Jak zagęścić włosy?

Niestety nikt jeszcze nie wymyślił super szybkiego i skutecznego sposoby na mocne i gęste włosy. Możemy jednak w znacznym stopniu przyczynić się do poprawy jakości struktury każdego włosa. Ważne aby pamiętać o systematycznej pielęgnacji wzbogaconej o odpowiednią dietę. O to kilka wstępnych wskazówek, które pozwolą Ci odpowiednio wzmocnić włosy.

Pamiętaj o systematyczności!!


Najważniejsza jest odpowiednia dieta wzbogacona w witaminy – owoce, warzywa , ryby itp. Suplementy diety nie zapewniają nam dostatecznej i odpowiedniej ilości witamin jak w przypadku naturalnych produktów. Nawet połkniecie trzech tabletek nie da takiego efektu jak zjedzenie jabłka czy marchewki. Potrzebujesz naturalnych witamin, a nie tych tworzonych syntetycznie.

Czy często szczotkujesz włosy albo je dotykasz?

Staraj się tego unikać, zbyt częsty dotyk powoduje przetłuszczenie się włosów. Do rozczesywania i szczotkowania włosów używaj tylko szczotek z naturalnego włosia. Pozwalają nie tylko dokładniej rozczesać włosy, ale i masują skórę głowy. Odpowiedni masaż poprawia krążenie, dzięki odpowiedniemu ukrwieniu nasze włosy mogą szybciej rosnąć i się zagęścić.

Jeżeli masz tendencję do przetłuszczania się włosów, myj włosy codziennie delikatnym szamponem i korzystaj z odżywek do spłukiwania. W przypadku tłustych włosów nie powinno się używać odżywek bez spłukiwania. Mogą w znacznym stopniu przyczynić się do zwiększenia sebum w naszych włosach. Co do odżywki, to starajmy się jej nie nakładać na sam czubek głowy, najlepiej na same końce. Włosy powinny być lekkie i zwiewne.

Osoby które nie mają z tym problemu powinny myć 2-4 razy w tygodniu włosy.
Pamiętajcie, aby przed myciem włosów, rozczesać włosy. Jeżeli zrobimy to tuż przed będą nam się lepiej rozczesywały po samym myciu. Do tego unikniesz łamania się włosów.

W jakiej wodzie myjesz włosy?

Zbyt gorąca woda – pali włosy i może być przyczyną przetłuszczania się i powstawania łupieżu. Najlepiej jest myć włosy w chłodnej delikatnej wodzie. Po umyciu staraj się też unikać suszarki do włosów, najlepiej jak włosy same swobodnie mogą wyschnąć.

Powinnaś często odwiedzać fryzjera najlepiej co kilka tygodni i podcinać końcówki. Farbowanie nie sprzyja naszym włosom. Wysusza je.
Aby włosy zaczęły szybciej rosnąć i stały się gęściejsze codziennie ok. 10 min masuj delikatnie skórę głowy. Poprawisz ukrwienie i przyspieszysz wzrost włosów.

Możesz użyć też oliwy z oliwek lub olejku kokosowego do masażu i pozostawić go na włosach na kilka minut. Następnie umyj włosy delikatnym szamponem.
Unikaj przegrzania skóry głowy i jej wychłodzenia. Klimatyzacja jak i częste noszenie czapki nie sprzyja naszym włosom.

Jeśli zależy Ci na profesjonalnym zagęszczeniu, zapraszamy na darmową konsultację do Zakrzewska Atelier – Fryzjer i Makijaż Warszawa, ul. Mickiewicza 32a/2.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Idealny pomysł na podarunek dla chłopaka, powinien podkreślać łączące was…