Konsultacja lekarska online – jak działa?

Konsultacja lekarska od czasu do czasu potrzebna jest każdemu z nas. Wystarczy jedynie mocniejsze przeziębienie czy grypa uniemożliwiająca wyjście do pracy i już wizyta u lekarza jest konieczna. Teraz możesz to załatwić całkowicie bez wychodzenia z domu. Jak? Wystarczy umówić sie na wideorozmowe. Jak działa konsultacja online i czy taka konsultacja lekarska jest godna zaufania? Jak zamówić wizytę online?

Konsultacja online- kiedy może się przydać?

Konsultacja online przyda się przede wszystkim, gdy potrzebujesz recepty bądź skierowania na dodatkowe badania. Tego rodzaju usługi nie wymagają już stania w kolejce do lekarza, wystarczy konsultacja internetowa, by w kilka chwil otrzymać e-receptę przez SMS bądź e-mail. Konsultacja online pozwoli również na otrzymanie zwolnienia chorobowego, a także porady dotyczącej różnych dolegliwości. W cenę teleporady wliczona jest konsultacja z lekarzem, wystawienie recepty, skierowania bądź zwolnienia lekarskiego, a także prawo do zadania jednego pytania w ciągu 24h od momentu konsultacji. Cena jest zależna od wyboru specjalizacji lekarskiej i wynosi 79 zł, gdy konsultacja odbywa się z lekarzem pediatrą bądź internistą oraz 99 zł w przypadku innych specjalizacji. Oczywiście, jest mnóstwo dolegliwości, które wymagają kontaktu z lekarzem na żywo- wówczas w trakcie teleporady lekarz decyduje o tym, że zwykła konsultacja lekarska w gabinecie jest konieczna. W większości przypadków jednak drobne niewielkie dolegliwości dają się zdiagnozować i zwalczyć na odległość.

Konsultacja lekarska online

Jak zamówić konsultację online?

Konsultacje online odbywają się możesz zamawiać szybko i bezproblemowo, bez wychodzenia z domu. Wystarczy, ze wybierzesz odpowiadający Ci termin wizyty, wskażesz odpowiedniego lekarza i sposób kontaktu. Następnie musisz założyć konto, podać wszelkie niezbędne do konsultacji dane i opłacić wizytę. Kolejnym krokiem jest już sama konsultacja i ewentualne wystawienie odpowiedniego dokumentu – recepty, skierowania bądź zwolnienia lekarskiego. Kontakt z lekarzem może być nawiązany telefonicznie, za pośrednictwem wideokonsultacji bądź czatu. W czasie konsultacji lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad medyczny i na jego podstawie wdraża ewentualne leczenie, podaje zalecenia czy wystawia odpowiednie dokumenty. Termin wizyty wybierasz indywidualnie, zgodnie z Twoimi potrzebami i czasem, jakim dysponujesz. To Ty decydujesz o tym, kiedy ma się odbyć wizyta, dzięki  czemu możesz dopasować ją do Twoich codziennych obowiązków.

Lekarz online – jakie usługi świadczy?

Lekarz online podczas konsultacji online pracuje zupełnie tak samo, jak w trakcie zwykłej wizyty stacjonarnej, a więc zbiera informacje na temat dolegliwości, stanu zdrowia i samopoczucia, a następnie wdraża odpowiednie kroki- kieruje na dalsze badania diagnostyczne, przedstawia zalecenia, stawia diagnozę i wystawia odpowiednie dokumenty. Konsultacja lekarska online jest rozwiązaniem bardzo korzystnym dla pacjenta, gdyż umożliwia ogromną oszczędność czasu. Poza tym, warto wspomnieć, że w czasach najczęstszych zachorowań np. na grypę, a więc wiosną i jesienią, wizyta w przychodni stacjonarnej może skutkować zarażeniem się. Spotkanie z lekarzem online jest zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem. Lekarze są dostępni przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, dokładając wszelkich starań, by pacjent jak najszybciej uzyskał pomoc. Jeżeli chcesz skorzystać z doświadczenia i wiedzy lekarza online, znajdź specjalistę, wybierz specjalizację i umów wizytę z lekarzem online, szybko i wygodnie.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Jednym z najważniejszych elementów, niezbędnych szczególnie w pierwszych miesiącach życia…