Kosmetyki naturalne – stworzone dla skóry wrażliwej

Kosmetyki naturalne

Wrażliwa, skłonna do podrażnień skóra to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Wystarczy zbyt silna ekspozycja na słońce czy źle dobrany kosmetyk, żeby skóra stała się zaczerwieniona i bolesna. Często pojawiają się również objawy alergii, egzema czy wysypka. Jak sprawić, by delikatna skóra była zdrowa i ładna? Rozwiązaniem problemu może być naturalna pielęgnacja bazująca na kosmetykach ekologicznych.

Jak dbać o skórę wrażliwą?

Cera wrażliwa wymaga specjalnego traktowania. Jest z natury cienka, delikatna, szybko ulega podrażnieniu. Aby była w dobrej kondycji, trzeba zadbać o nią od wewnątrz i od zewnątrz. W diecie nie powinno zabraknąć świeżych warzyw i owoców, nasion, pełnoziarnistych kasz i makaronów, które są źródłem witamin mających pozytywny wpływ na wygląd skóry. Ważne jest by unikać palenia zarówno w formie czynnej, jak i biernej – dym tytoniowy znacznie osłabia skórę, sprawia, że ta staje się szara i zmęczona. Aby pobudzić krążenie, a tym samym poprawić wygląd cery, warto wprowadzić w codzienny rozkład dnia trochę ruchu. Niezwykle ważna w dbaniu o skórę wrażliwą jest także pielęgnacja – musi być delikatna, ale jednocześnie intensywna i skuteczna. Doskonałe naturalne kosmetyki oferuje polski producent Nacomi.

Kosmetyki naturalne a specjalne potrzeby skóry wrażliwej

Właścicielki skóry wrażliwej powinny szczególną uwagę przykładać do wyboru kosmetyków. Pierwsze lepsze z brzegu mogą podrażnić albo wywołać alergię, przez co skóra stanie się jeszcze bardziej osłabiona.
Najlepszym wyborem w przypadku skóry wrażliwej czy alergicznej są kosmetyki naturalne. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu prostego, przyjaznego skórze, hipoalergicznego składu – są pozbawione konserwantów, barwników, drażniących substancji zapachowych.
Mają delikatne działanie, dzięki czemu nie naruszają ochronnej warstwy skóry, tym samym zapewniając jej właściwe nawilżenie oraz pH. Wielu producentów oferuje linie kosmetyków ekologicznych dedykowanych skórze wrażliwej – mocno nawilżających, regenerujących, przynoszących ulgę podrażnionej, atopowej czy alergicznej skórze.

Jak dopasować kosmetyki do potrzeb swojej skóry?

Naturalna pielęgnacja skóry nie oznacza już konieczności samodzielnego przygotowywania peelingu z kawy czy olejków. W sklepach dostępny jest obecnie szeroki wybór ekologicznych kosmetyków, także dla cery wrażliwej.
Dobrym adresem, jeśli chodzi o zakupy, będzie drogeria internetowa z eko kosmetykami – ogromny wybór produktów, atrakcyjne ceny i możliwość skorzystania z porady specjalisty sprawiają, że każda kobieta znajdzie tam produkty dopasowane do potrzeb wymagającej cery wrażliwej.

Materiał sponsorowany

Share