Jakie perfumy wybrać na prezent?

perfumy na prezent

W bardzo dużej ilości przypadków ofiarowanie komuś perfum w prezencie jest doskonałym pomysłem, gdyż taki oto podarunek jest bardzo uniwersalny bez względu na zachodzącą w danym czasie okazję. Jest to zarazem dość uroczysty prezent, więc śmiało możemy go wręczyć nie tylko naszym znajomym i przyjaciołom, ale także nauczycielom w szkole lub choćby swoim współpracownikom w naszej pracy. O ile sam pomysł obdarowania kogoś perfumami jest rewelacyjny, gorzej może być z naszą realizacją tej oto decyzji, biorąc pod uwagę, jakie perfumy mogą nadać się najlepiej, a których powinniśmy jednak unikać. Jeżeli jednak zdołamy się dowiedzieć, co warto wybrać lub jeżeli mamy już pojęcie, w jakie gusta możemy śmiało celować, sama realizacja pomysłu dla danej osoby nie będzie już nigdy więcej problemem.

Perfumy nie są idealnym prezentem wyłącznie poprzez elegancję oraz wymyślność stylizacji fiolek, w których autentyczna perfuma się znajduje, ale także sprawdzają się doskonale jako przedmiot długotrwałego użytku, który z pewnością ucieszy każdego, kto ceni sobie praktyczne rozwiązania. Ponadto, co najważniejsze, perfumy nastrajają nas wszystkich w możliwie najbardziej efektywny sposób, co przy trafnym wyborze w przypadku prezentu dla kogoś z pewnością pozwoli nam na uzyskanie sporej dawki przychylności oraz wdzięczności od osoby obdarowanej, a tego też poniekąd właśnie oczekujemy.

Szukasz perfum na prezent? Wybierz Paryskie-perfumy.pl

Zatem w wybór, jakich perfum powinniśmy celować w zależności od konkretnej osoby przy organizacji naszego prezentu oraz czym warto się szczególnie kierować przy ich faktycznym zakupie? Odpowiedzi na te pytania oraz inne zagadnienia z nimi związane znajdziecie już w naszym artykule.

Jak wstępnie określić preferencje zapachowe danej osoby?

Jeżeli mamy choć drobne pojęcie o tym, jakie zapachy lubi osoba, którą planujemy obdarować perfumami, wtedy nie powinniśmy mieć z tym aspektem większych problemów. Bywa jednak, że nie mamy najmniejszego pojęcia o tym, z jakich rodzajów zapachów taka osoba korzysta. Co wtedy? Jak zrealizować nasz bardzo ambitny plan? Jest właściwie kilka sposobów, których możemy spróbować zastosować w celu dowiedzenia się o tym drobnym, ale jakże dla nas ważnym detalu.

W pierwszej kolejności spróbujmy się zastanowić, czy mieliśmy styczność w przeszłości z perfumami wybranej przez nas osoby. O ile pewnie nie widzieliśmy momentu, w którym dana osoba z takich korzystała, może przypomina nam się jakiś konkretny zapach, który mieliśmy przyjemność poczuć w towarzystwie tej osoby. To już może być trop bezcenny do realizacji naszego prezentu.

perfumy na prezentJeśli jednak nadal nie mamy pojęcia, w jakim kierunku powinniśmy się kierować, zawsze jest opcja spytania znajomych lub osób bliskich tej osoby czy wiedzą o jakiejkolwiek preferencji zapachowej celowanej przez nas persony. Również możemy przy najbliższej okazji będąc w mieszkaniu danej osoby zerknąć, czy czasem nie ma jakiś perfum stojących na wierzchu, lub czy czasem nie korzysta ze świec zapachowych.

Nawet samo korzystanie z konkretnych balsamów do ciała może nam pomóc. Jeśli nadal nie zdołamy odszukać żadnej wskazówki dla nas, spróbujmy w sprytny sposób zahaczyć w rozmowie z daną osobą o jej odkryciach w świecie perfum pod pretekstem zakupu czegoś dla siebie samego. To niemal z pewnością wzbogaci nas w wiedzę o zapachach, które taka osoba może stosować. Wystarczy nam znać choćby nawet jeden składnik, aby móc znaleźć coś ciekawego w prezencie. Przykładowo bardzo popularnymi składnikami w perfumach są róże, cytrusy oraz esencje z różnych rodzajów drzew i korzeni.

Jakie perfumy idealnie nadają się jako prezent dla kobiet?

Perfumy w wielu przypadkach da się także dopasowywać do danej osoby ze względu na jej cechy osobowości oraz na otoczenie, w którym się znajduje. Dość uniwersalnym wyborem dla kobiet są perfumy składające się z zapachów kwiatów, owoców lub cytrusów, niemniej możemy spróbować lepiej się dostosować.

Osoby znajdujące się na wysokich stanowiskach w swojej karierze z pewnością docenią implementację wyrazistych zapachów kwiatów z dodatkiem gardenii oraz jaśminu. Bardziej swobodne dziewczyny polubią zaś intensywne zapachy drewniane lub także takie oparte między innymi na składzie wetiweru albo paczuli. Przy osobach ceniących sobie kunszt oraz styl sprawdzić może się perfuma typowo waniliowa z dodatkiem bursztynu. Jeżeli jednak szukamy czegoś nietypowego, a zarazem konkretnego, oto kilka naszych propozycji:

  • Ariana Grande Cloud – perfuma zawierająca implementacje składników takich jak kokos, bita śmietana oraz czekolada.
  • Marc Jacobs Daisy Love Eau So Sweet – stosunkowo słodka w swojej woni woda toaletowa wzbogacona w zapachy jeżyn oraz malin.
  • Carolina Herrera Good Girl – interesująca kombinacja kakao oraz tonki wywołująca szczególne poczucie swobody i beztroski.

Jakie perfumy idealnie nadają się na prezent dla mężczyzn?

Wbrew pozoru życie mężczyzn również może być znacząco urozmaicone poprzez stosowanie różnorodnych perfum w zależności od sytuacji. W tym przypadku bardzo popularne dla dużej ilości mężczyzn są perfumy opierające się o zapachy szyprowe, drzewne, fougere oraz także kwiatowe esencje. Osoby nastawione na ruch fizyczny, sport oraz przygodę z pewnością będą wniebowzięci po otrzymaniu perfum ściśle cytrusowych. W tym przypadku naszą propozycją niecodziennych kombinacji perfum są:

  • Chanel Bleu De Chanel – sprawdzona i zaufana mieszanka zapachów jaśminu, imbiru, cytryny oraz drzewa sandałowego.
  • Eternity Calvin Klein – bardzo dostojna w swojej odczuwalności woda perfumowana z zawartością korzeni irysa.
  • Dolce & Gabanna K – ciekawa implementacja wody toaletowej z dodatkiem jałowca, ostrego pieprzu oraz cytrusów.

Materiał partnera

Share