Jak przyśpieszyć okres

Miesiączka, jak wiadomo pojawia się w równych odstępach czasu raz w miesiącu. Zazwyczaj nie stanowi to problemu, jednak są sytuacje, w których bardziej komfortowo czułybyśmy się gdyby jej nie było. Zazwyczaj kiedy planujemy wakacyjny wyjazd lub ważne wydarzenie, jak na przykład ślub, nie chcemy aby nasza fizjologia przeszkadzała nam.

Wtedy z pomocą przychodzą metody przyspieszające okres, dzięki czemu pojawia się on i znika wcześniej niż zaplanowała to natura. Metody przyspieszania okresu stosuje się także wtedy, gdy nie jesteśmy w ciąży, a jednak okres spóźnia się, chociażby z winy stresu.  Jak przyśpieszyć okres?

Naturalne sposoby na przyśpieszenie okresu

Najmniej inwazyjną metodą przyspieszenia okresu są intensywne ćwiczenia fizyczne (zwłaszcza, jeśli do tej pory nie byłyście aktywne) oraz gorąca i długa kąpiel. Obie te rzeczy pobudzają nasze hormony do uregulowanej pracy i w przyjemny sposób sprawiają, że miesiączka się pojawia. Dodatkowo gorąca woda odpręża i tym samym usuwa z naszego organizmu stres, który jest jedną z najpopularniejszych przyczyn opóźnionej miesiączki.

Jeżeli chcecie przyspieszyć krwawienie tylko dwa-trzy dni, wtedy pomocny może być również masaż podbrzusza. Jeśli macie okazję, napijcie się nieco alkoholu, który ma właściwości rozkurczające. Zwłaszcza kieliszek czerwonego wina pomoże na spóźniający się okres.

Wśród sposobów na szybszą miesiączkę nie może oczywiście zabraknąć ziołowych herbatek. Herbatka z nagietka i czarnej malwy znacząco wpływa na rozluźnienie i rozkurczenie. Jednak, tak jak ze wszystkimi ziołami, należy uważać by nie przesadzić.

Regularne współżycie z partnerem to kolejna metoda, która pomoże wywołać szybszą miesiączkę. Ważne abyście podczas seksu nie myślały o niczym innym jak wasza przyjemności i mogły się w ten sposób zrelaksować i odpocząć, a miesiączka przyjdzie sama zgodnie z waszym planem.

Środki chemiczne

Jeżeli spróbowałyście powyższych metod a one nie zadziałały, wtedy warto sięgnąć po produkty dostępne w aptece oraz zasięgnąć porady lekarza.

Pigułki hormonalne są szczególnie polecane dla osób, które chcą mieć pewność, że miesiączka wystąpi w planowanym przez nie terminie i natura z całą pewnością ich nie zaskoczy. Jeżeli dotychczas nie brałyście pigułek, wtedy należy udać się do ginekologa, który przepisze dobrane do was leki i od razu podpowie jak za ich pomocą przyspieszyć lub opóźnić miesiączkę. Jednak musicie to zrobić przynajmniej miesiąc przed planowanym przyspieszaniem okresu, tak aby pierwsze opakowanie wziąć normalnie, zaczynając od pierwszego dnia miesiączki. Natomiast jeśli już przyjmujecie antykoncepcję hormonalną, wtedy informację na temat zmieniania terminu miesiączki z całą pewnością znajdziecie w ulotce.

Aspiryna, czyli powszechnie znany lek, ma właściwości rozrzedzające krew, co również sprzyja pojawieniu się miesiączki. Pamiętajcie jednak, by nie przesadzić z ilością i bacznie przyglądać się reakcją swojego ciała na tą substancję. Zmniejszanie krzepliwości krwi to delikatna sprawa. Pamiętajcie przede wszystkim o swoim zdrowiu. Jedna tabletka wystarczy.

Jak widać, sposobów na to jak przyśpieszyć okres jest całe mnóstwo. Każda kobieta znajdzie wśród nich taką, na którą jej organizm reaguje najlepiej. Pamiętajcie tylko, aby nie przesadzić z żadną z nich i zawsze w pierwszej kolejności dbać o swoje zdrowie!

Dorota
Kobieta, żona, matka. Po krótszym zastanowieniu – w takiej właśnie kolejności. 🙂 Zobacz również inne artykuły na kobietapo30.pl.
Share