnie on będzie mógł zwracać na siebie uwagę i sprawiać, że dana przestrzeń będzie naprawdę wyjątkowa. Całość ma być nawet królewska, a trudno ją sobie taką wyobrazić właśnie bez pomocy dywanu. Dywan pomoże również w tym, by dana przestrzeń uzyskała naprawdę wyjątkowy charakter.

Kupuję dywan w stylu glamour – na co warto zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, dywan w stylu glamour musi być bardzo dobrze wykonany z wysokiej jakości materiałów. Wszystko dlatego, że tworzymy właśnie przestrzeń prestiżową, więc wygląd nie będzie miał znaczenia. Jeżeli na pierwszy rzut oka będzie widać, że całość nie prezentuje wysokiej jakość, najpewniej dlatego, że zdecydowaliśmy się po prostu na niej zaoszczędzić.

Dywan musi zwracać na siebie uwagę – w innym przypadku nie będzie pasował do przestrzeni w stylu glamour. Nie należy jednak zapominać również o aspektach praktycznych. Dywan powinien być przyjemny w dotyku i najlepiej wykonany z materiałów naturalnych, takich jak wełna czy bawełna. Dodatkowo, dzięki temu chodzenie po nim będzie prawdziwą przyjemnością.

dywan w stylu glamour

Dywan z krótkim czy długim włosem?

Dywany w stylu glamour często nie powinny mieć zbyt długiego włosia, m.in. dlatego, że docelowo mają być to dywany do salonu. Chodzić będziemy po nich często, a gdy włosie jest długie, może ono szybko się odkształcać. A zużycie dywanu z długim włosiem będzie po prostu widać. A to coś, czego na pewno będziemy chcieli uniknąć. Inaczej będzie w przypadku, gdy dywan glamour będzie musiał znaleźć się w sypialni. Tam jak najbardziej możemy postawić na dywan z długim włosiem. Poza długością włosia warto zwracać również na jego gęstość. Im będzie ona większa, tym lepiej dla nas, dywan będzie prezentował się lepiej, a chodzenie po nim, zwłaszcza boso, będzie przyjemniejsze.

Dywany z krótkim włosiem mają również inne plusy. Ich czyszczenie nie będzie musiało odbywać się tak często, a do tego będzie znacznie mniej pracochłonne. Dywany te nie będą również miały tak dużych skłonności do brudzenia się, a w takich pomieszczeniach, jak salon, naprawdę o to trudno. Jeżeli jednak już przyjdzie nam czyścic, odkurzać czy prać dywan, szybsze i mniej męczące będzie to właśnie w przypadku, gdy posiadamy dywan z krótkim włosiem.

Podobnie ma się sytuacja w przypadku osób, które posiadają alergię. W ich przypadku najlepiej zdecydować się właśnie na dywan z krótkim włosiem. Nie inaczej będzie w przypadku osób, które posiadają zwierzęta domowe. Jeżeli nie chcemy, by usuwanie ich sierści okazało się dla nas zadaniem naprawdę wymagającym, warto wybrać dywan z krótkim włosiem. Nic więc dziwnego, że to właśnie ten rodzaj dywanów będzie dominował w wielu sklepach, gdyż to właśnie po niego sięga większość klientów.

Materiał partnera

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Sklepy z odzieżą używaną są obecne w polskich miastach od…