Jak wybrać odpowiednie nosidełko dla dziecka?

Nosidełka dla dzieci i niemowlaków są coraz częściej stosowane przez rodziców małych dzieci. Obecnie w sklepach z akcesoriami dla dzieci i rodziców można znaleźć bardzo dużo rodzajów i modeli nosidełek. Dużo możliwości sprawia, że faktycznie każdy rodzic ma możliwość wyboru, ale jednocześnie utrudnia wybór takiego nosidełka, które będzie w stanie w pełni spełniać nasze oczekiwania, być wygodne w użytkowaniu i w pełni bezpieczne nie tylko dla dziecka, ale i dla nas. W naszym artykule staramy się jednak doradzić, czym warto się kierować, dokonując wyboru nosidełka i co zrobić, żeby się w trakcie jego wybierania nie dać oszukać.

Jakie są zalety stosowania nosidełka dla niemowlaka?

Nosidełko dla niemowlaka ma dużo zalet. Przede wszystkim dzięki niemu nie trzeba za każdym razem, jak chcemy lub musimy gdzieś wyjść z dzieckiem, zabierać ze sobą wielkiego, ciężkiego i jednak w niektórych sytuacjach nieporęcznego wózka. Ważną zaletą nosidełek jest także to, że są one łatwe w użytkowaniu. Prawidłowe ułożenie dziecka w nosidełku jest w zasadzie intuicyjne i zajmuje bardzo mało czasu. Trzymając dziecko w nosidełku, a nie w wózku, rodzic ma wolne ręce i może bez problemów np. udać się z maluchem do sklepu. Nosidełko w żaden sposób nie będzie ograniczało ruchów rodzica. Stosowanie nosidełka dla dziecka wiąże się też z zaletami dla samego malucha. Więcej na ten temat powiedział nam nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu z artykułami dla dzieci Forkids.pl, w którym także można kupić wiele modeli nosidełek dla dzieci:

Stosowanie nosidełka dla dziecka przynosi dużo korzyści dla rodziców, ale jest także wygodne dla samego malucha. Umieszczone w nosidełku wreszcie może w pełni oglądać otaczający go świat. Wszystko dzięki temu, że teraz przebywa na górze, a  nie w wózku, gdzie wszystkie widoki ma jednak przysłonięte. Kupno odpowiednio dobranego nosidełka sprawi też, że dziecko przez cały spacer będzie ułożone w prawidłowej pozycji.

Jaki wybrać rodzaj nosidełka dla dziecka?

Obecnie w sklepach z artykułami dla dzieci i rodziców można znaleźć wiele różnych rodzajów nosidełek dla dzieci, m.in. nosidełka klamrowe, nosidełka wiązane oraz nosidełka hybrydowe, które łączą w sobie zalety obu wcześniej wskazanych rodzajów tego typu akcesoriów. Wszystkie te rodzaje nosidełek dla dzieci noszą jednak wspólną nazwę nosidełek ergonomicznych. Ich stosowanie powinno gwarantować możliwość równomiernego rozkładania ciężaru ciała dziecka poprzez jego równomierne podparcie. Wybrane nosidełko dla dziecka powinno też gwarantować dużo wygody osobom, które w nich dziecko będą przenosiły.

Jakie cechy powinno posiadać nosidełko?

Przede wszystkim wybrane nosidełko dla dziecka powinno być dla niego w pełni bezpieczne. Warto wybrać takie, które będzie miało miękki panel, co sprawi, że będzie automatycznie dopasowywało swój kształt do pleców malucha. Dzięki temu jego kręgosłup zawsze będzie w prawidłowej, zdrowej pozycji. Ważne przy wyborze odpowiedniego nosidełka dla dziecka jest także to, w jaki sposób jest w nim wykonane miejsce na nóżki. Miękkie wypełnienie wokół otworów na nóżki powinno zapewniać wygodne podparcie dla ud.

Oprócz tego wybrane nosidełko dla dziecka powinno mieć miękkie i łatwo regulowane szelki oraz pas biodrowy, po to, żeby zapewnić nam odpowiednią wygodę. Istotny jest też materiał, z jakiego jest uszyte nosidełko. Powinno ono bowiem być nie tylko miłe w dotyku, ale także w pełni oddychające. Najlepiej jeżeli nosidełko jest więc wykonane z bawełny.

Wybierając nosidełko, koniecznie trzeba też pamiętać o tym, że nieco inne nosidełko będzie dobre dla niemowlaka, a nieco inne dla małego dziecka. Każdy oglądany model nosidełka powinien mieć wyraźnie określone, do noszenia jakich dzieci jest przystosowane.

Materiał partnera

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Największe wrocławskie Targi mody autorskiej Fashion Meeting wracają po kilkumiesięcznej…