Kupujemy pierwsze buciki. Jak dobrać buty dla dziecka?

Z rzepem czy sznurowane? Z odkrytymi czy zakrytymi palcami? Skórzane czy tekstylne? Wątpliwości związanych z zakupem pierwszych bucików dla dziecka jest naprawdę wiele. Postaramy się je rozwiać!

Pierwsze kroki pociechy to zawsze wielka radość dla rodziców i dziadków. Kiedy już ten moment nadejdzie, pora pomyśleć o pierwszych bucikach. Dobrze dobrane, mogą wspierać prawidłowy rozwój małych stóp. Tu rodzi się pytanie: jak dobrać buty dla dziecka? Kilka cennych wskazówek znajdziesz w poniższym tekście. Miłej lektury!

Po pierwsze: odpowiedni czas na zakup pierwszych bucików

Jaki jest odpowiedni czas na zakup pierwszych bucików? Na pewno dobrym momentem jest ten, kiedy dziecko swobodnie chodzi od co najmniej kilku tygodni. Daj czas na ukształtowanie i ustabilizowanie się dziecięcego chodu. Najłatwiej o to, gdy pociecha porusza się boso i ma możliwość empirycznego poznawania różnych powierzchni. Więcej wskazówek na temat tego, w jaki sposób dobrać buty dla dziecka, znajdziesz na stronie internetowej https://emel.com.pl/wpis-blog/jak-dobrac-buty-dla-dziecka/5.

pierwsze buciki

Po drugie: buty z odkrytymi czy zakrytymi palcami?

Buciki z zakrytymi paluszkami najlepiej chronią dziecięcą stopę przed bolesnymi i groźnymi urazami – wszelkiego typu stłuczeniami i złamaniami. W pierwszym okresie maluchy często się przewracają i nietrudno o uderzenie stopą o twardy przedmiot. Dlatego też odpowiednim wyborem, zwłaszcza na lato, gdy pociecha wiele godzin spędza na zewnątrz, są modele z zakrytymi palcami. Warto przy tym zdecydować się na skórzane obuwie wysokiej jakości, które zapewnia dobrą cyrkulację powietrza i odprowadza wilgoć na zewnątrz.

Po trzecie: dobór odpowiedniego rozmiaru

Najlepiej przy dobraniu bucików wspomóc się doświadczeniem profesjonalistów w sklepach, które specjalizują się w sprzedaży bucików dla dzieci. Odpowiednie dobranie rozmiaru oraz tęgości buta to większy komfort dla dziecka oraz zmniejszenie ryzyka powikłań rozwijającego się układu kostnego. Buty dla dzieci znajdziemy w większości sklepów obuwniczych, w sklepach internetowych,

Po czwarte: wizyta u lekarza ortopedy

Jeśli zauważyłaś, że Twoja pociecha dziwnie stawia stopy, powłóczy jedną z nich, nie wahaj się skonsultować tej sytuacji u lekarza ortopedy. Nie wolno ignorować problemów z chodem, zwłaszcza w początkowym okresie. Nawet nieduża z pozoru wada może stać się zarzewiem większych problemów i zaburzać funkcje chodu. Pomocny w tym przypadku będzie ortopeda lub fizjoterapeuta dziecięcy.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Jazda na nartach jest ulubionym zajęciem wielu Polaków. Gdy tylko…