Firmowy blog jako potężne narzędzie marketingowe. Jak go wykorzystać?

Konsumenci w dzisiejszych czasach stali się wyczuleni na wszelkie formy sprzedaży, także w sieci. Denerwują ich banery reklamowe wyskakujące na stronach internetowych, gorączkowo scrollują reklamy pojawiające się w social mediach, by usunąć je z zasięgu wzroku. Prawdą jest, że jesteśmy przesyceni różnego rodzaju reklamami i banerami, a nowym (choć znanym od dawna) sposobem wyróżnienia się bez skupiania uwagi na promowaniu swoich produktów bądź usług, jest umiejętne prowadzenie firmowego bloga. Firmowy blog – poznaj jego zalety!

Spis treści:

1. Co to jest firmowy blog?

2. Zalety prowadzenia firmowego bloga w każdej branży

3. Firmowy blog jako potężne narzędzie biznesowo-marketingowe

4. Jakie korzyści przynosi Twojej firmie prowadzenie bloga?

4.1. Zwiększa widoczność firmy

4.2. Buduje pozycję eksperta i społeczność wokół firmy

4.3. Zwiększa ruch w sklepie internetowym

4.4. Buduje świadomości marki

4.5. To sposób na bezpłatną reklamę

4.6. Tworzy nowe możliwości

4.7. Zapewnia przewagę nad konkurencją

1. Co to jest firmowy blog?

Firmowy blog jest absolutnie niezwykłym — choć nadal jeszcze niedocenianym — narzędziem, z którego powinna korzystać każda firma. To prosty sposób na dostarczanie konsumentom cennych informacji oraz budowanie społeczności wokół marki i nawiązywane relacji. Celem każdego bloga firmowego jest dotarcie do odpowiedniej grupy docelowej oraz edukacja i budowanie świadomości marki. Systematyczne publikowanie wartościowych treści oraz spójność wypowiedzi to szalenie istotne elementy, o których nie można zapominać.

2. Zalety prowadzenia firmowego bloga w każdej branży

Firmowy blog to narzędzie wielofunkcyjne, które może spełniać wiele różnorodnych celów marketingowo-biznesowych, takich jak:

 • budowanie relacji z czytelnikami
 • wzmacnianie autorytetu firmy
 • budowanie zaufania do firmy
 • zwiększanie widoczności firmy
 • wspomaganie naturalnego pozycjonowania
 • gromadzenie społeczności wokół marki
 • docieranie do odpowiedniej grupy docelowej
 • ułatwianie działań Public Relations
 • zwiększanie ruchu na stronie
 • ułatwianie sprzedaży produktów i usług
 • budowanie i wzmacnianie świadomości marki
 • tworzenie nowych możliwości
 • zwiększanie przewagi konkurencyjnej

Wykorzystaj zatem wiedzę zawartą w tym artykule i wyciśnij ją jak cytrynkę, do ostatniej kropli soku, by zyskać niesamowite korzyści i realnie wpłynąć na sukces oraz zarobki swojej firmy.

zalety prowadzenie bloga firmowego

3. Firmowy blog jako potężne narzędzie biznesowo-marketingowe

Firmowy blog nie jest nowością. Stał się jednak potężnym narzędziem marketingowym, dzięki czemu coraz więcej firm i instytucji rozpoczyna lub choćby rozważa jego prowadzenie. Umiejętnie przygotowywane treści wraz z odpowiednią komunikacją sprawiają, że firmowy blog oferuje mnóstwo imponujących korzyści dla każdej firmy.

Okazuje się, że artykuły blogowe nadal są jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych sposobów docierania do grupy docelowej. Blogowanie jest potężnym narzędziem marketingowym dla każdej firmy, ponieważ pomaga przyciągać nowych klientów oraz budować i wzmacniać świadomość marki. Warto podkreślić, że coraz więcej instytucji i firm zaczyna korzystać z marketingu treści. Zamiast kupować reklamy w social mediach czy Google Ads, rozpoczynają prowadzenie firmowego bloga.

4. Jakie korzyści przynosi Twojej firmie prowadzenie bloga?

Blog to potężne narzędzie używane przez firmy na całym świecie, ponieważ:

4.1. Zwiększa widoczność firmy

Regularnie prowadzony firmowy blog, sprawia, że twoja firma zostanie zauważona przez algorytmy wyszukiwarek. To pozwoli zwiększyć ruch na firmowej stronie i sprowadzi na nią potencjalnych klientów lub osoby z grupy docelowej, które mogą być zainteresowane zakupem produktów i usług. Posty blogowe są podstawą każdej kampanii SEO. Treści skoncentrowane na odpowiednio dobranych słowach kluczowych wpływają na widoczność firmy w Internecie.

