Jędrny biust po ciąży – marzenie czy realia?

Myśl o tym, jak będzie wyglądał nasz biust po ciąży spędza sen z powiek wielu przyszłym mamom i czasami rujnuje radość macierzyństwa. Jędrne piersi po ciąży są możliwe, tylko trzeba wiedzieć, jak tego dokonać. Jak zmieniają się piersi po ciąży ? Czy każdy biust zmienia się tak samo ? Jak można wpłynąć na kondycję biustu po ciąży ?

Jak zmieniają się piersi po ciąży?

W trakcie ciąży przybieramy na masie ciała, powiększamy się tu i ówdzie, uważając to za naturalne. Większa pupa czy masywniejsze uda nie cieszą tak , jak pełne, jędrne piersi. Niestety ten stan nie trwa wiecznie. W wyniku działania hormonów i gromadzenia się pokarmu w gruczołach piersiowych mogą powstawać rozstępy. Po ciąży, w czasie naturalnego karmienia biust pozostaje duży, jędrny aż do zakończenia tego etapu macierzyństwa. Później piersi tracą swoją elastyczność, ich położenie się obniża, a wielkość zmniejsza- określane są przez młode matko jako „sflaczałe” czy „wysuszone”.

139094040916490900

Czy każdy biust zmienia się tak samo?

Wygląd piersi po ciąży opisany w powyższym pytaniu dotyczy kobiet, które niewiele robiły, by było inaczej.  Nie każde piersi jednak zachowują się tak samo. Wszystko zależy od pierwotnego rozmiaru miseczki, od tego, ile przybrałyśmy w ciąży na wadze i od indywidualnych predyspozycji. W celu bliższego poznania własnych tendencji warto przyjrzeć się swoim mamom i podpytać je o ich doświadczenia. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że historia się powtórzy.  Co do masy ciała-im więcej przytyjemy w ciąży, tym bardziej skóra piersi „się rozciągnie” i tym silniejszych skutków możemy się potem spodziewać. Innego rodzaju „powikłań” mogą oczekiwać posiadaczki miseczki A i innego właścicielki biustu G. Mniejsze piersi po ciąży tracą swoją jędrność i wyglądają na „wysuszone”, nie opadając jednak tak intensywnie, jak większy biust. Nie można przewidzieć, jak dokładnie będą wyglądały nasze piersi po ciąży, jednak na pewne zmiany powinnyśmy być gotowe.

Jak można wpłynąć na kondycję biustu po ciąży?

Troskę o kondycję swoich piersi warto zacząć jeszcze przed ciążą, a w jej trakcie i po zakończeniu kontynuować. Gruczoły piersiowe to tkanka gruczołowa, tkanka tłuszczowa, ale również mięśnie piersiowe i pokrywająca całość skóra. Grupy mięśniowe górnej części klatki piersiowej należy pielęgnować tak samo troskliwie jak mięśnie brzucha, bo od ich stanu zależy w dużej mierze wygląd naszego biustu. Na początku warto zacząć trenować pod okiem trenera, który pokaże, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia, a później można gimnastykować się w domu samodzielnie. W czasie ciąży trzeba dostosować intensywność ćwiczeń do stanu zdrowia i nie forsować się. Świetnie wytrenowane mięśnie nic nie zdziałają, jeśli pominiemy pielęgnację skóry. Preparaty takie jak kremy, stosowane regularnie w połączeniu z masażem, pozwolą na systematyczne wzmacnianie elastyczności i sprężystości skóry, eliminację zwiotczenia i regenerację warstw odpowiedzialnych za stabilność powłok. Tak więc, na kondycję biustu jak najbardziej można wpłynąć, wystarczy działać!

Autor: mgr farm. Agnieszka, www.i-Apteka.pl

Share