Kilka słów na temat mebli dla noworodka

Czas oczekiwania na dziecko to jeden z najważniejszych okresów w życiu każdego rodzica. Oczekując na przyjście dziecka na świat musimy odpowiednio się przygotować, by zarówno noworodkowi jak i nam samym niczego nie zabrakło przy wykonywaniu codziennych czynności. W tym czasie powinniśmy zastanowić się nad zakupem mebli.

O czym więc powinniśmy pamiętać?

inspiracje pokój dla dziecka 2 Pierwsze co nasuwa nam się na myśl to dziecięce łóżeczko. Najczęściej wybieranym przez rodziców łóżeczkiem jest model ze szczebelkami uniemożliwiającymi maluchowi swobodne przemieszczanie się. Niektóre z modeli wzbogacone są w funkcję obniżanego dna łóżeczka, dzięki czemu mebel ,,rośnie” razem z dzieckiem. Jest to bardzo wygodne dla rodzica, gdyż z upływem czasu i rośnięciem dziecka nie musimy kupować nowego łóżka, a jedynie obniżyć materac, dzięki czemu łóżeczko w dalszym ciągu jest odpowiednie nawet dla większego malucha. Jest to w pewnym sensie również oszczędnością dla rodziców, którzy nie muszą niepotrzebnie wydawać pieniędzy na nowy mebel.

Łóżeczko z dostawką

Coraz częściej rodzice wybierają łóżeczka z dodatkową szufladą wysuwną umieszczoną na spodzie łóżeczka. Jest to dodatkowe miejsce do przechowywania ubranek czy innych akcesoriów, tym samym oszczędność miejsca. Łóżeczka występują najczęściej w wersjach drewnianych, uważanych za najodpowiedniejsze i najbezpieczniejsze dla samych maluchów. Szczebelki zazwyczaj są elementami, które w razie potrzeby możemy zdemontować, dając możliwość swobodnego wychodzenia i wchodzenia do łóżeczka bez pomocy rodzica – jak już nasz maluch trochę podrośnie. Przy wyborze łóżeczka powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na wszelkie atesty, zapewniające i mówiące o bezpieczeństwie użytkowania. Oczywistym jest, że każdy rodzic dba o to, by jego maluch był zawsze bezpieczny i zdrowy.

łóżeczko do pokoju dzieckaKrzesło do karmienia

Kolejnym meblem niezbędnym dla malucha będzie krzesełko, na którym dziecko będzie karmione przez rodzica. Niezwykle ważne jest, by dziecko jedząc zachowało odpowiednią pozycję oraz by nauczyć dziecko jeść w jednym miejscu do tego przeznaczonym. Krzesełko to również wygoda dla samego rodzica. Sadzając dziecko na krzesełku do karmienia ma pewność, że dziecko jest bezpieczne. Krzesełka występują w wersji zarówno drewnianej, jak i plastikowej. Najważniejszą jednak kwestią jest bezpieczeństwo. Producenci mebli dla dzieci dbają o to posiadając atesty bezpieczeństwa swoich mebli.

fotel do karmienia dzieckaMeble do pokoju dziecka

Każdy rodzic potrzebuje miejsca, w którym będzie przechowywał ubranka dziecięce i wszystkie niezbędne akcesoria dla dziecka przeznaczone. Zazwyczaj rodzice wybierają komody, ze względu na ich praktyczność. Tutaj wybór zazwyczaj pozostawiony jest rodzicom – komody drewniane, z tworzywa drewno podobnego – wszystko zależnie od gustu i upodobań. Warto wybrać jednak taką komodę, której otworzenie nie jest takie proste – jak wiemy, dzieci lubią otwierać szafki, szufladki, i tym podobne.

szafa do pokoju dzieckaDo poszukiwań mebli dla noworodka powinniśmy zabrać się odpowiednio wcześnie, by uniknąć niepotrzebnego pośpiechu, oraz by mieć pewność, że w momencie pojawienia się dziecka mamy wszystko czego nam potrzeba.
Artykuł został przygotowany przez Centrum Meblowe Mega-Meble – solidne meble w atrakcyjnych cenach.

fot. Pinterest.com

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Zobacz inspiracje! Przepiękne stylizacje wianka z welonem.