Inteligentne i efektowne sterowanie oświetleniem LED schodów

Obecnie podczas budowy inteligentnych domów wykorzystuje się wiele innowacyjnych rozwiązań, które mają ułatwić i uprzyjemnić życie mieszkańców. Niektóre z nich mogą się wydawać niepotrzebne, a inne okazują się bardzo praktyczne i ogromnie ułatwiają funkcjonowanie. Jedną z takich rzeczy jest sterowanie oświetleniem LED na schodach. To bardzo wygodna forma oświetlenia schodów, która całkowicie eliminuje konieczność posiadania zwykłych włączników skokowych do samodzielnego włączania i wyłączania.

Inteligentne i efektowne sterowanie oświetleniem LED schodów.

Posiadanie włączników skokowych nie jest zbyt wygodne, gdy mamy zajęte ręce. Wymusza to przerwanie wykonywanych czynności. Dodatkowo oświetlenie skokowe nie jest jednostajnie mocne i może nie być miłe w odbiorze, jeśli musimy je zaświecić tuż po przebudzeniu.

Zalety sterowania oświetleniem LED.


Posiadanie inteligentnego domu to ogromna przyjemność. Jedną z priorytetowych funkcji, które powinny znaleźć się w takiej nieruchomości, jest sterowanie oświetleniem LED, które zapewnia wiele możliwości. Przede wszystkim automatyzuje on proces włączania i wyłączania światła, który po wykryciu ruchu sam uruchamia oświetlenie. Montaż sterowania oświetleniem LED, możliwy jest przy użyciu czujnika ruchu lub kilku czujników. Obecnie można kupić oprawy LED z czujnikiem ruchu, który zapewnia stopniowe włączanie się oświetlenie, a można również podjąć decyzję o montażu dwóch czujników, które rozświetlać będą całe schody. W obydwu przypadkach uzyskany efekt oświetlenia jest bardzo efektowny.


Trochę bardziej skomplikowanym, ale wizualnie ogromnie ciekawym rozwiązaniem, jest stosowanie mat naciskowych, które pod ciężarem ciała wysyłają sygnał oświetlający dany stopień lub konkretną część schodów. Do uzyskania tego efektu, używane są również listwy naciskowe, które pełnią podobną funkcję do mat.Sporym atutem tego typu inwestycji jest możliwość dowolnego ustawienia intensywności oświetlenia LED. To ogromne udogodnienie szczególnie wtedy, gdy nocą musimy skorzystać ze schodów, a górne oświetlenie byłoby zbyt inwazyjne i przykre w odbiorze.

Dziękujemy za współprace merytoryczną illuminations.pl

Dodatkowe informacje w dziale technicznym RESTAN.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Sezon zimowy nie sprzyja dobremu samopoczuciu, zarówno w przypadku osób…