Jak działa catering dietetyczny z wyborem menu?

Jak działa catering dietetyczny z wyborem menu?

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się catering dietetyczny. Warszawa i inne większe miasta oferują w tym zakresie szerokie możliwości. W jaki sposób działa ta usługa? Jak skomponować optymalne menu?

Catering dietetyczny w wersji standardowej

Warto na początku wyjaśnić, na czym polega catering dietetyczny. Większość dostawców oferujących dietetyczne posiłki z dowozem do domu, daje swoim klientom sporo diet do wyboru. Zamawiając posiłki na dany okres, najczęściej około miesiąca, możesz dopasować do własnych potrzeb dobową wartość energetyczną posiłków liczoną w kaloriach i wybierać konkretną dietę. Do dyspozycji klientów są diety standardowe, oparte o zróżnicowane posiłki, specjalne diety dla sportowców, diety redukcyjne dla osób pragnących popracować nad swoją sylwetką, jak również diety wegetariańskie lub niezawierające ryb czy laktozy.

Catering dietetyczny w Warszawie z wyborem menu

Catering dietetyczny z wyborem menu to krok dalej – możesz wybierać to, na co masz ochotę i jednocześnie pracować nad swoimi celami. Firma LightBox, oferująca catering dietetyczny w Warszawie, wśród diet do wyboru ma też opcje FLEX. Przy składaniu zamówienia wybierasz długość abonamentu, wartość kaloryczną oraz liczbę posiłków w ciągu dnia. Masz też możliwość  wybierania menu na kolejne dni. Wystarczy dwudniowe wyprzedzenie, co oznacza dużą elastyczność. Na każdy posiłek masz 4 posiłki do wyboru, co oznacza, że codziennie masz aż 20 dań do wyboru. W ten sposób masz pewność, że będziesz jeść tylko to, co naprawdę lubisz.

Zalety cateringu z wyborem potraw

Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Każdy z nas ma nieco inny gust kulinarny, dlatego nawet w najlepszej diecie może zdarzyć się, że jedno spośród dań nie wpisze się w osobiste upodobania. Możliwość wyboru pozwala uniknąć takiej sytuacji, a także częściej sięgać po ulubione potrawy. Catering dietetyczny oznacza zbilansowaną dietę, natomiast osoby szczególnie narażone na niedobory pewnych mikroelementów mogą dzięki elastycznemu menu skoncentrować się na podaży substancji, których najbardziej potrzebują.

Dlaczego warto wybrać dietę w modelu FLEX?

Catering dietetyczny z wyborem menu oznacza swobodę i niezależność, a przecież, nawet na redukcyjnej diecie, posiłki powinny być przyjemnością. Smacznego!

Artykuł sponsorowany

Share