Jak dużo zaoszczędzić na hotelach w lecie 2021?

Dla branży hotelowej lato 2021 roku zapowiada się o wiele lepiej niż w ubiegłym roku. COVID-19 spowodował, że ruch turystyczny znacznie spadł i ludzie są wygłodniali podróży. Ceny noclegów wróciły do poziomu sprzed pandemii. Coraz częstszym zapytaniem wpisywanym w wyszukiwarki internetowe jest “jak zaoszczędzić na hotelach?”. Poznaj kilka sztuczek, dzięki którym wakacyjny wyjazd nie zrujnuje twojego budżetu.

Używaj porównywarek cen hoteli

Oferta noclegowa jest przebogata. Mnogość miejsc do spania powoduje, że swoje poszukiwania powinieneś rozpocząć od skorzystania z możliwości, jakie dają strony agregujące oferty. Porównanie cen hoteli w jednym miejscu to niezwykle wygodne rozwiązanie. Pozwala to na zastosowanie odpowiednich filtrów, zestawienie konkurencyjnych ofert i wybór najkorzystniejszej z nich.

Rezerwuj loty i noclegi jednocześnie

Jeżeli podróżujesz samolotem sprawdź, czy przy zakupie biletów lotniczych możesz jednocześnie zarezerwować nocleg. Często linie lotnicze mają zawarte współprace z sieciami hotelowymi i udostępniają taką możliwość swoim klientom. Przeważnie dzięki takiemu zabiegowi możesz zaoszczędzić kilka do kilkunastu procent w stosunku do tego, co musiałbyś zapłacić rezewując hotel osobno.

Jak dużo zaoszczędzić na hotelach

Śpij w jednym miejscu

Hotele oferują korzystniejsze warunki osobom, które rezerwują pokoje na dłuższy okres czasu. Jeżeli więc pozwala na to twój plan podróży i zależy ci na redukcji kosztów nie zmieniaj co dwa dni miejsca noclegowego. To szczególnie istotne w przypadku dużych i drogich metropolii. Jeśli zdecydujesz się na dłuższy pobyt to w przeliczeniu na dzień odczujesz przyjemną różnicę. Stosując tę taktykę nawet hotele w Paryżu mogą być przyjazne cenowo!

Wejdź w bezpośredni kontakt

Strony internetowe to wspaniałe narzędzia pozwalające na zaoszczędzenie dużej ilości czasu. Nic jednak nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Ta sama zasada tyczy się również hoteli. Po wstępnym researchu i znalezieniu odpowiedniej oferty wybierz numer do recepcji i porozmawiaj z pracownikiem. Być może uda ci się uzyskać cenę znacznie korzystniejszą od tej, którą znalazłeś na stronie internetowej. Nic nie szkodzi spróbować!

Programy lojalnościowe i kupony zniżkowe

Rzeczą, której nie powinny pominąć osoby szukające oszczędności na noclegach są programy lojalnościowe i kupony zniżkowe. Niekiedy przynależność do różnych organizacji lub programu lojalnościowego otwiera możliwość uzyskania korzystniejszej ceny za hotel.

Z kuponami rabatowymi jest pewien problem – możesz skorzystać tylko z tych, które są dostępne akurat w danym momencie. Jednocześnie warto przeglądać polskie i zagraniczne strony z takimi ofertami. Być może akurat trafisz na taką, której akurat potrzebujesz? A może, z drugiej strony, aktualnie dostępny kupon skłoni cię do zmiany swoich planów wakacyjnych i trafisz w zupełnie inne miejsce, niż zakładałeś?

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Tego lata ponowie szalenie modne są naszyjniki męskie. Biżuteria tego…