Jedz zdrowiej – sklep ze zdrową żywnością

Wegetarianizm i weganizm niemal nikogo już nie szokują. Według zasad tych diet z każdym rokiem odżywia się coraz więcej Polaków i Polek. Diety wegańskie i wegetariańskie bez wątpienia przynoszą wiele korzyści zdrowotnych pod warunkiem ich właściwego zbilansowania i zadbania o wszystkie mikro i makro składniki, dokładnie tak samo jak w przypadku diet tradycyjnych. Rosnąca popularność weganizm i wegetarianizmu zmusiły wiele sklepów do przewartościowania swojego asortymentu. Dzięki temu pojawiło się więcej „zielonych” produktów. Również sklepy ze zdrową żywnością wyrastają jak grzyby po deszczu w wielu miejscach.

Dlaczego zielone diety są tak zdrowe?

Od lat toczyła się pewna dyskusja na temat zdrowotności diet powszechnie nazywanych „zielonymi”. Weganizm i wegetarianizm przez lata miał wielu przeciwników, ale dziś to podejście mocno się zmienia i zdecydowana większość ludzi zdaje już sobie sprawę z tego, że konstrukcja diety w oparciu o warzywa i owoce jest znacznie zdrowsza, aniżeli w przypadku spożywania regularnie mięsa.

Diety wegańska i wegetariańska przede wszystkim dostarczają wszystkich niezbędnych nam składników odżywczych, jednocześnie nie obciążając naszego organizmu często przetworzonym mięsem o wątpliwej jakości. Niektóre rodzaje mięsa zostały nawet wpisane na listę środków rakotwórczych, co również daje bardzo dużo do myślenia w kontekście stosowania takiej diety. Udowodnione jest również, że przy właściwym zbilansowaniu diety nie ma problemu z niedoborami, a

Popularne produkty wegańskie

Praktycznie każdy sklep ze zdrową żywnością jak Vegesklep.pl oferuje szeroką gamę świeżych i zdrowych produktów, ale również te nieco przetworzone, dające się składować dłuższy czas. Popularne są wszelakie produkty na bazie teksturowanego białka sojowego, które często naśladuje mięso, a po odpowiednim przetworzeniu praktycznie nie poczujemy różnicy w smaku. Produkty naturalne takie jak tofu, tempeh czy seitan są również rozchwytywane w takich sklepach. Spore jest także grono zwolenników roślinnych napojów zastępujących mleko. Mamy tu do wyboru od zatrzęsienia możliwości: sojowe, migdałowe, ryżowe, owsiane i wiele więcej.

Sklep ze zdrową żywnością – odżywiaj się świadomie

Świadome odżywianie się przedłuża nam życie, sprawia że mniej chorujemy i dłużej cieszymy się zdrowiem. Pamiętajmy również, aby także w sklepach ze zdrową żywnością dopytywać o skład i czytać etykiety, bowiem nie wszystko co wegetariańskie i wegańskie będzie dla nas odpowiednie i zdrowe. Czasami również tam można spotkać produkty ze zbyt dużą ilością cukru czy też szkodliwymi dodatkami, choć obsługa sklepów zawsze nas o tym poinformuje jeżeli tylko spytamy.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Poświęć temu krótką chwilę i zastanów się ile razy spotkałeś…