Ilona Felicjańska – wywiad

Kilka tygodni temu podczas wrocławskiej imprezy FunFashion zobaczyłam piękną, wysoką i zgrabną kobietę.  Kobietę, która podbijała Polskę i świat w latach 90 – tych, która mimo wielu problemów i przeciwności losu jest uśmiechniętą, otwartą i życzliwą osobą. Wraz z innymi osobami  byliśmy nią dosłownie oczarowani, mimo upływu lat Ilona Felicjańska jest jedną z najpiękniejszych kobiet w naszym kraju, jej figury może pozazdrościć niejedna nastolatka. W 1993 roku, wzięła udział w konkursie Miss Polonia, w którym zdobyła tytuł II wicemiss, to dzięki temu wydarzeniu ruszyła machina jej kariery. Brała udział w pokazach pret-a-porter w Paryżu i otwarciu filii agencji Berlin Models w Chile. Była gwiazdą na wybiegach u Calvina Kleina, Pierre’a Cardina, Max Mary, Eskady, Gotexu oraz Hexeline, Macieja Zienia i Teresy Rosati, oraz wielu innych. Jest także Ambasadorką kampanii społecznych takich jak „Stawiam na mleko i produkty mleczne”, „Rośnij zdrowo”, „Różowy telefon Samsunga”, Smyka, „Zdrowy nawyk, zdrowe piersi” i wielu innych.

Zapraszam do wywiadu  z Iloną Felicjańską.

Facebook www.facebook.com/IlonaFelicjanska

Blog www.ilonafelicjanska.natemat.pl

Jaki jest Pani przepis na sukces ?
Pasja, praca, pokora, czas. To jest moja recepta na odniesienie sukcesu. Rób to co jest twoją pasją. Jeśli to znajdziesz praca nie będzie ciężka i będziesz pracować więcej niż każdy, kto robi to z wyrachowania. Bądź pokorny, ucz się nieustannie. Szukaj lepszych od siebie i patrz jak oni robią to co ty chcesz robić. Nie zwracaj uwagi na krytykantów i słuchaj krytyki. No i daj sobie czas. Pamiętaj że to co przychodzi szybko i łatwo odchodzi jeszcze szybciej i łatwiej. Prawdziwy sukces jest sumą wiedzy, talentu, pracy, czasy i odrobiny szczęścia, któremu trzeba pomagać.

Czy czuje się Pani szczęśliwą kobietą ?
Tak. Jestem szczęśliwa. Co nie znaczy że nie mam problemów, ale staram się żyć tak żeby to radości kierowały moim życiem a nie problemy. Staram się we wszystkim co mi się przytrafia widzieć dobre aspekty. Każda porażka może stać się początkiem sukcesu – trzeba tylko wyciągnąć wnioski, otrzepać kurz z kolan i iść dalej swoją drogą. Powiem to w tajemnicy – bycie szczęśliwym jest dużo fajniejsze niż bycie nieszczęśliwym – warto o to walczyć!

1385612_599887420070624_282939001_n

Kampania wizerunkowa dla M I M A bags Maciej Muszynski
Zdjęcia: Arcadius Mauritz`s Crooked World;
W sesji wykorzystano: KAZAR, Triumph International Polska, LEWANOWICZ;
Makijaż i fryzury: Make Up Kinga Lipczyńska & Magdalena Kwiatkowska;

Jak wygląda Pani codzienny dzień ? Jaki jest tryb dnia.
Mam stałe punkty dnia. Rano zajmuję się bieżącymi sprawami. Piszę, myślę o kolejnych felietonach do NaTemat.pl, załatwiam korespondencję i inne ważne rzeczy. Codziennie popołudniu widzę się z moimi chłopakami, chyba że akurat pracuję poza Warszawą. Wieczorem zawsze mam czas na rozmowę z moim ukochanym i relaks.

Jakie są Pani sekrety urody ? Pomimo czasu, wygląda Pani pięknie i kwitnąco. Niejedna nastolatka może pozazdrościć Pani figury.
Po czterdziestce wiem jedno, wyglądamy tak jak się czujemy. Jeśli czujemy się starzy, zmęczeni, grubi – to tacy jesteśmy. Oczywiście to tylko „początek” bo temu samopoczuciu trzeba jeszcze pomóc. Ja dbam o to co i ile jem. Latem staram się być aktywna, zimną troszkę trudniej, ale od samego siedzenia na kanapie figura się nie zrobi 🙂 No i oczywiście miłość – wyglądam kwitnąco, bo moja miłość kwitnie.

