Nosidełko dla niemowląt – czym się kierować podczas wyboru?

Jednym z najważniejszych elementów, niezbędnych szczególnie w pierwszych miesiącach życia dziecka, jest odpowiednie nosidełko. Na rynku dziecięcym dostępnych jest wiele modeli sprzętu tego typu. Na co więc warto zwrócić uwagę? Za doskonały przykład może posłużyć nosidełko Recaro Avan, które wyróżnia się wieloma zaletami.

Nosidełko dla niemowląt – korzyści

Wśród korzyści nosidełka Avan wymienić warto:

System modułowy

Baza Avan/Kio i-Size oraz nosidełka dla niemowląt Avan może być zamontowany w pojeździe dzięki zaledwie jednemu kliknięciu. To ogromne ułatwienie dla rodziców, które przy okazji przyspiesza cały proces przypinania. Opiekunowie mają pewność, że sprzęt został poprawnie zamontowany dzięki wskaźnikom, które zapalają się na zielono w momencie, gdy zainstalowany był poprawnie. Kiedy dziecko urośnie, baza Avan/Kio może być połączona z fotelikiem samochodowym Kio – wówczas służy do przewozu maluchów do 4. roku życia lub 105 cm wzrostu. Dzięki temu wycieczki z pociechami stają się przyjemnością.

Komfortowy system wentylacji

Na wygodę jazdy wpływa m.in. swobodny dostęp do powietrza. Jest to możliwe dzięki otworom w zewnętrznej skorupie fotelika, ponadto dzięki warstwie energochłonnej oraz wstawkom, wykonanym z siatki, zlokalizowanym w tapicerce. Elementy te sprawiają, że podróż przebiega w miłej atmosferze i przyczyniają się do poprawy komfortu jazdy. Mali podróżnicy zachowają świetny nastrój przez całą podróż, bez względu na długość trasy. Rodzice nie muszą więc martwić się podczas dłuższej jazdy.

Niska waga

Nosidełko dla niemowląt Recaro Avan jest bardzo lekkie. Jeśli rodzice są zabiegani i nieustannie przenoszą coś na ramieniu, ważący jedynie 4,1 kg sprzęt można transportować cały dzień. Kręgosłup nie jest obciążony, a dziecko przemieszcza się wraz z rodzicem nie utrudniając mu codziennych czynności.

Bezpieczna klamra uprzęży

Nosidełko jest proste i łatwe w przypięciu, ponieważ posiada inteligentną klamrę zapięcia. W momencie wyjęcia malucha uprząż odchyla się w kierunku przednim oraz zostaje w tej pozycji. W procesie wkładania maluch nie siada na części klamry, więc opiekun ma możliwość wygodnie i bezpiecznie przypiąć dziecko w nosidełku.

Wygodny system transportowy

Nosidełko Recaro Avan posiada specjalny adapter, dzięki któremu możliwe jest błyskawiczne przypięcie sprzętu z pojazdu do wózka. Dziecko będzie mogło spać nieco dłużej, a rodzic zyskuje możliwość spokojnego przejścia z miejsca na miejsce lub załatwienia codziennych spraw.

Przestronna budka przeciwsłoneczna

Ogromną zaletą nosidełka Recaro Avan jest przestronna budka z ochroną przeciwsłoneczną UPF 50. Co więcej, posiada ona dodatkową wysuwaną osłoną przeciw światłu słonecznemu, która zabezpiecza delikatną skórę dziecka przed promieniowaniem w gorące dni. Przebywanie na powietrzu stanie się dzięki temu komfortowe.

Nosidełko Avan – postaw na bezpieczeństwo

Nowoczesne nosidełka posiadają o wiele więcej innych zalet. Warto zwrócić uwagę na intuicyjną obsługę, która nie wymaga zbyt wiele zaangażowania rodzica. Sprzęt powinno się szybko zamontować oraz zdjąć. Ponadto nosidełko musi być jak najbardziej wygodne dla malucha i dopasowywać się do kształtu ciała dziecka, co wpłynie na wygodę jazdy.

Nosidełko dla niemowląt

Najlepsze nosidełko dla bobasa powinno być wyposażone we wkładkę dla noworodków, dzięki któremu dziecko znajdzie się w wygodnej i komfortowej pozycji do leżenia. Warto zwrócić uwagę na systemy bezpieczeństwa. Ochraniacze pasów naramiennych oraz zagłówka w nosidełku Recaro Avan uniemożliwia skręcanie się pasów w momencie zapinania. Proces przypinania oraz odpinania dziecka jest ułatwiony.

Co jeszcze jest istotne w nosidełkach? Wygodny uchwyt, który ustawić można w dogodnej dla siebie pozycji. Możliwe jest zainstalowanie sprzętu tyłem do kierunku jazdy, co jest istotne zwłaszcza w przypadku najmłodszych dzieci. Ochrona boczna ASP stanowi dodatkowe zabezpieczenie, które pochłania energię w przypadku kolizji bocznej.

Wysokiej jakości nosidełka dziecięce posiadają zagłówek, wyposażony w regulację wysokości i połączenie z pasami szelkowymi. To sprawia, że sprzęt służyć będzie przez długi czas. Urządzenie można przypiąć pasem bezpieczeństwa lub wykorzystując bazę i-Size. Z kolei dodatkowe ochraniacze pasów eliminują proces nagrzewania w upalne dni, gwarantując maluchowi komfort jazdy.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Jak ubrać się na świąteczną kolację, a czego lepiej unikać?…