4.2. Buduje pozycję eksperta i społeczność wokół firmy

Umiejętne prowadzenie firmowego bloga pozwoli zbudować wiarygodność wśród jego czytelników. Publikowanie artykułów poradnikowych, wypełnionych merytoryczną wiedzą, ciekawostkami i atrakcyjnymi zdjęciami, ułatwia zdobywanie zaufania, które jest elementem niezbędnym do stworzenia lojalnej społeczności.

4.3. Zwiększa ruch w sklepie internetowym

Większość ruchu na stronach internetowych pochodzi z wyszukiwarek, które towarzyszą konsumentom na każdym etapie ich podróży zakupowych. Najlepsze blogi są źródłem rzetelnych informacji, skarbnicą wiedzy i mnóstwa opinii o produktach i usługach, dlatego są tak chętnie odwiedzane przez czytelników. Blogowanie jest niesamowitym sposobem na zwiększenie ruchu w sklepie firmowym, które może przekładać się na wyższą sprzedaż.

4.4. Buduje świadomości marki

Prowadzenie firmowego bloga zapewnia idealną przestrzeń do wzmocnienia świadomości marki. To świetna okazja do odkrywania osobowości firmy, dzielenia się jej misją. Dla uzyskania najlepszych wyników zalecam zachowanie jednolitego stylu i tonu wypowiedzi. Blog pozwala na nawiązanie i wzmocnienie mniej formalnej więzi z klientem.

4.5. To sposób na bezpłatną reklamę

Kolejną korzyścią, jaką daje blogowanie twojej firmie, jest możliwość zdobycia linków zwrotnych do twojej strony poprzez udostępnienia wartościowych artykułów z bloga przez czytelników. To także świetny sposób na przyciągnięcie uwagi dziennikarzy oraz okazja do tworzenia treści wirusowych.

4.6. Tworzy nowe możliwości

Prowadzenie firmowego bloga daje niezrównane możliwości promocji firmy. Pozwala nawiązywać kontakty z kontrahentami czy podejmować współpracę z influencerami i blogerami. Daje również możliwość poznania innych firm, z którymi można wejść w korelację — tworząc wspólny projekt czy wymieniając się artykułami blogowymi. W efekcie staje się przynoszącą efekty reklamą.

4.7. Zapewnia przewagę nad konkurencją

WordPress twierdzi, że w każdym miesiącu 410 milionów osób na świecie czyta ponad 20 miliardów stron. Dlatego tworzenie dobrej jakości treści na firmowy blog to niesamowite narzędzie biznesowo-marketingowe, które koniecznie musisz wykorzystać. Firmy prowadzące blogi generują średnio o 67% większą sprzedaż niż te, które nie blogują. Oznacza to, że blogowanie jest nie tylko ważnym elementem rozwoju dla firm, ale również odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu przewagi nad konkurencją.

blog firmowy

Jeśli jeszcze nie prowadzisz firmowego bloga, to najwyższy czas, aby to zmienić!

Jeśli nie masz na to czasu lub nie posiadasz predyspozycji, by się tym zająć, chętne zdejmę z Twoich barków ciężar prowadzenia bloga firmowego.

Autor

firmowy blog

Renata Zielezińska

Autorka bloga o copywritingu, copywriterka SEO i content writerka. Prowadzi kobiecy blog lifestylowy SposobyNaZycie.pl oraz redakcję kosmetyczną TrustedCosmetics.pl. Intuicja, wrodzona dziecięca ciekawość i nieustanne szlifowanie warsztatu pisarskiego sprawia, że każdego dnia tworzy najpiękniejsze teksty i artykuły na zlecenie dla firm. Jako Wirtualna Asystentka świadczy także usługi kompleksowego prowadzenia blogów i stron dla firm.

Kontakt:

Blog: https://www.sposobynazycie.pl/

Magazyn kosmetyczny: https://www.trustedcosmetics.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/sposobynazyciepl/

Instagram: https://www.instagram.com/sposobynazycie.pl

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Nie da się ukryć, że tiulowe spódnice pokochały nie tylko…