Zegarki G-Shock, czyli imponująca niezawodność

Zegarki G-Shock

Czasomierz obecnie w większości przypadków jest jedynie wizualnym dodatkiem do stroju – jest to pewna forma biżuterii, która łączy pozostałe elementy garderoby w spójną całość. Wyróżniamy jednak taką kategorię, jak produkty dla osób aktywnych i sportowców, które muszą poradzić sobie z wieloma ekstremalnymi sytuacjami. Jednym z przykładów takich konstrukcji, są niezawodne zegarki G-Shock. Należą one do grupy asortymentu, który znany i lubiany jest na całym świecie. Jeżeli więc zastanawiasz się nad zakupem, masz pewność, że to właściwy wybór.

Co wyróżnia G-Shock?

Warto dodać w formie ciekawostki historię, która stworzyła serię G-Shock. Założenie konstruktorów było zwane 3×10. Co to znaczy? Że zegarki G-Shock miały poradzić sobie z 10 atmosferami, upadek z 10 metrów i wytrzymać 10 lat bez zmiany baterii. Czy udało się wszystko? Tak, ponieważ od kilkudziesięciu lat czasomierze z tej linii produktowej cieszą się uznaniem najbardziej wymagających użytkowników na świecie. Warto jednak zaznaczyć, że kwestia baterii jest bardzo mocno zależna od tego, jaki akumulator wykorzystamy podczas wymiany. Jeżeli będzie on stosunkowo niskiej jakości, nie powinniśmy liczyć na to, że zegarek sam będzie się ładować – chyba że zainwestujesz w produkt z solarami słonecznymi, które zbudowane są w tarcze. Jak wiadomo, są one dostępne i sprawdzą się naprawdę świetnie.

Zegarki G-Shock posiadają także bardzo ciekawy, nietypowy i charakterystyczny styl. Ich sportowy design przypadł do gustu zarówno sportowcom, osobom konfrontującym swoje umiejętności i doświadczenia z trudnymi warunkami oraz miłośnikom lifestylowej odzieży miejskiej. Można więc powiedzieć, że są one naprawdę uniwersalne.

Historia marki G-Shock

Co buduje potęgę serii G-Shock? Głównie ich historia, która jest fantastyczna. Konstruktor odpowiedzialny za projekt zniszczył czasomierz, który otrzymał od swojego ojca i postanowił stworzyć niezawodny i niezniszczalny produkt. Oczywiście zarząd i pozostali pracownicy firmy Casio nie wierzyli, że to się uda i projekt okaże się sukcesem. Na szczęście wszyscy się mylili. Niemniej jednak wiele prototypów, miesiące ciężkiej pracy i testy, były skomplikowane, ponieważ zegarki G-Shock były testowane w sposób manualny. Główny konstruktor zrzucał je ręcznie z wysokości 10 metra, na które musiał wchodzić po schodach wielokrotnie każdego dnia. Pozostawała jeszcze kwestia wodoszczelności. Gdyby tego było mało, zegarki G-Shock początkowo nie odniosły sukcesu i dopiero po czasie zostały docenione przez klientów.

Artykuł sponsorowany

Share