Jaki smartwach dla dziecka? Ranking!

Jaki smartwach dla dziecka? Ranking!

Jaki jest najpopularniejszy prezent dla dziecka w 2019 roku? Nie wiemy! Z pewnością jednak wysoko w takim rankingu znalazłyby się smartwach dla dziecka, które coraz częściej zdobią nadgarstki zarówno młodzieży, jak i młodszych pociech. Czy jednak warto podążyć za tą modą? A jeśli nawet, to jakie urządzenie wybrać? Przekonajmy się!

Smartwatch dla dziecka – czy ma sens?

Rozważania na temat wspomnianego zagadnienia rozpocząć trzeba od odpowiedzi na pytanie, jak działa smartwatch dla dziecka? Warto wiedzieć, że produkty tego rodzaju nieco różnią się od swoich dorosłych odpowiedników. I bynajmniej nie chodzi tu o wygląd, a pewne bardzo charakterystyczne funkcje. Każdy inteligentny zegarek dedykowany dla najmłodszych ma bowiem moduł GPS, który służy do określania położenia użytkownika. Co kluczowe, informacje na ten temat mogą być w czasie rzeczywistym przekazywane do rodzica. Dodatkowo też wiele smartwatchy dziecięcych posiada też dodatkowe funkcje bezpieczeństwa:

  • Geo ogrodzenie – informujące rodzica o wyjściu dziecka poza określony obszar.
  • Przycisk SOS – pozwalający na zawiadomienie opiekunów o wystąpieniu niebezpieczeństwa. Rozwiązanie to czasem też wzbogacone jest o możliwość podsłuchu.
  • Możliwość połączeń głosowych – w zależności od urządzenia mogą one być realizowane tylko od rodzica do dziecka lub też w dwie strony.

Wszystkie te opcje mają na celu jedno – zapewnienie lepszej ochrony w sytuacjach kryzysowych. Nie znaczy to jednak, że smartwatche dla dzieci są tylko narzędziami do kontroli. Posiadają one też wiele innych funkcji i rozwiązań, które pomogą w rekreacji, zabawie czy lepszej organizacji dnia. Ogólnie rzecz biorąc, dobry smartwatch jest więc ciekawym i bardzo użytecznym gadżetem. Dodatkowo też w wielu sytuacjach jest on poręczniejszy od np. smartfona, którego też dużo łatwiej uszkodzić. Zakup inteligentnego zegarka dla dziecka w wieku szkolnym jest więc całkiem rozsądną decyzją.

Dziecięce smartwatche – poznaj trzy nasze propozycje!

Jaki smartwatch dla dziecka będzie idealny? Na potrzeby odpowiedzi na to pytanie przygotowaliśmy cztery ciekawe propozycje. Co jednak ważne, pierwsze trzy z nich to typowe modele dla najmłodszych. Ostatnia to z kolei użyteczny smartwatch treningowy, który idealnie sprawdzi się w przypadku uprawiającej sport młodzieży.

Smartwatch Garett Kids 2

Pierwszym i zarazem najtańszym z prezentowanych przez nas smartwatchy jest Garett Kids 2. Bez wątpienia jest on świetną opcją z racji bardzo korzystnego stosunku możliwości do ceny. Wyposażono go GPS, funkcje Geo ogrodzenie, przycisk SOS, możliwość wykonywania połączeń głosowych, budzik oraz prosty organizer – czyli wszystko, czego potrzebuje dziecko. Dodatkowo cechuje go także atrakcyjny wygląd oraz możliwość wybrania spośród kilku kolorów obudowy.

Smartwatch Garett Kids 5

Nieco droższym i bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest smartwatch Garett Kids 5. Wyróżnia się on solidną kopertą o klasie szczelności IP54 oraz paskiem z tworzywa sztucznego, dzięki którym niestraszne są dla niego nawet ciężkie warunki. Poza podstawowymi funkcjami bezpieczeństwa wyposażono go także w krokomierz oraz monitor snu, które z pewnością zainteresują zarówno dziecko, jak i rodzica.

Smartwatch Garett Kids Smile

Trzecim z proponowanych przez nas smartwatchy dla dzieci jest Garett Kids Sweet. Co warte podkreślenia, jego nieco wyższa cena nie bierze się z niczego. Model ten posiada zarówno funkcje bezpieczeństwa – takie jak lokalizacja GPS i Geo ogrodzenie, przycisk SOS czy możliwość wykonywania połączeń, jak i atrakcyjne dodatki – w postaci chociażby aparatu fotograficznego czy krokomierza. Dodatkowo uwagę zwraca też solidna i kolorowa obudowa, która z pewnością będzie odpowiadać najmłodszym.

Smartwatch Garmin Forerunner 25

Na koniec naszego zestawienia prezentujemy też tani sportowy smartwatch, który będzie idealny dla uprawiającej sport młodzieży. Garmin Forerunner 25 posiada wytrzymałą kopertę oraz wygodny gumowy pasek, który nie przeszkadza podczas biegu. Podczas treningu sprawdzą się z kolei takie funkcje jak liczniki: odległości, tempa, spalonych kalorii czy tętna, a także lokalizator GPS. Co nie mniej ważne, model ten produkowany jest w różnych wariantach kolorystycznych – dedykowanych dla dziewcząt i chłopców.

Rozsądek przede wszystkim – czyli smartwatch dla dziecka!

Dużą zaletą smartwatchy dla dzieci jest z pewnością cena. Ich koszt z reguły oscyluje między 200 a 500 złotymi, co sprawia, że są one dużo tańsze od np. telefonów komórkowych. Dokonując zakupu, dobrze jest jednak zwracać uwagę na możliwości danego urządzenia oraz jego wytrzymałość. Nierzadko bowiem najbardziej atrakcyjne wizualnie modele mają niewiele do zaoferowania w zakresie funkcjonalności i niezawodności. Duży wybór sprawdzonych urządzeń tego rodzaju znaleźć można w sklepie internetowym Zegarownia. Oprócz produktów dla dzieci dostępne są tam też smartwatche damskie i męskie. Korzystanie z usług profesjonalnych sklepów gwarantuje z kolei, że transakcja przebiegnie bez problemów, a towar będzie objęty gwarancją producenta.

Artykuł sponsorowany

Share