Wszyscy znamy Pani trudne chwile z przeszłości. Co lub kto jest dla Pani oparciem, co dodaje Pani siły ?
Dzieci. One są największym zobowiązaniem. Ale też dostaję od nich nieprawdopodobnie dużo miłości a to dodaje skrzydeł i mocy żeby przenosić góry. Mój życiowy partner, który spokojem, zadowoleniem  i konsekwencją pomógł mi wydostać się z otchłani. I masa ludzi, którzy piszą do mnie że moja postawa daje im nadzieję i kopa żeby coś ze sobą robić. Żeby się nie poddawać. To jest dla mnie bardzo ważne, dzięki temu wiem że to co robię ma sens.

Mimo przeciwności losu,  jest Pani bardzo zapracowaną kobietą sesje zdjęciowe, kampanie reklamowe, konferansjerka, bankiety…
Jest coraz lepiej. Chociaż najwięcej czasu poświęcam aktualnie pracom związanym z książkami już wydanymi i tymi, które mają się ukazać. Na drugim miejscu są zdjęcia. Potem działalność społeczna, konferansjerka itd. Ale chciałabym podsumować tą odpowiedź tak – najgorsze mam już za sobą. Przed wakacjami miałam takie przeczucie, teraz już wiem. Cieszę się bo lubię pracować i sprawia mi to ogromną przyjemność. A z drugiej strony mam jeszcze kilka zaległości finansowych i nie ukrywam że zależy mi na tym żeby je jak najszybciej pozałatwiać.

Czy marzyła Pani o karierze modelki ? Jeśli nie modeling, to co ?

Nie miałam śmiałości marzyć o takiej karierze jaka mi się przydarzyła. Ale z drugiej strony staram się nie spekulować. Nie mam pojęcia co by się stało gdybym nie poszła na wybory Miss. Co nie zmienia faktu że jestem bardzo szczęśliwa z tego co przeżyłam i nie zamieniłabym mojego życia na żadne inne.

579269_599630716762961_2079278612_n

Phot:o Arcadius Mauritz`s Crooked World;
Dress: L’Emi Atelier;
HAiR: Beauty & Style of Hair by Dawid Mazerski;
MUA: Première studio visage;
Shoes: KAZAR;
Bags: Magya

Więcej o sesji TUTAJ

Czy uważa się Pani za celebrytkę ?
Biorąc pod uwagę słownikową definicję tego słowa uważam że nie jestem klasyczną celebrytką. Mimo wszystko zaczynałam jako modelka, byłam współprowadzącą „Na każdy temat” – czyli nie jestem znana z tego że jestem znana. Na swój sukces zapracowałam ciężko i uczciwie. Ale nie ukrywam i nigdy nie ukrywałam że wykorzystuje swoją popularność chociażby do działań charytatywnych.

Jak Pani wspomina pierwsze doświadczenia z telewizją, kamerami ?
Bardzo dobrze. Ja po prostu lubię być przed kamerą. Dlatego chcę spróbować swoich sił w filmie.

Na jaką propozycję roli Pani czeka ? Kogo chciałaby Pani zagrać ? Postać delikatną, subtelną czy bardziej drapieżną i dramatyczną ?

Jestem amatorką więc mam dużo pokory i uważnie słucham co mówią mi ludzie, którzy znają się na filmie. Prowadziłam kilka rozmów na temat potencjalnych ról i zdecydowanie wychodzi na to że ludzie filmu widzą mnie w rolach kobiet dość ostrych o silnym charakterze. W przygotowaniu są dwa scenariusze gdzie moje postacie są z jednej strony bardzo silne i zdeterminowane z drugiej bardzo niejednoznaczne. Zobaczymy co życie ma dla mnie w zanadrzu, ja jestem gotowa podjąć wyzwanie.
Jest pani modelką, grała już Pani w filmie, napisała książkę czy jest Pani osobą wszechstronnie uzdolnioną ? Czym nas Pani jeszcze zaskoczy ?
Nie zastanawiam się nad tym czy jestem wszechstronnie uzdolniona czy nie. Podejmuję wyzwania jakie przynosi mi los. Chcę się rozwijać, sprawdzać. Pokonywanie własnych barier daje mi tyle radości że nie zamierzam z tego rezygnować. Ale też nie kalkuluję. Nie wiem czy jeszcze czymś zaskoczę. Jak mawia mój przyjaciel – jeśli nie pójdę na zachód to pójdę na wschód. Jednego jestem pewna, nie boję się wyzwań.

ilona

Jakie ma Pani najmilsze wspomnienie, takie  które powoduje uśmiech na twarzy ?

Jest pewnie masa takich rzeczy. Ale ja stawiam na teraźniejszość. Codzienność daje mi bardzo dużo radości i nie chcę tego przegapić więc skupiam się na tym co jest tu i teraz a nie na tym co było czy będzie.

