Ekologiczne, pielęgnacyjne i zachwycające – nowy produkt od We Love Candles

naturalne mydła w kostce
Fot. Aleksandra Kolanowska

Czy mydło w kostce może zmienić świat? Owszem, może! Szczególnie jeśli to produkt wegański, w 100% rośliny i zamknięty w karton, który można ponownie wykorzystać. Pracując nad nowym produktem  We Love Candles chcieliśmy dać klientom coś pięknego, ale też ekologicznego i wpisującego się w trend zero waste.

Mydła od We Love Candles są wegańskie i w 100% naturalne. Stanowią kolekcję 18 ręcznie tworzonych kostek: 12 wytwarzanych metodą na gorąco i 6 metodą na zimno. 

Dlaczego warto używać mydła w kostce, a nie w płynie?

Wybór mydeł naturalnych o prostych składach to połączenie dwóch celów: zadbanie o siebie, ale z troską o środowisko naturalne. Stosowanie mydeł w kostce ogranicza użycie plastiku w codziennym życiu. Choć to mały gest, to ma globalne znaczenie! Ponadto mydła o dobrym składzie pielęgnują skórę i doskonale oczyszczają ciało. Polecamy stosowanie ich w połączeniu z naszymi sojowymi świecami. Wspólnie stworzą klimat idealny dla wieczornego rytuału piękna.

Co wyróżnia mydła od We Love Candles?

W mydłach produkowanych metodą na gorąco zdecydowaliśmy się użyć nierafinowanego oleju palmowego pochodzącego z certyfikowanych upraw. Mydła tworzone metodą na zimno należą do kategorii mydeł pielęgnacyjnych. Zrezygnowaliśmy w nich z oleju palmowego zamieniając go na olej babassu. Każde mydełko zapakowane jest w elegancki karton, który nadaje się do ponownego wykorzystania (doskonale sprawdzi się jako ekologiczny i estetyczny wizytownik).  

Fot. Aleksandra Kolanowska

Mydlana sesja

Mydełka zasługiwały na wyjątkową oprawę. W związku z tym zorganizowaliśmy dla nich piękną sesję zdjęciową. Odbyła się w Muzeum Etnograficznym w Ochli. Jako odpowiedzialna marka, która odczuła skutki pandemii, postanowiliśmy połączyć siły z zaprzyjaźnioną manufakturą ręcznie tworzonej biżuterii – MaM Jewelery. Autorką zdjęć jest Aleksandra Kolanowska.

O firmie:

Nasza marka jest manifestem “mniej znaczy więcej” – możesz rozpieszczać swoje zmysły i otaczać się przedmiotami luksusowymi (czyli najwyższej jakości), jednocześnie mając świadomość, ze Twoje wybory nie są sprzeczne z dobrem planety.  We Love Candles powstało, bo kochamy świece i piękne zapachy, ale kochamy też świat, który nas otacza. Dlatego postanowiliśmy tworzyć świece, które będą produktem najwyższej jakości. Powstają prosto z serca, więc nie ma tutaj miejsca na kompromisy z jakością. Nasze woski pochodzą z certyfikowanych ekologicznych upraw. Olejki zapachowe są w 100% naturalne. Knoty są bezpieczne dla zdrowia – bawełniane lub drewniane. Szkło, w które pakujemy świece jest tworzone specjalnie dla naszej marki w Polskiej hucie szkła. Dzięki tym zabiegom uzyskaliśmy świece, które mają wyjątkowo piękne i długotrwałe zapachy, a ich designerskie opakowania wręcz proszą się o ponownie wykorzystanie.

mydło w kostce
Fot. Aleksandra Kolanowska

Tak naprawdę bliżej nam do manufaktury – wszystkie produkty tworzymy ręcznie, dbając o każdy detal. Firma mieści się pod Zieloną Górą.

Opis produktów: www.welovebeds.pl/pl/c/Mydlo-naturalne/39

Autorka zdjęć: www.olakolanowska.com

Biżuteria MaM: www.sklep.mamjewellery.com

Materiał prasowy

Share