Jakie meble dla chłopaka?

Jakie meble dla chłopaka

Urządzanie pokoju dla dziecka zawsze jest wyzwaniem. Ma być ładnie, praktycznie, funkcjonalne, perspektywicznie itd. Do tego dochodzi aranżacja adekwatna do płci – kolory, wyposażenie i meble dla chłopca różnią się przecież od tych „dziewczyńskich”, nawet na etapie przedszkolnym.

Tymczasem najlepsze jeszcze przed nami –  pokój nastolatka to dopiero jest zadanie bojowe. Wszystko co powyżej obowiązuje, a do tego dochodzi rozwijająca się bujnie osobowość, gust, pasje i pragnienie zaznaczenia indywidualności oraz stworzenia własnej, wyjątkowej przestrzeni. To wszystko trzeba pogodzić z pragmatycznym, zdroworozsądkowym podejściem rodziców, no i z domowym budżetem, oczywiście…

Pokój nastolatka rządzi się swoimi prawami

Trudno urządzić pokój dorastającego chłopaka nie uwzględniając jego zdania. Będą to przecież jego cztery kąty -do pracy, nauki, realizowania pasji, przyjmowania gości, przyjaciół, no i do snu, wypoczynku. Wiele zadań i funkcji dla pomieszczenia, w którym nastolatek powinien czuć się dobrze, jak u siebie w domu. Warto wspólnie pomyśleć zarówno nad kolorystyką, zastosowanymi materiałami, jak i umeblowaniem oraz dodatkami. Dobrze dobrane meble dla chłopca w wieku lat –nastu, posłużą mu nawet na studiach, a może i w pierwszej pracy?

Kolorystyka dla nastolatka

Raczej nie poleca się uznawanych za chłopięce błękitów albo nasyconych kolorów (zielony, niebieski). Dobrym wyborem są spokojne, stonowane kolory, które stanowią najlepsze tło dla charakterystycznych dodatków (np. związanych z zainteresowaniami i hobby). Kolorystyka ścian, a także mebli, to nadal szerokie spektrum możliwości – od bieli, jasnych szarości, beżu, przez naturalne tonacje świerku, dębu, aż po wyraziste, ciemne, grafity, brązy. Dobrym rozwiązaniem są też zdecydowane kontrasty, np. bieli i czerni oraz kolorowe akcenty – szafirowe, granatowe czy nawet bordowe.

Meble dla nastolatka – wybierz dobrze

W przypadku mebli dla dorastającego chłopca warto zainwestować w jakość i praktyczne rozwiązania. Wybieramy z reguły meble na dłuższy czas, a jednocześnie muszą one spełniać wiele funkcji. Pokój nastolatka to już znacznie więcej niż miejsce do zabawy czy rysowania kolorowych szlaczków. Trzeba dobrze zaplanować przestrzeń do spania, nauki i coraz więcej miejsca na „ rzeczy” – ubrania, książki, komputer, przedmioty związane z zainteresowaniami (sport, muzyka, pasje artystyczne itp.). Nastolatek podejmuje też gości, a zatem przyda się jakiś stolik, miejsca do siedzenia.

Meble dla chłopaka – miejsce do spania

Łóżko nastolatka musi oczywiście uwzględniać fakt, że nadal rośnie. Powinno być szerokie (min. 90 cm) i długie (200 cm). Fajnym rozwiązaniem w przypadku mebli dla nastolatka jest łóżko z wysuwanym miejscem do spania, nawet jeśli jedynakiem. To świetny patent na miejsce dla znajomego, który zasiedzi się przy emocjonującej grze, filmie albo podczas wspólnej nauki. Na co dzień szuflady można wykorzystać do przechowywania ubrań, pościeli itp.

Generalnie łóżka, które mają szuflady, schowki, to doskonały pomysł w pokoju nastolatka. Po pierwsze ma wiele rzeczy pod ręką, po drugie unika się wstawiania dużej ilości mebli. Wymarzonym meblem dla chłopaka będzie również łóżko z kolekcji Dark Metal, z elementami skóry ekologicznej, wyposażone w ładowarkę do smartfona i kieszeń na drobiazgi. Zaletą mebli dostępnych w kolekcjach jest możliwość kompletowania, dokupienia kolejnych elementów, np. praktycznej szafki nocnej itp.

Miejsce do nauki w pokoju chłopaka

Oczywiście większość nastolatków ma mnóstwo pasji, które będą atrakcyjniejsze od odrabiania lekcji. Niemniej jednak miejsce do nauki to kolejny kluczowy obszar w nastoletnim królestwie. Niemalże wszystkie kolekcje mebli dla chłopaka uwzględniają różnego rodzaju biurka.

Na pewno przyda się praktyczny, duży blat i dobrze zorganizowany kącik do pracy. Szafki, półki i szuflady na książki, zeszyty i akcesoria są niezbędne. W przeciwnym przypadku nastoletni wróg sprzątania wkrótce nie znajdzie wolnego skrawka na swoim biurku. Dobrze zorganizowana przestrzeń do nauki to np. biurko z kolekcji Dynamic, które można rozłożyć i rozbudować o nadstawkę. Praktyczne i bardzo stylowe jest również biurko z serii William – duży blat, surowy, prosty design (połączenie metalu drewna świerkowego) to idealna propozycja dla dorastającego chłopaka.

Przestrzeń dobrze zagospodarowana

Oczywiście pokój nastolatka to znacznie więcej niż biurko i łózko. Modne ubrania, ulubione lektury, płyty, gadżety,  a może akcesoria sportowe, muzyczne czy malarskie – na to wszystko musi znaleźć się miejsce. Wiele mebli dostępnych w sklepie Aldo to całe kolekcje, które pozwalają na skompletowanie wyposażenia pokoju nastolatka.

Można umeblować zarówno naprawdę dużą przestrzeń wybierając szafy, komody, designerskie, stylowe łóżka itp. (np. kolekcja Babel). Nie brakuje również rozwiązań do małych pokojów, takich jak łóżka z praktycznymi szufladami, z biurkiem, mebli ze schowkami i wieszakami, które nie zajmują wiele przestrzeni, a zapewniają miejsce na wszystkie nastoletnie skarby.

Aranżacja pokoju chłopaka, który dorasta i ma coraz więcej do powiedzenia, to wiele istotnych wyborów, które powinny być wspólne, uwzględniające rosnące potrzeby, gust, temperament, pasje i potrzeby. Sklep Aldo oferuje bardzo szeroki asortyment mebli dla nastolatka. Bogaty wybór pod względem kolorystyki, wzornictwa, zastosowanych materiałów pozwoli nie tylko skompletować funkcjonalne wyposażenie, ale także stworzyć wystrój na miarę nastoletnich marzeń.

Nie trzeba przy tym rezygnować z tak ważnych dla rodziców praktycznych, ergonomicznych rozwiązań, które posłużą przez co najmniej kilka lat. Możliwość rozbudowy, dokupienia kolejnych elementów to również istotny atut kompleksowych kolekcji i mebli o bardzo uniwersalnej stylistyce. Przy okazji wspólne urządzanie pokoju i wybór mebli dla chłopaka to świetny pomysł na czas spędzany razem, zaangażowanie latorośli w poszukiwanie inspiracji i podejmowanie istotnych, odpowiedzialnych decyzji.

Artykuł sponsorowany

Share