Jak dobrać odpowiednie buty do garnituru?

Mężczyzna w garniturze wygląda niezmiernie elegancko i szkoda tylko, że większość panów nosi eleganckie stroje jedynie na wyjątkowo ważne okazje. Rezultatem takiego stanu rzeczy jest niewielka i powierzchowna wiedza dotycząca zasad dobierania butów i dodatków do oficjalnego ubrania. Przychodzimy zatem w sukurs wszystkim zagubionym panom, którzy chcieliby zawsze dobrze wyglądać, i podpowiadamy, o czym należy zawsze pamiętać zakładając garnitur. Jak dobrać odpowiednie buty do garnituru?

Garść ogólnych zasad

Ilu mężczyzn, tyle gustów, ale modą męską rządzi kilka złotych zasad, które warto poznać i stosować. Najwięcej problemów sprawia dobór kolorów (czy wiecie, że daltoniści rekrutują się głównie spośród mężczyzn?). Łączcie ciemne garnitury w odcieni czerni, granatu czy grafitu z czarnymi, skórzanymi butami wizytowymi, natomiast w przypadku brązowych garniturów, najlepiej nosić buty brązowe lub wiśniowe.

Najpopularniejszym, formalnym rodzajem obuwia są wiedenki, znane także pod nazwą oksfordy. Ich nazwa nawiązuje do anglojęzycznej wersji oxford shoes – butów z zamkniętą przyszwą, inaczej tym przedłużonym fragmentem cholewy wyposażonym w dziurki na sznurowadła, która zaslania podbicie. Oksfordy można kupić jako model z nakładanymi noskami, lub całkiem gładkie. Uważane są za formalny model butów wizytowych, które bardzo dobrze pasują do wyjściowych garniturów. Jeśli uda wam się zdobyć lakierowane oksfordy, trzymajcie je w odwodzie na galowe wyjścia, które wymagają włożenia smokingu lub fraka. Noszenie je na inne okazji jest już passe.

Moda na wiosnę

W tym sezonie modne będą buty wyjściowe o klasycznej linii, w kolorach głębokiego granatu i brązu. W kolekcjach wykorzystano innowacyjne podejście do mody, łącząc materiały o różniącej się strukturze i używając skórzanych podeszew. Sam zakup dobrych butów to nie wszystko, trzeba o nie jeszcze odpowiednio dbać – używać past, kremów i wosków do pielęgnacji, polerując obuwie szczotką z naturalnego włosia. Nic nie potrafi bowiem tak skutecznie zniweczyć dobrego wrażenia na widok świetnie ubranego mężczyzny, jak para zniszczonych czy niewypastowanych butów, które postanowił założyć do eleganckiego stroju. Panowie, do dzieła, czas przewietrzyć garderobę wraz z nadejściem nowego sezonu i – uzbrojeni w nasze dobre rady – ruszyć na zakupy butów do garnituru, dzięki którym na wszystkich oficjalnych uroczystościach będziecie się prezentować z iście angielską elegancją.

Męskie obuwie znajdziesz na http://www.eobuwie.com.pl/meskie.html

artykuł sponsorowany

Share