Jakie klocki LEGO najbardziej ucieszą kolekcjonera?

Ankiety przeprowadzone wśród użytkowników portalu salonklockow.pl wykazały, że oprócz dzieci, duże zainteresowanie LEGO wykazują także osoby dorosłe. Nie można zaprzeczyć, że klocki te zyskały status kultowych, a ogromne możliwości, które ze sobą niosą, przysporzyły im fanów na całym świecie.

Czego kolekcjonerzy oczekują od zestawów LEGO?

Specjaliści z branży pracujący dla salonklockow.pl zaznaczają jednak, że w przypadku dorosłych konsumentów, klocki LEGO odgrywają nieco inną rolę – nie są one już zwykłą zabawką, lecz produktem kolekcjonerskim. Jest to kwestia kluczowa, którą zawsze należy wziąć pod uwagę. Zestawy klocków skierowane głównie do kolekcjonerów odróżniają następujące cechy:

  • Większa trudność składania – LEGO kierowane do kolekcjonerów zazwyczaj posiadają bardziej złożoną i skomplikowaną konstrukcję, niż zestawy zaprojektowane z myślą o dzieciach. Zapewnia to większą frajdę podczas składania, a także możliwość wykonania ciekawszych budowli.
  • Niewiele elementów ruchomych – Kolekcjonerzy z reguły nie bawią się swoimi modelami, przeznaczając je raczej na prywatne wystawki.
  • Edycje limitowane – Mniejsza dostępność produktów jedynie zwiększa ich atrakcyjność w oczach kolekcjonera. Im ciężej jest nabyć dany zestaw, tym większa satysfakcja z jego zakupu.
  • Produkcja na licencjach – Dorosłych kolekcjonerów interesują różne media, stąd zestawy bazujące na popularnych filmach, grach komputerowych czy serialach, a nawet rzeczywistych budowlach lub wydarzeniach historycznych.

Analiza rynku sugeruje, że średni wiek przeciętnego odbiorcy klocków rośnie, a kolekcjonerzy stanowią coraz większy odsetek potencjalnych klientów. Warto jest zatem potraktować ich hobby poważnie, dając im dokładnie to, czego oczekują.

Które klocki LEGO są na czasie? Przegląd ofert

Badania rynku wykonane przez salonklockow.pl wyróżniły LEGO ARCHITECTURE jako jedną z obecnie najpopularniejszych serii klocków. Nie można się temu dziwić – kolekcja ta spełnia wszystkie, wymienione wyżej wymogi, co czyni z niej bardzo atrakcyjny nabytek dla dorosłego fana LEGO. Widać to po samych pudełkach – posiadają one interesujący, minimalistyczny design, dlatego nawet opakowania po LEGO ARCHITECTURE powinny doskonale prezentować się na półce. Same zestawy są jednocześnie proste i pełne detali – dzięki przemyślanej konstrukcji, wiernie odwzorowują one największe skarby architektoniczne świata, zachowując przy tym charakterystyczny urok klocków LEGO. Co więcej, kolekcja ta wygląda o wiele lepiej, jeśli skompletuje się co najmniej kilka z zestawów – utrzymane są one w przybliżonej skali, dlatego z łatwością można skomponować z nich ciekawą wystawkę. Przedstawione w LEGO ARCHITECTURE budynki pochodzą z całego świata – można wśród nich znaleźć Statuę Wolność, Wieżę Eiffla, Wieli Mur Chiński i wiele więcej!

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Pierwsze tygodnie ciąży to czas niezwykłej ekscytacji, obaw, planów i…