Kilka słów o fototapecie

Aby dom był naszą oazą oraz miejscem, do którego codziennie chętnie wracamy do pracy bardzo ważnym aspektem jest jego urządzenie. Meble, aranżacja, ale zostają jeszcze ściany.

Jak zatem zaplanować wystrój ścian?

Niektórzy malują ściany na klasyczny biały kolor, a niektórzy – bardziej odważni, decydują się na pomalowanie ścian kolorowymi farbami. Jeszcze inni wpadają na pomysł przyklejenia tapety. W latach 80’ i 90’ mieliśmy modę na fototapetę. Co to takiego? Otóż fototapeta to dużej rozdzielczości zdjęcie wydrukowane na podłożu papierowym przyklejone do ściany. W tych czasach metoda ta była bardzo modna, ale jak szybko weszła tak i szybko przeminęła. Dzisiaj moda na fototapety wraca, w dużo lepszym wymiarze. Czy zatem fototapety dzisiaj są lepsze od tych, które modne były w latach 80’ i 90’ ?

fototapeta2

Dzisiejsza technologia, internet dają dużo większe możliwości niż w tamtych czasach. Przede wszystkim jakość wykonania bardzo się zmieniła – na lepsze oczywiście. Do wyboru mamy różne struktury materiału, w związku z tym produkcja fototapety zmywalnej nie stanowi już problemu. Również wzornictwo i wybór kolorystyki uległ bardzo dużej przemianie. Do wyboru mamy niezliczoną ilość wzorów, począwszy od krajobrazów, widoków po własne zdjęcia. Tak, mamy możliwość przyozdobienia ścian swoimi własnymi, wydrukowanymi na fototapecie zdjęciami. Jedyną ważną kwestią jest jakość i rozdzielczość zdjęć. Aby fototapeta była w wysokiej jakość i ładnie prezentowała się na ścianie musimy pamiętać o tym, by zdjęcie było w wysokiej rozdzielczości, a jego jakość nienaganna.

fototapeta1

Wyobraźmy sobie, że poranne wstawanie może być całkiem miłe. Niemożliwe? A gdyby tak można było budzić się codziennie pośród palm i piaszczystej, słonecznej plaży? No właśnie. Fototapety, tak realistycznie wykonane potrafią niesamowicie poprawić samopoczucie. Pokój staje się dużo jaśniejszy, tak jakby otoczony lepszą atmosferą, a przecież to tylko fototapeta.

Zdecydowanie atutem jest pielęgnacja i utrzymanie samej fototapety. Pomalowana na biało ściana po zabrudzeniu nie daje nam szansy wyczyszczenia bez ponownego odświeżania i malowania na nowo. Przy fototapecie wystarczy wziąć wilgotną ściereczkę i zwyczajnie przetrzeć śliski materiał. Jeśli wybraliśmy wzór z mnóstwem kolorów to jakieś małe zabrudzenia i niedociągnięcia nawet nie będą widoczne. Fototapeta jest zatem równie praktyczna i łatwa w utrzymaniu.

W takim razie gdzie położyć fototapetę, sypialnia czy może pokój dzienny? Otóż fototapeta z pewnością odnajdzie się w każdym pomieszczeniu. Domowe pomieszczenia jak i zarówno pomieszczenia komercyjne. Dajmy na to piekarnię z codziennie świeżutkimi bułeczkami. Wchodzimy, czujemy zapach świeżego pieczywa, a ściany ozdobione są przeróżnymi bułeczkami, chlebkami i drożdżówkami. Robi wrażenie, prawda?

fototapeta4

Fototapeta ma wiele zalet i zdecydowanie w obecnym momencie przeżywa swoje drugie życie. Coraz częściej gości w domach i cieszy oko każdego dnia. Przyznać trzeba, że argumenty przemawiające za fototapetą są naprawdę niepodważalne.

Artykuł przygotowała firma Topago – fototapety na wymiar do sypialni, kuchni i każdego innego pomieszczenia.

Share