Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

zabieg depilacji laserowej

Mając nadmierne owłosienie czujemy się często niekomfortowo i szukamy sposobu na szybkie pozbycie się go. Jednym z rozwiązań jest depilacja laserowa. Wszystko na ten temat znajdziesz poniżej.

  1. Co warto wiedzieć przez zabiegiem?
  2. Jak przebiega zabieg depilacji?
  3. Czy trzeba powtarzać zabieg?

Co warto wiedzieć przez zabiegiem?

Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona na gładko, najlepiej tego samego dnia. Metoda laserem nie działa na włosy w kolorze rudym, siwym czy blond ze względu na brak melaniny. Nie powinno się stosować dezodorantów przy depilacji pach, a przy depilacji okolic twarzy trzeba zmyć makijaż. Przed zabiegiem warto skorzystać z bezpłatnej konsultacji z próbą laserową. Przeciwskazaniami do wykonania zabiegu są: ciąża, opalenizna, inny zabieg depilacji jeśli został wykonany miesiąc przed zabiegiem, aktywne choroby skóry czy przyjmowanie antybiotyków na dwa tygodnie przed zabiegiem. Szukając więcej szczegółów związanych z depilacją laserową warto wejść na stronę: https://nylasercenter.com.pl/oferta/depilacja-laserowa-jak-przebiega-zabieg/.

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Przed każdym zabiegiem pierwszym krokiem jest konsultacja, która pozwala zakwalifikować do tej metody. Na małym obszarze skóry wykonuje się próbę laserową, aby sprawdzić reakcję skóry. Istnieją dwa typy laserów diodowych: LightSheer i IPL. Ten drugi jest intensywnym światłem i został wyposażony w lampkę ksenonową, która naświetla włosy. Po serii zabiegów tym laserem  włosy zostają częściowo pozbawione barwnika i trudniej je usunąć. Laser LightSheer działa powierzchownie i wnika do 2 mm wewnątrz skóry, niszcząc mieszki włosowe. Decydując się na ten zabieg warto pamiętać, że tylko włosy w fazie wzrostu mogą zostać zniszczone przy pomocy lasera. Pierwsze usuwanie niszczy od 40 do 60% owłosienia.

Czy trzeba powtarzać zabieg?

Liczba zabiegów, aby usunąć wszystkie włosy, jest kwestią indywidualną i zależy od depilowanej okolicy. Pod pachami, na nogach czy bikini wystarczy wykonanie 3, czy 4 regularnych zabiegów. Okolice twarzy, brzucha, rąk czy pleców wymagają do 6 zabiegów. U mężczyzn ze względu na dużą ilość hormonów każdą partię ciała należy powtórzyć do pięciu razy. Konieczne są regularne odstępy między zabiegami, aby usunąć około 96% niechcianego owłosienia. Pozostałe włosy odrastają słabsze i delikatniejsze. Z upływem lat organizm dąży do regeneracji i pojedyncze włosy mogą się odnawiać. Aby utrzymać efekt gładkiej skóry, poleca się odnawiać zabieg raz w roku lub na dwa lata.

Artykuł sponsorowany

Share