Jak dobrać elektroniczny odświeżacz powietrza

elektroniczny odświeżacz powietrza

Utrzymanie dobrej jakości powietrza w pomieszczeniu ma duży wpływ na komfort i samopoczucie osób w nim przebywających. Dotyczy to nie tylko mieszkań – w końcu chcemy czuć się dobrze również w naszym miejscu pracy. Dobrym sposobem na poprawę atmosfery jest ustawienie w pomieszczeniu elektronicznego odświeżacza powietrza. Na co zwrócić uwagę przed kupnem takiego urządzenia?

Czym jest elektroniczny odświeżacz powietrza?

Elektroniczne odświeżacze powietrza to urządzenia, których zadaniem jest automatyczne uwalnianie do atmosfery pomieszczenia niewielkich ilości substancji zapachowych w aerozolu. Ich pracę kontroluje prosty, programowalny sterownik, który – w zależności od ilości funkcji – pozwala określić takie parametry jak czas pracy oraz interwały między kolejnymi dawkami substancji zapachowych, zgromadzonych w wymiennych wkładach. Szeroki wybór tego typu urządzeń znajdziemy między innymi w ofercie firmy Linea Trade.

Parametry pracy

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze odświeżacza? Przede wszystkim parametry jego pracy i możliwości ich zmiany. Im bardziej zaawansowane pod tym względem urządzenie, tym większa nasza swoboda w korzystaniu z niego. O jakich opcjach mowa? Podstawą jest wybór trybu dobowego lub 12-godzinnego pracy – to wystarczy, żebyśmy mogli zapomnieć o obsłudze odświeżacza, ustawionego na przykład w sypialni. Elektroniczny odświeżacz powietrza wyposażony w bardziej zaawansowany sterownik może również określić częstotliwość, z jaką będzie uwalniana substancja zapachowa, ilość tej substancji, a nawet dni tygodnia, kiedy odświeżacz ma pracować. Pozwoli to zoptymalizować zużycie wkładów zapachowych i baterii, a tym samym zminimalizować nasze koszty eksploatacji odświeżacza.

Czujnik ruchu

Niektóre modele odświeżaczy wyposażone są w czujnik ruchu. Urządzenie rozpoczyna pracę zgodnie z zaprogramowanymi ustawienia dopiero w momencie wykrycia poruszania w zasięgu czujnika. To bardzo przydatne rozwiązanie. Nie musimy wyłączać odświeżacza na czas kiedy nie ma na w mieszkaniu, tym samym nie marnujemy substancji zapachowych.

Wymiary i estetyka

Odświeżacze powietrza to urządzenia o bardzo prostej estetyce, które świetnie wtopią się w wystrój praktycznie każdego pomieszczenia, niezależnie od jego rodzaju, kolorystyki i stylu, w jakim zostało urządzone. Inną kwestią są jednak wymiary urządzenia. Im bardziej jest ono kompaktowe, tym mniej problemu będziemy mieli ze znalezieniem dla niego miejsca. Większość dostępnych na rynku odświeżaczy możemy postawić w dowolnym miejscu bez konieczności trwałego montażu. Wśród nich są jednak również rozwiązania mocowane do powierzchni, np. drzwi.

Artykuł sponsorowany

Share