Jakie meble fryzjerskie kupić do salonu?

Marzysz o własnym salonie fryzjerskim i chcesz wiedzieć, w jakie meble go wyposażyć? A może prowadzisz już salon i szukasz odmiany albo po prostu dobrej oferty zakupu? Niezależnie od powodów, dla których czytasz ten artykuł, pomożemy Ci zorientować się w najnowszych i najlepszych trendach dotyczących mebli fryzjerskich!

Na rynku dostępna jest cała gama różnorodnych mebli i urządzeń fryzjerskich.

Aby dobrać je najlepiej, skorzystaj z oferty polecanej hurtowni internetowej. Na stronie jednej z nich – Fryzomania.pl – znajdziesz nie tylko profesjonalne wyposażenie salonu, ale też wybierzesz potrzebne meble, korzystając z fachowej pomocy doradcy sklepu.

Wyposażenie salonu fryzjerskiego

Zacznijmy od podstawowego wyposażenia wnętrza salonu, które ma służyć wygodzie Twoich klientów i pracowników, zanim rozpocznie się sam zabieg fryzjerski. Dobry salon to w tym przypadku kwestia profesjonalnie wyglądającej recepcji fryzjerskiej oraz poczekalni. Ważne jest, aby umeblować go praktycznie, a nie tylko estetycznie. Recepcja sprawi, że Twój salon będzie wyglądał profesjonalnie, a przez zastosowanie odpowiedniego designu będzie przyciągać wzrok. Możesz pobawić się wielkością recepcji oraz kolorem i materiałem, z jakiego jest wykonana. A jest w czym wybierać, bowiem dobre meble tego rodzaju oferują renomowani producenci: Ayala, Panda, Italpro i Gabbiano.

barber

Twoi klienci powinni oczekiwać na swoją kolej w poczekalni zaopatrzonej w wieszak oraz wygodną sofę lub fotele.

Dobrej jakości meble ze skaju oferują m.in.: Panda, Ayala i Uno. Warto też kupić stolik lub ławę, która wyeksponuje np. kolorowe czasopisma lub ulotki, po które sięgną oczekujący klienci. Obecnie na rynku mamy do wyboru sporą ilość kolorów, materiałów i wzorów mebli do poczekalni, więc na pewno uda się ze smakiem skomponować wnętrze salonu.

reflection_1

Salon fryzjerski powinien też zostać wyposażony w witryny, które wyeksponują akcesoria i kosmetyki.

Najlepiej, aby były one łatwo dostępne dla pracowników podczas wykonywania zabiegów. Mogą być też odpowiednio podświetlone, aby ładnie prezentować swoją zawartość. Także szafki i labory to nieodzowny element wyposażenia salonu. W przeciwieństwie do witryn i regałów szafki raczej skrywają swoją zawartość – możesz więc trzymać w nich akcesoria, które należy ukryć przed okiem klienta, np. rękawice.

obsession

Kolejna sprawa to meble typowo fryzjerskie, takie jak: konsolety, hokery lub myjnie.

Powinny być one przede wszystkim praktyczne i trwałe. Muszą być wykonane z dobrego jakościowo materiału, niezawodne oraz wygodne i dla klientów, i dla pracowników, którzy spędzają przy nich większość czasu pracy.

Nowoczesne myjnie fryzjerskie powinniśmy wybrać, kierując się jakością ich wykonania oraz dodatkowymi ułatwieniami, np. wymiennym siedziskiem. Warto skorzystać z oferty firm: Ayala, Fox, Panda lub Uno.

Konsolety fryzjerskie to niezbędny mebel w salonie.

Powinny obowiązkowo posiadać duże lustro, najlepiej dobrze oświetlone. Konsola powinna być także trwale wykonana, ponieważ jest jednym z najczęściej używanych mebli. Możemy wybierać między modelami wbudowanymi w ścianę lub wolnostojącymi.

Podczas zabiegu klient powinien siedzieć w wygodnym fotelu fryzjerskim. Dlatego ważne jest, aby mebel był wykonany z dobrego gatunkowo materiału. Takie warunki spełniają fotele firm: Panda, Ayala, Ceriotti oraz Palladium. Dobry fotel powinien mieć wygodne podłokietniki i oparcie oraz być stabilny, aby ułatwić pracę fryzjerowi. Dodatkowo, może też posiadać podnóżek.

Profesjonalny salon fryzjerski powinien pomieścić także meble ułatwiające pracę – hokery i wszelkiego rodzaju wózki i pomocniki.

Hokery to rodzaj obrotowych krzeseł bez oparcia (lub z niskim oparciem), na których siedzi fryzjer podczas pracy. Dobre modele powinny posiadać profilowane siedzisko oraz trwałe, gumowe kółka. Wygodne wykonywanie zabiegów zapewnią hokery renomowanych producentów: Uno, Fox, Ayala oraz Efalock.

Ostatni rodzaj mebli do salonu to pomocniki fryzjerskie i wózki. Pracownik niemal ciągle sięga po akcesoria i kosmetyki podczas wykonywania zabiegów. Aby móc wygodnie je chwycić i odłożyć, potrzebuje solidnego mebla, wyposażonego w dobrej jakości blat oraz kilka szuflad na potrzebne rzeczy. Blat powinien być wykonany z materiału, który można łatwo wyczyścić, zaś całość wózka powinna być zrobiona z trwałego tworzywa sztucznego.

Przemyślany dobór mebli fryzjerskich sprawi, że Twój salon będzie wyglądał profesjonalnie, schludnie i po prostu pięknie. Warto więc poświęcić czas na jego praktyczne i estetyczne umeblowanie.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Dostarczaj swojemu ciału, które zawierają wszelkie niezbędne witaminy oraz makro-…