Jak rozpatrywać usługi hotelu SPA?

Wybierając się na wakacje warto rozpatrzyć hotele, które w swojej ofercie prezentują profesjonalne zabiegi szeroko pojętej odnowy biologicznej. Hotel SPA to coraz popularniejsza kategoria w turystyce nastawionej na typowy wypoczynek i relaks. W artykule poznasz bliżej funkcje hoteli SPA.

Wyjaśnienie pojęcia SPA w sektorze hotelowym

Wskazane usługi odnoszą się do potrzeby regeneracji ludzkiego organizmu, zarówno w postaci fizycznej, jak i psychicznej. Pojęcie SPA wywodzi się z łaciny i krótko mówiąc dotyczy zdrowia odzyskiwanego, dzięki życiodajnej wodzie. Najlepsze hotele SPA nie są położone w centrach wielkich aglomeracji, ale otacza je zieleń, maksymalny spokój, przestrzeń.

Pakiet zabiegów SPA zaleca się znacznie bardziej ludziom nastawionym na bierny relaks podczas wakacji. Nie ma sensu leżeć na plaży w zwykłym hotelu, skoro za niewiele większą cenę masz do dyspozycji baseny, kąpiele błotne, sauny z koloroterapią, masaże, jogę, techniki medytacyjne, szkolenia kosmetyczne i wiele innych interesujących pozycji, dotyczących głównie wyszczuplania czy eliminacji podstawowych problemów wizerunkowych, tj. cellulitu.

Komercyjne uzdrowisko na wyciągnięcie ręki

Działalność SPA można porównać do komercyjnego uzdrowiska, idealnie zorganizowanego. SPA nad morzem oferuje w Polsce najlepsze warunki odpoczynku. Morze zapewnia bowiem dostęp do prozdrowotnych sportów wodnych, odświeżającej atmosfery. W dodatku nad morzem pojawia się wiele hoteli we wskazanej kategorii, a tym samym klienci mają do dyspozycji znacznie niższe ceny. To po prostu wynik wzmożonej konkurencyjności.

Na jakie cechy hoteli warto zwrócić szczególną uwagę? 

Przed wyjazdem do hotelu SPA oceń koniecznie kwalifikacje specjalistów w nim pracujących. Nie zapomnij o określeniu indywidualnych potrzeb zabiegowych, które warto potwierdzić u lekarza pierwszego kontaktu. W lepszych SPA znajduje się bezpłatny dział konsultacji, mający na celu wyeliminowanie ryzyka podczas korzystania z „rytuałów” oczyszczających, fizycznych, itp. Daj sobie też dużą elastyczność względem usług i nie wybieraj pakietów, w których wszystko zostało od początku ustalone.

Hotel SPA w różnych wersjach jakościowych

Poza usługami SPA skoncentruj się nad dodatkami rekreacyjnymi udostępnianymi w hotelowym obiekcie. Najważniejsze to basen, kort tenisowy, szkolenia w sportach wodnych, siłownia, itp.). Istnieje też rozróżnienie między typowo medycznym SPA i rekreacyjnym odpowiednikiem (wellness). Pamiętaj, że im więcej osób ze sobą zabierzesz, tym ceny pakietów zabiegowych okażą się tańsze.

Grupowe wyjazdy zawsze wychodzą taniej

Z tego powodu zalety SPA są polecane parom, grupom przyjaciół, grupom pracowniczym (jako jedna z lepszych metod zawodowej integracji), członkom różnych stowarzyszeń aktywnych fizycznie. W większości przypadków wizyta w hotelu SPA raz do roku pozwala odświeżyć się na kilkanaście miesięcy. Człowiek w codziennym nurcie życia ma bowiem ograniczone szanse na to, aby ktoś w pełni zajął się jego zdrowiem fizycznym oraz psychicznym.

Morze to najlepsze miejsce na relaks SPA

Spa nad morzem to bezwzględnie najlepszy standard w charakteryzowanym sektorze. Inwestycja w odnowę biologiczną jest pokaźna, to prawda, ale zwraca się długoterminowo w efektywności towarzyskiej, zawodowej, po prostu indywidualnej. Połączenie zabiegów SPA ze sportami wodnymi, cichą okolicą i delikatnym, aktywnym wypoczynkiem to bezbłędny wybór w sensie wydajności. Koszty nie mogą mieć znaczenia, jeżeli chodzi o twój komfort. Oceniaj hotele indywidualnie, pod względem lokalizacji, kompleksowości usług, kwalifikacji. Czy teraz zainwestujesz w nowoczesny hotel SPA?

Materiał przygotowany przez leżący blisko Pobierowa hotel SPA StaryDziwnow.pl, idealny do wczasów nad morzem, również z dziećmi.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
MAC Viva Glam to nowa limitowane linia popularnej linii kosmetyków.