Czy jest Pani na etapie, w którym to różni ludzie czy firmy sami dzwonią do Pani ? Nie musi już Pani zabiegać o pracę itp. ?
Po wypadku jak to mówią „telefon zamilkł”. Ale teraz już się to zmieniło. Myślę że część osób, które podejmują decyzję zrozumiała co się dzieję, kim jestem i co zamierzam i dostrzega w tym duży potencjał. Ja jestem otwarta i każdą rozsądną propozycję rozważam bardzo dokładnie i skrupulatnie.

black

foto: Arcadius Mauritz`s Crooked World;
modelki: Ilona Felicjańska, Ewelina Chlewińska;
suknie: Le Blakk
make up: Première studio visage;
włosy: Beauty & Style of Hair by Dawid Mazerski;
Le Blakk Boutique Café
Leica Camera

Czy ma  Pani przesadnie „zakochanych” wielbicieli, czy przełamali pewne granice ?
Zdarzają się osoby, które nie respektują mojej postawy życiowej a ta jest bardzo jasna i konkretna – jestem monogamistką, żyję w bardzo szczęśliwym związku i nie jestem zainteresowana znajomościami z podtekstem. Osoby, które próbują przekraczać tą granicę dostają ode mnie jasny i klarowny komunikat. Zazwyczaj wtedy się reflektują. Chociaż przyznam, że czasem jestem zadziwiona brakiem taktu i wyczucia.

Do jakich przedmiotów, perfum ciuchów itp. jakiej marki ma Pani słabość ?
Są zapachy, które szczególnie lubię (CHLOE, PRADA). Ale rzeczy to tylko rzeczy. Staram się nie przywiązywać do nich, dużo ważniejsi są dla mnie ludzie. Jeszcze ważniejsza jest prawda, szczerość i uczciwość wobec samego siebie.

Jaką wskazówkę przekazałaby Pani młodym kobietą, które marzą o świecie modelingu ?

Po pierwsze to nie jest łatwa praca. Jeśli komuś wydaje się że tak jest to pierwsze sesje, pierwsze wyjścia na wybiegu zweryfikują to boleśnie. Po drugie wiara w siebie ale połączona z pokorą. Pozowanie wcale nie jest prostą sprawą i trzeba uważnie słuchać i dużo się nauczyć żeby coś osiągnąć.

Z Iloną Felicjańską rozmawiała Ewelina Salwuk-Marko

Wrêczenie nagrody Miss Polonii 1993 Aleksandrze SpieczyñskiejAleksandra Spieczyńska, Ilona Felicjańska wybory Miss Polonia 2013

cvb

Stylizacja 1 – Pokaz Macieja Zienia, 14.05.2013; Sukienka: MIMA dress od M I M A bags Maciej Muszynski; Buty: KAZAR; Makijaż: Agnieszka Karkos – Makeup Artist; Włosy: Tekstura; Fot: Witold Szczekowski;

Stylizacja 2 – Pokaz paprocki&brzozowski  w Soho Factory; 21.05.2013;,spódnica: MIMA od M I M A bags Maciej Muszynski;,bluzka: ZOO projekt;,torba: Magya; włosy: Tekstura; fot: Witold Szczekowski;

Stylizacja 3 – Pokaz Gavel 1.02.2013 , kreacja: Le Blakk;. biżuteria: Orska – biżuteria; fryzura: Marek Kowalski;

ILONA MIX

TOUCH
model: ILONA FELICJANSKA;
photographer: Jil La Monaca;
producer: Patryk Boro;
make-up/hair: Anna Gorońska;
composer: Yossarian Malewski;

1012515_578758128850220_1156593959_n

Ilona Felicjańska & Głodek Prestige Studio – sesja zdjęciowa 07.2013 
Foto: Yossarian Malewski; 
Włosy: Małgorzata Chmarzyńska-Głodek / GŁODEK PRESTIGE STUDIO;
Makijaż: Monika Wróbel / Petit Piaf;
Sukienka/ Torba: M I M A bags Maciej Muszynski;
Sesje wykonano w Willi Ela: https://www.willaela-rabka.pl/

1375781_582335268492506_448769543_n

PASSAT VII
fot: nexus;
sukienka: MIMA dress od M I M A bags Maciej Muszynski;
Buty: Nessi;

ilona felicjanska2

„Wszystkie odcienie bieli”
modelka: Ilona Felicjańska;
foto: Voodica Photography;
mua: Patrycja Pietkiewicz;
stylizacja: Magdalena Hofman / MIH Design creative store & workshop;
wianek: Anna Babiżecka;
interior design & set. desig: fusionhouse.eu ALICJA ŻUKOWSKA;

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Dolnośląski Magazyn Fotograficzny ukazuje uroki Dolnego Śląska i talenty jego…