Gdzie wyrzucić stare meble?

stare meble

Nie tylko podczas remontu czy odświeżenia mieszkania – stare meble mogą zalegać nasze strychy czy piwnice. Jest to o tyle kłopotliwy problem, że wiele osób nie wie do końca gdzie można wyrzucić zalegające „graty”. W tym artykule dowiesz się, gdzie można wyrzucić stare meble.

Oddaj do skupu lub sprzedaj

Jednym ze sposobem na pozbycie się takich „gratów” jest oddanie ich do skupu. Być może nie ma zbyt wiele skupów mebli, jednak jest sporo skupów drewna czy innych materiałów, z których wykonane są meble. Pozwala to jednocześnie zarobić oraz pozbyć się.

Być może nie każdy wie, że sprzedaż starych mebli to może być dobry interes. Jeśli nasze zalegające „graty” są naprawdę stare, może okazać się, że warte są więcej niż nam się wydaje. Jednak również meble, które nie mają statusu zabytków można sprzedać drożej. Wystarczy dość tanimi środkami odnowić je (pomalować, wyczyścić) i sprzedać je jako meble do codziennego użytku.

Oddać za darmo

Jeśli meble te nie są w tragicznym stanie, lecz tylko są nieużywane, możemy oddać je tym, którzy tego potrzebują. Gdzie można znaleźć takie osoby? Na wielu portalach internetowych możemy znaleźć sekcje „oddam za darmo” – wówczas osoby, które potrzebują takie meble odzywają się.

Można również przedzwonić do kilku domów dziecka, ośrodków pomocy społecznej czy domach samotnej matki i zapytać, czy nie potrzebują któregoś z nich. Jest wiele fundacji, które zajmują się takimi rzeczami – jest to zarówno dobra rzecz na pozbycie się starych mebli oraz zrobienie dobrego uczynku.

Odebranie mebli od firmy wywożącej śmieci

Wiele firm, które odbierają odpady z osiedli organizuje raz na jakiś czas zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Można wykorzystać tą okazje i pozbyć się starych mebli. Wystarczy sprawdzić najbliższą datę odbioru i wynieść niepotrzebne nam rzeczy na wyznaczone do tego miejsce. Jak znaleźć informacje o tym, jaka firma organizuje takie zbiórki? Można poszukać w sieci wpisując wywóz mebli Kraków lub wywóz mebli Katowice.

Artykuł sponsorowany


Komentarze

komentarze