Jak aktywnie spędzić czas z rodziną?

Jak aktywnie spędzić czas z rodziną

Lato i piękna pogoda to doskonała okazja do tego aby spędzić aktywny wypoczynek angażując całą rodzinę. Dziś podpowiemy, jakie formy aktywności możemy zaproponować naszym bliskim, aby każdy czerpał z nich radość i satysfakcję.

 Rowerowe wakacje 

 Wycieczki rowerowe to najpopularniejsza forma spędzania aktywnego czasu z rodziną.  Aby tego rodzaju wypoczynek był interesujący dla każdego członka rodziny, możemy zaplanować trasę w miejscu o znaczeniu historycznym lub przyrodniczym, czyniąc wycieczkę  elementem edukacyjnym. Jeśli w naszej okolicy znajdują się jakieś ciekawe obiekty historyczne, jaskinie, bunkry czy rezerwaty, warto tak zaplanować wycieczkę, aby jej punktem kulminacyjnym było właśnie dotarcie do tego miejsca. Po drodze możemy opowiadać o nich naszym towarzyszom, wzbudzając tym samym ciekawość, co będzie również formą urozmaicenia samej trasy. Warto także zaplanować po drodze kilka przystanków na krótki odpoczynek z przekąską, zwłaszcza, jeśli nasza trasa przewidziana jest na kilka godzin jazdy.

Po dotarciu na miejsce możemy poprosić najmłodszego członka rodziny, aby opowiedział nam o nim na podstawie informacji, które poznał po drodze. 

Pamiętajmy również o tym, aby do takiej wycieczki odpowiednio się przygotować. Wygodny strój, który nie będzie krępował ruchów, a jednocześnie pozwoli odprowadzić wilgoć z powierzchni skóry na zewnątrz oraz wygodne obuwie sportowe męskie, damskie i dziecięce to podstawa, dzięki której zapewnimy sobie komfort i wygodę. Do tego plecak na plecy lub sakwa na rower, w której umieścimy prowiant oraz wodę i możemy ruszać w trasę.

 Aktywnie nad wodą

 Inną formą aktywnego wypoczynku z rodziną może być wyjazd nad jezioro. Jeśli lubimy plażować, możemy urozmaicić ten czas aktywnościami takimi jak gra w badmintona, boule czy w piłkę siatkową, co z pewnością dostarczy większej dawki wrażeń niż leżenie na ręczniku w palącym słońcu. Będąc nad wodą warto wykorzystać możliwości uprawnia sportów takich jak kajakarstwo, pływanie rowerkiem wodnym czy łódką. Planując więc wyjazd poszukajmy takiego miejsca, w którym istnieją wypożyczalnie tego rodzaju sprzętu. Taka atrakcja z pewnością spodoba się każdemu i sprawi, że czas nad wodą minie w świetnej atmosferze. 

Jeśli chcemy jeszcze bardziej urozmaicić pobyt nad wodą, możemy zabrać ze sobą planszówki lub krzyżówki, które uatrakcyjnią  pobyt i będą jednocześnie świetnym sposobem na trening mózgu i innych umiejętności przydatnych podczas gry.

Wybierając się nad wodę, pamiętajmy o tym, aby zabrać ze sobą krem z wysokim filtrem UV, który uchroni nas przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. Nie możemy również zapomnieć o nakryciu głowy, zwłaszcza, jeśli będziemy wypływać na środek jeziora, gdzie cienia z pewnością nie znajdziemy. Na brzegu czy na plaży warto znaleźć miejsce w pobliżu drzewa lub innego obiektu dającego cień lub wziąć ze sobą duży parasol, który osłoni wszystkich przed słońcem. Pod żadnym pozorem nie pozwalajmy małym dzieciom korzystać z kąpieli w wodzie bez opieki osób starszych. 

 Aktywny wypoczynek z rodziną to wspaniała okazja do tego, aby wzmocnić więzi i zapewnić swojej rodzinie moc atrakcji w prosty i przyjemny sposób.

Artykuł sponsorowany

Share