Fryzjer – zawód z przyszłością

Naukę zawodu fryzjera można zacząć od szkoły średniej. Jest to odpowiedzialny zawód, który wymaga dużego zaangażowania. Edukacji nie kończy się na etapie otrzymania dyplomu. Potrzebne jest ciągłe doszkalanie się w postaci różnego rodzaju kursów fryzjerskich.

Fryzjer – kwalifikacje

Dobry fryzjer posiada wszechstronne umiejętności z zakresu strzyżenia, farbowania, modelowania i stylizacji włosów. Podstawą są zatem szkolenia fryzjerskie. Warto również śledzić na bieżąco, jakie są trendy, co jest aktualnie modne, by sprostać oczekiwaniom klientów.

Fryzjer - zawód z przyszłością

Wykwalifikowany fryzjer na pewno znajdzie pracę w salonie fryzjerskim, studiu wizażu lub charakteryzatorni. Z czasem może też pomyśleć o własnym salonie. Dobry fryzjer na pewno na brak klientów nie będzie mógł narzekać, ponieważ jest bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu usługi i od wielu lat tendencja ta się nie zmienia.

Dobry fryzjer, czyli jaki?

Na rynku jest wiele salonów fryzjerskich. To, który klienci wybiorą, zależy od tego, kto tam pracuje. A więc dobry fryzjer to skarb, bo przyciąga klientów, a klient do pieniądze. Co zatem powinno charakteryzować idealnego fryzjera?

  1. Indywidualne podejście – fryzura powinna być dobierana do indywidulanych cech każdego klienta, takich jak: rysy twarzy, gęstość włosów, podatność na stylizację, a nie szablonowo, na zasadzie mody.
  2. Skrupulatność i dokładność – bardzo ważne jest dbanie o bezpieczeństwo, dlatego odpowiednie przygotowanie do pracy, powinno zacząć się od zabezpieczenia ubrań i dezynfekcji narzędzi fryzjerskich. Strzyżenie, farbowanie czy modelowanie zajmuje sporo czasu i wymaga precyzji. Trudno oczekiwać, że klient obsłużony w 15 minut, będzie usatysfakcjonowany z nowej fryzury.
  3. Swobodna rozmowa z klientem – nawiązanie dobrego kontraktu z klientem jest bardzo ważne, po to, aby dowiedzieć się, jakie są jego oczekiwania co do fryzury oraz poznać nawyki pielęgnacyjne, co pozwoli np. dobrać odpowiedni zabieg regeneracyjny. Warto również na bieżąco informować go, co jest w danym momencie wykonywane i jaki jest spodziewany efekt.

Fryzjer - zawód z przyszłością
Fryzjer – pewny zawód

Fryzjer to zawód, który zawsze jest potrzebny, a w dzisiejszych czasach nawet bardziej niż kiedyś, bo obecnie dominuje kult piękna. Dlatego częściej chodzimy do fryzjera, kosmetyczki, kupujemy nowe ubrania. Ale też czasy dla fryzjerów są trudniejsze, bo też wymagania klientów rosną. Aby za nimi nadążyć, trzeba być na bieżąco z trendami, wiedzieć co jest w danej chwili modne. Profesjonalnej wiedzy z tej dziedziny dostarczą z pewnością szkolenia i kursy fryzjerskie.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Nie każdy rodzic potrafi spokojnie usiedzieć na miejscu. Niektórzy nawet…