Kurs żeglarski – czy to aktywność dla Ciebie?

Lubisz się ruszać, kochasz wodę i aktywny wypoczynek? Jeśli tak – istnieje taki rodzaj spędzania wolnego czasu, o którym być może nigdy nie myślałaś, a może okazać się dla Ciebie idealny. Mowa o… żeglarstwie. Czy weekendowy kurs żeglarski to dobry pomysł na zdobycie nowych umiejętności i możliwości?

Siłownia, aerobik, basen czy ścianka wspinaczkowa to aktywności, które wielu z nas towarzyszą każdego dnia. Kluby fitness pękają w szwach, prześcigając się w wymyślaniu wyjątkowych zajęć i w zatrudnianiu kolejnych trenerów. Siedzący tryb życia wymaga balansu – dlatego korzystamy z ofert siłowni, basenów i innych miejsc. Warto jednak czasem wrócić do natury – wyjechać z zatłoczonego miasta i wybrać nieco inny rodzaj ruchu, który niemniej niż ciało hartuje także charakter. Czy myślałaś kiedykolwiek o kursie żeglarskim?

Kurs żeglarski – dla kogo?

Można się pokusić o prostą odpowiedź: dla każdego. Bo jedynym formalnym wymaganiem dla uczestników kursu jest wiek – należy mieć ukończone 14 lat. Czy żeglarstwo spodoba się zatem każdemu, kto tylko wsiądzie na jacht? Oczywiście, że nie – nie wszyscy przecież lubią grać w szachy, tańczyć czy oglądać francuskie komedie. Jak więc możesz poznać, że żeglowanie może okazać się aktywnością w sam raz dla Ciebie?

Przede wszystkim – czas spędzony pod żaglami kochają ci, którzy nie lubią zbyt długo siedzieć w miejscu. Bo choć długie rejsy na ciasnym pokładzie bywają nieco nużące, to o leniuchowaniu nie ma mowy – wszyscy załoganci powinni być zaangażowani w pracę na jachcie żaglowym.

Żeglarstwo spodoba się również tym, którzy lubią spędzać czas na łonie natury i nie boją się wody, wiatru czy palącego słońca. Jeśli więc biegasz lub jeździsz rowerem również w niesprzyjających warunkach, albo po prostu z rozrzewnieniem wspominasz deszczowy obóz harcerski nad jeziorem – może się okazać, że dołączenie do żeglarskiej załogi jest czymś dla Ciebie.

Cechą, którą bez wątpienia powinna mieć każda osoba myśląca o żeglowaniu, jest umiejętność współpracy w grupie. Z podziałem obowiązków na jednostce pływającej zapoznasz się oczywiście na weekendowym kursie żeglarskim, jednak już na początku powinnaś określić, czy dobrze sobie radzisz w pracy zespołowej. Na jachcie nie ma bowiem miejsca na scysje i konflikty – wszyscy załoganci muszą grać do jednej bramki, nawet jeśli mają skrajnie różne poglądy na wrażliwe tematy.

Kurs żeglarski dla zapracowanych

Wiemy, że z dużym prawdopodobieństwem pędzisz, manewrując między prywatnymi, zawodowymi i towarzyskimi zobowiązaniami. Dlatego właśnie potrzebujesz oddechu, ruchu i przetestowania czegoś zupełnie nowego. Weekendowy kurs żeglarski odbywa się – jak łatwo się domyślić – w dni, które dla większości z nas są dniami wolnymi od pracy: sobotę i niedzielę. Wystarczą cztery weekendy przyswajania wiedzy i nauki manewrowania żaglówką podczas teoretycznej i praktycznej części kursu, by móc podejść do dwuetapowego egzaminu na patent żeglarza jachtowego.

Choć niektórym kurs żeglarski kojarzy się z typowo męską rozrywką, to jest to aktywność skierowana również do kobiet. Załogi jachtów żaglowych są najczęściej mieszane. Spróbuj więc – weekendowy kurs żeglarski może się okazać świetną przygodą i szansą na nowy, niezwykle ciekawy rodzaj wypoczynku.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Czy warto korzystać z „poprawiaczy” urody? Jeżeli tak, to z…