Jak wybrać kapcie do przedszkola dla dziecka?

Jak wybrać kapcie do przedszkola dla dziecka

Wyprawka przedszkolaka to wybór tych elementów, które przydać się będą na co dzień. Warto pamiętać, że dziecko będzie w placówce spędzać większą część dnia, więc szczególnie trzeba zadbać o jakość rzeczy, ich wytrzymałość oraz dostosowanie do potrzeb. Najważniejszym elementem na wyposażeniu malucha są oczywiście kapcie, a tu producenci zaskakują szeregiem różnych możliwości. Jak wybrać kapcie do przedszkola dla dziecka?

  1. Modne kapcie dla malucha
  2. Na co zwrócić uwagę?
  3. Na każdą porę roku

Modne kapcie dla malucha

Poszukiwanie odpowiednich kapci to przeprawa przez różnorodne modele. Warto pamiętać o tym, że idealne nie istnieją. Nie ma też przepisu na to, jak dopasować najlepsze, ponieważ każde dziecko ma inną stopę i inne preferencje. Jak czytamy na RODZICE.PL, kapcie dla dzieci muszą im się również podobać – stąd atrakcyjna kolorystyka oraz wykorzystywanie motywów znanych z kultowych bajek. Wiele osób sięga również po ortopedyczne propozycje lub też obuwie oddychające, które zapewni komfort przez cały intensywny dzień.

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim nie cena ani moda powinny być najważniejszym kryterium wyboru. Obuwie do przedszkola musi być przewiewne. Najlepiej by było wykonane z naturalnych, oddychających materiałów. Wielu producentów również stosuje specjalne wycięcia po bokach, by stworzyć jak najbardziej komfortowe warunki. Same kapcie dla dzieci muszą być przecież wygodne. W przypadku tych dla dzieci ważne jest to, by były szerokie, zabudowane oraz usztywniane przy paluszkach. Tęgość i wysokość podbicia można regulować na przykład zapięciem na rzep. To niewątpliwie ułatwia również zakładanie i zdejmowanie, a takie pierwsze kroki w samodzielności są bardzo ważne. Oczywiście można zainwestować w modele sznurowane, te na sprzączkach czy z zatrzaskami, ale wymagają one większej wprawy.

Specjaliści zalecają również, by buty dla dzieci dobrze trzymały stopę i były jednocześnie giętkie. Te dwie sprzeczności idealnie odpowiadają na fizjologiczną pracę stopy w każdej płaszczyźnie i gwarantują jej swobodę ruchów. Przed zakupem warto więc podeszwę powyginać w różnych kierunkach.

Na każdą porę roku

Niektórzy zalecają, by wybierać ciemniejsze kapcie do przedszkola, co ma oczywiście wymiar praktyczny. Poza tym producenci przygotowują modele jesienno-zimowe i wiosenno-letnie, a wybór cieplejszej opcji może być również podyktowany potrzebami dziecka. Sam zakup kapci nie powinien być dziełem przypadku, bo naprawdę ważne jest to, co dziecko codziennie zakłada. W pewnym sensie to profilaktyka, która będzie procentować w kolejnych latach. Zwróć uwagę na twardy zapiętek, giętką podeszwę i możliwość regulacji oraz materiały, z jakich całość jest wykonana. Jeśli jest taka potrzeba, zainwestuj w kapcie ortopedyczne lub specjalne wkładki.

Materiał zewnętrzny

Share