W końcu jedziesz na wymarzony urlop, a nie wiesz co ze sobą zabrać? Jest kilka takich produktów i kosmetyków, bez których ciężko obejść się latem. Zanim zamkniesz swoją walizkę, sprawdź czy na pewno czegoś nie zapomniałaś!

Ochrona skóry

Podstawą każdego wakacyjnego wyjazdu są kremy z filtrem UV, zwłaszcza jeżeli planujemy się opalać. Nawet w przypadku gdy wybieramy się w góry, trzeba go mieć za sobą. Podstawową zasadą jest to, żeby odpowiednio dawkować opalanie. Używajmy odpowiednich kremów. Należy unikać tych z filtrem o nazwie oxybenzone, ponieważ wpływa on na gospodarkę hormonalną. Po każdym wyjściu z wody krem nakładamy ponownie. Jeżeli nie kąpiemy się, smarujmy skórę mniej więcej co 30 minut. Zaopatrzmy się również w balsam chłodzący po opalaniu, który świetnie sprawdzi się w przypadku, gdy trochę przesadzimy z opalaniem.

uroda

Pamiętaj o włosach

Nasze włosy również potrzebują ochrony przed szkodliwym działaniem promieni UV. W drogeriach znajdziemy mgiełki, które zawierają składniki regenerujące, odżywcze i nawilżające. Taki kosmetyk w sprayu możemy wrzucić do torebki i spryskiwać nim włosy nawet kilka razy dziennie. Dzięki temu nie będą wysuszone przez działanie słońca.  Pamiętajmy też o nakryciach głowy. Oprócz tego, że chronią nasze włosy i twarz, to są świetnym dodatkiem do letniej stylizacji! Po urlopie poświęć włosom trochę czasu na ich regenerację.

Zadbaj o usta

Nasze usta w lecie również mają skłonności do wysuszania się, dlatego należy się zaopatrzyć w odpowiednią pomadkę ochronną lub balsam. W drogeriach są dostępne takie, które posiadają filtry. Najlepiej używać tych, które zawierają witaminę A i wosk pszczeli. Będą świetnie nawilżać i zmiękczać usta. Dzięki takim kosmetykom, zapewnisz im świetny wygląd przez całe lato!

Nawilżenie przede wszystkim

Nawilżaj swoje ciało od wewnątrz i od zewnątrz. Podstawą jest picie wody. Nasz organizm potrzebuje jej aż dwa litry dziennie. W upalne dni, traci jej ponad 500 ml przez parowanie z powierzchni skóry i wydzielanie potu. Zawsze w torebce powinnyśmy mieć ze sobą butelkę wody. Żeby miała lepszy smak możemy wrzucić do niej kilka plasterków cytryny lub limonki. Warto też używać bogatej w minerały wody termalnej w sprayu, do spryskiwania twarzy i ciała. Mają one działanie regenerujące, nawilżają skórę i łagodzą podrażnienia. W czasie upałów są świetnym sposobem na odświeżenie.

Teraz już wiesz, co należy zabrać ze sobą na urlop. Cieszmy się latem, ale pamiętajmy o bezpiecznym korzystaniu ze słońca.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Jak pokazują ostatnie badanie, ponad 50% mam nie ma czasu…