Niemowlęca wygoda- ubranka dla niemowlaka

Każdy rodzic bardzo dba o swojego maluszka i dokłada wszelkich starań, by jego szkrabowi było wygodnie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubranka dla niemowlaka, by było my wygodnie i komfortowo?

Materiał

dziecko

Pierwszą kwestią jest materiał, z jakiego wykonane jest ubranko. Nieważne, czy to bielizna niemowlęca – śpioszki, body, kaftaniki, rampersy czy też dzienne ubranka jak dresy czy sukieneczki. Ubranka dla niemowlaka powinny być wykonane z naturalnego materiału, bez syntetycznych dodatków – przewiewne i przepuszczające powietrze. Dzieci tak samo jak i dorośli pocą się i odczuwają dyskomfort w ubraniach wykonanych ze sztucznego materiału. Dodatkowo pod uwagę trzeba wziąć fakt, że ciałko niemowlęcia jest delikatne i może być bardzo podatne na syntetyczne dodatki.
Drugą kwestią jest rozmiar ubranka.

Aby zakupić odpowiedni rozmiar należy dokładnie zmierzyć niemowlaka zanim wybierzemy się do sklepu. Oczywiście są informacje na metkach, odnośnie rozmiaru odpowiednio do wieku, ale nie zawsze sprawdza się to w każdym przypadku. Ubranko nie powinno być ani za ciasne, ani za luźne. Ciasne ubranka krępują ruchy maluszka, nie zapewniają odpowiedniej przepuszczalności powietrza, a co za tym idzie – nie są komfortowe i wygodne. Z drugiej zaś strony zbyt luźne ubranka kupowane na wyrost również nie będą dobrym rozwiązaniem. Najlepiej więc jest kupować ubranka w rozmiarach takich, jakie aktualnie nosi niemowlak. Nic więcej, nic mniej.

Guziczki, ozdobne naszywki, koraliki

Wszystkie te ozdoby wyglądają naprawdę pięknie i czasami sami rodzice szaleją na ich punkcie. Natomiast nie jest to z pewnością wygodne i praktyczne na co dzień dla samego niemowlaka. Nieprzemyślane ozdoby przyszyte do ubranka mogą uwierać delikatne ciałko dziecka. Warto więc wybierać takie, które wykluczą problem dyskomfortu i nie mają żadnych zbędnych dodatków upiększających.

ubrania dla niemowlaka
Wybierając ubranka dla niemowlaka

Warto też zwrócić uwagę na to, by raczej były to jednoczęściowe body i komplety, aniżeli oddzielnie dopierane spodenki i bluzeczki. Niemowlak jak sami wiemy wykonuje mnóstwo ruchów nawet leżąc w łóżeczku, przez co spodenki czy bluzeczka ma prawo się podwinąć. Kupując jednoczęściowe ubranka unikniemy tego problemu, zapewniając mu nie tylko wygodę ale i wewnętrzny spokój dla nas samych, bo będziemy pewni że maluszkowi jest ciepło i komfortowo.

Wygoda i komfort maluszka to sprawa pierwszorzędna dla każdego kochającego rodzica

Postarajmy się więc zwracać uwagę na to co wybieramy i co kupujemy. Nie zawsze to co ładne i modne będzie wygodne dla dziecka. Zwracajmy uwagę na najdrobniejsze szczegóły, czytajmy informacje na metkach – to cała skarbnica wiedzy na temat materiału z jakiego ubranko jest wykonane, oraz informacje na temat rozmiaru.

ubrania dla niemowlaka

Niestety niemowlę nie jest w stanie samo wybrać sobie ubrań. My – dorośli, już po przymierzeniu wiemy, czy ubranie będzie wygodne czy też nie. Niestety nasz maluszek jeszcze nam tego w stanie nie powie, więc postarajmy się dołożyć wszelkich starań, by było mu dobrze, wygodnie i ciepło.
Artykuł przygotowany przez sklep internetowy z odzieżą dziecięcą https://lencia.pl – dla Twojego dziecka

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Aby dom był naszą oazą oraz miejscem, do którego codziennie…