Jak dotrzymać sportowych postanowień na Nowy Rok?

Kiedy 31 grudnia odchodzi w niepamięć, zaczynamy snuć nową, lepszą rzeczywistość. To czas na składanie postanowień noworocznych, z których większość dotyczy naszego zdrowia, aktywności fizycznej i poprawienia wyglądu sylwetki. Prawdopodobnie najpopularniejszym postanowieniem jest to dotyczące zgubienia zbędnych kilogramów, ale jak tego dokonać, by za rok ponownie nie powielać tego życzenia?

Zrób sobie prezent

Wypowiedziane postanowienie nie powinno zbyt długo lewitować w próżni. Z każdym dniem emocje opadają, a wraz z nimi zapał do zmiany stylu życia. Zaczyna do nas docierać fakt, że te zbędne kilogramy nie odczepią się od nas ot, tak, a osiągnięcie zamierzonego celu wymaga od nas określonej pracy – a tego słowa boimy się jak ognia.

Nie ma nic bardziej budującego jak prezenty, które są w stanie połechtać każdą skołataną duszę, więc zacznij realizację swojego postanowienia od upominku. Do ćwiczeń potrzebny będzie strój, a ten niech będzie nowoczesny, zgodny z trendami, wygodny – słowem idealny. Początek roku to idealny moment na tego rodzaju zakupy. Wybierz jedną ze znanych marek np. Adidas, wyprzedaże online pozwolą ci natomiast ustrzelić twój strój w doskonałej i przystępnej cenie. Prezent będzie więc podwójny, a jego uzupełnieniem niech będzie karnet na siłownię.

Sprecyzuj postanowienie

Nie ma nic gorszego, niż określenie postanowienia w sposób całkowicie ogólnikowy np. schudnę 20 kg lub przebiegnę 40 km. Mózg nastawi się na coś niewykonalnego i zacznie wprowadzać swój mechanizm obronny w postaci stresu i innych „dolegliwości”. Sprecyzowanie, a więc uściślenie typu: w ciągu kwartału schudnę 5 kg, będę biegał w każdy wtorek, czwartek, sobotę i niedzielę pozwoli nastawić się pozytywnie i dobrze zaprogramować swój mózg, który odczyta to jako wyzwanie.

Zrób check listę i odznaczaj wykonane zadania. Pamiętaj, że początki mają prawo być trudne. Zazwyczaj przyzwyczajamy się do zmian przez około 20 dni, ale możemy także należeć do bardziej opornych przypadków, którym zmiana nawyków dnia zajmie 40 dni. Zajrzyj na wyprzedaże online i znajdź coś, co dodatkowo zmotywuje cię do ćwiczeń. Cel z nagrodą zawsze łatwiej osiągnąć.

Bez pośpiechu

Wywierając na siebie presję, nic nie osiągniemy, dlatego zawsze stosujmy metodę jednego dnia. Tym samym na początek niech plan treningowy obejmuje tylko jeden dzień i niech ma swoje miejsce na check liście. Małe kroki pozwalają osiągnąć wielkie szczyty – to mądrość znana od wieków i idealnie sprawdzająca się w przypadku noworocznych postanowień.

Duży cel ma prawo przerażać, podzielony na małe części staje się zaledwie kamykiem, który przekroczymy bez większego trudu. Po miesiącu możesz planować działania na kilka dni. Zwiększanie dystansu kolejnych progów zależy wyłącznie od indywidualnego samopoczucia i gotowości do dalszych działań.

Nie leń się

Odkładanie rozpoczęcia realizacji postanowienia noworocznego na kolejne dni coraz bardziej spisuje jego powodzenie na straty. Mając to na uwadze, należy czym prędzej odwiedź sportowy outlet online, być może zaprosić do wspólnego działania któregoś z przyjaciół i zrobić pierwszy krok.

Mierząc siły na zamiary warto sprawdzić swój stan zdrowia, odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu – szczególnie jeśli mówimy o zrzucaniu kilkudziesięciu kilogramów – wykonać badania laboratoryjne i wybrać najlepszą aktywność, zgodną z aktualną kondycją organizmu. Powodzenia!

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Nadejście nowego roku zawsze stanowi świetną okazję do prezentacji najgorętszych…