Kask do jazdy konnej – jakie warunki musi spełniać i jak wybrać najlepszy?

Jazda konna to piękny sport, przy okazji którego mamy okazję współpracować z jednym z najbardziej niezwykłych i inteligentnych zwierząt. Aby jednak móc w pełni skupić się na przyjemności jazdy i spędzania czasu w towarzystwie koni, musimy nie tylko znać zasady obchodzenia się z nimi, ale także posiadać odpowiednie wyposażenie gwarantujące nam bezpieczeństwo. Jakie produkty warto zakupić, jeżeli jeździmy regularnie? Dlaczego kask jeździecki jest najważniejszy i to na nim powinniśmy skupić się w pierwszej kolejności? Jakie cechy powinien mieć, aby zapewniać nam  maksimum ochrony?

1. Wyposażenie do jazdy konnej – co się na nie składa?

2. Kaski jeździeckie – do czego służą?

3. Kask do jazdy konnej – jakie warunki techniczne musi spełnić?

4. Jak wybrać najlepszy kask jeździecki?

Wyposażenie do jazdy konnej – co się na nie składa?

Jeździectwo to wymagająca, jednak bardzo wymagająca dyscyplina sportu. Musimy w końcu nauczyć się współpracy i panowania nad zwierzęciem, które jest od nas wielokrotnie większe i silniejsze. Z tego powodu aby móc bezpiecznie jeździć konno potrzebujemy kilku niezbędnych elementów wyposażenia, spośród których najważniejszą kategorią są toczki jeździeckie. Ponadto dla naszej własnej wygody warto wyposażyć się w sztylpy lub ochraniacze na nogi, kamizelkę oraz buty do jazdy. Dodatkowym przydatnym akcesorium są także rękawiczki jeździeckie, które zapobiegają podrażnieniom dłoni.

Kaski jeździeckie – do czego służą?

Kask lub toczek jeździecki jest formą ochrony głowy. To najważniejszy element wyposażenia każdego jeźdźca i stanowi on odpowiednik kasków narciarskich czy też snowboardowych – ma za zadanie chronić naszą głowę w sytuacji, gdy zsuniemy się lub spadniemy z grzbietu konia. Jeżeli uczęszczamy do szkoły jeździeckiej, żaden instruktor nie pozwoli nam wziąć udziału w zajęciach bez ochrony głowy. Zwykle w miejscach, gdzie mamy możliwość skorzystać z jazdy rekreacyjnej, istnieje opcja wypożyczenia toczka, jednak jeżeli regularnie jeździmy konno, zdecydowanie lepszą opcją jest zakup własnego egzemplarza.

Eleganckie kaski do jazdy konnej marki Samshield
Eleganckie kaski do jazdy konnej marki Samshield

Kask do jazdy konnej – jakie warunki techniczne musi spełnić?

Nowoczesne kaski jeździeckie są nie tylko wytrzymałe, ale również eleganckie. Bez problemu znajdziemy modele o zarówno klasycznym, jak i współczesnym designie. Jest to jednak cecha drugorzędna, ponieważ najistotniejszym atrybutem toczka jest jego wytrzymałość i stopień ochrony naszej głowy. Kask musi być zapinany pod brodą, tak aby utrzymał się na naszej głowie podczas upadku. Jego pokrywa musi być twarda i wytrzymała, ale jednocześnie nie może uciskać nam głowy. Efektywny system wentylacji to element, na który również warto zwrócić uwagę – szczególnie, gdy jeździmy także latem. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.equishop.com/pl/23-kask-jezdziecki-kask-do-jazdy-konnej.

Zapięcie podbródkowe kasku jeździeckiego
Zapięcie podbródkowe kasku jeździeckiego

Jak wybrać najlepszy kask jeździecki?

Wybierając kask jeździecki powinniśmy przede wszystkim zmierzyć nasz obwód głowy. Na tej podstawie mamy możliwość dobrać produkt, który nie będzie nas uciskał, ale też nie zsunie nam się na oczy. Dodatkowymi parametrami, na jakie warto zwrócić uwagę są między innymi atrakcyjny design, łatwość czyszczenia, a także zakres regulacji paska, który przebiega nam pod brodą i utrzymuje toczek w jednym miejscu. Dobrym pomysłem jest wybieranie spośród marek znanych i popularnych w świecie jeździeckim – dzięki temu będziemy mieć pewność, że wybierzemy najlepszą możliwą opcję, która nie tylko spodoba nam się wizualnie, ale także zapewni maksimum bezpieczeństwa podczas jazdy.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
W czasach gdy wielu z nas pracuje zdalnie, zaczęliśmy doceniać…