Foteliki samochodowe RWF dla starszaków – najczęstsze pytania

Foteliki samochodowe RWF dla starszaków

Fotelik tyłem do kierunku jazdy do 4 lat? Doskonały pomysł, w który warto zainwestować! Nie ma bowiem nic bardziej wartościowego niż bezpieczeństwo twojego dziecka. Foteliki RWF znacznie lepiej przechodzą wszystkie testy i skuteczniej chronią w czasie wypadku na drodze. Mimo to, gdy zechcesz kupić fotelik tyłem do kierunku jazdy do 4 lat, możesz spotkać się z całą serią wymówek. Jak wytłumaczyć znajomym, że fotelik RWF 9-18 to inwestycja, na której nie należy oszczędzać?

Fotelik samochodowy do 4 lat ma spełniać dokładnie to samo zadanie, co pierwsza łupina: chronić twoje dziecko przed skutkami ewentualnej kolizji drogowej. Nie ma znaczenia, czy wybierasz fotelik i-Size, który łączy w sobie fotelik dla noworodka i fotelik RWF 9-18, czy też chcesz inwestować w dwa osobne. Zawsze powinieneś wybrać ten, który najlepiej przechodzi testy ADAC i spełnia normy ochrony bocznej. Nie ma zatem najmniejszych wątpliwości, że fotelik samochodowy do 4 lat powinien być montowany tyłem! Mimo to, z pewnością spotkałeś się lub wkrótce spotkasz z jednym z wielu popularnych mitów.

Przychodzimy z pomocą, pomagając ci rozwiać wszelkie wątpliwości.

Foteliki samochodowe RWF dla starszaków

Fotelik RWF dla starszaka – czy to dobry wybór?

Czy fotelik RWF łatwo się montuje?

Nie ma nic dziwnego, że ktoś o to pyta – często bowiem foteliki samochodowe dla dzieci są przepinane z auta do auta. Na szczęście, foteliki samochodowe RWF i-Size montowane są na bazie ISOfix – to więc dosłownie jedno kliknięcie. Poradzi sobie z tym absolutnie każdy. Pamiętaj jednak, że bezpieczny fotelik samochodowy do 4 lat musi być dopasowany także do auta, którym przewożone jest dziecko!

Czy fotelik tyłem do kierunku jazdy do 4 lat zmieści się w samochodzie?

Nie każdy fotelik RWF zmieści się w danym samochodzie, ale raczej do każdego auta fachowcy są w stanie dobrać jakiś model. To bardzo ważne, bo – jak wspominaliśmy – tylko prawidłowo dobrany fotelik RWF 9-18 jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo. Obawa przed brakiem miejsca bierze się stąd, że są to rzeczywiście nieco większe foteliki – ale ich budowa sprawia, że znacznie lepiej chronią przed uderzeniem.

Czy rodzic widzi dziecko w czasie jazdy?

Przede wszystkim, w czasie jazdy rodzic nie powinien odwracać się do dziecka, niezależnie od tego, jak jest przewożone. Foteliki samochodowe tyłem do kierunku jazdy do 4 lat możesz doposażyć w specjalne lusterka, które będą pozwalały ci upewnić się, że twoje dziecko nie dławi się zabawką, śpi, grzecznie się bawi etc. Pamiętaj jednak, że im starszy jest twój maluch, tym lepiej sam komunikuje wszelkie swoje potrzeby i nadmierna kontrola nie jest wskazana. Kierowca, który nie skupia się na drodze, zagraża innym!

Materiał zewnętrzny

Share