Leżaczek dla niemowlaka – co jest najważniejsze?

Leżaczek dla niemowlaka

Rodzice codziennie łączą sporo obowiązków. Nie tylko opiekują się dziećmi, ale także sprzątają, przygotowują posiłki czy dbają o uzupełnienie zapasów w lodówce. Każdy dzień stawia przed nimi kolejne wyzwania, którym muszą sprostać. I choć nie wszystko musi być zorganizowane idealnie, dobrze jest mieć większość spraw pod kontrolą. W tym z pomocą przychodzi leżaczek dla niemowlaka – proste wsparcie dla rodzica i wygoda dla dziecka.

Leżaczek dla dziecka to przede wszystkim komfort odłożenia niemowlęcia na krótką chwilę, podczas której dorosły może zająć się czymś pilnym, mając je jednocześnie na oku. Należy jednak zauważyć, że ich wybór w sklepach jest dzisiaj ogromny, a poszczególne modele znacząco się od siebie różnią. Nie tylko ceną i wyglądem, ale przede wszystkim rozmiarem, bezpieczeństwem czy poziomem mobilności. W naszym artykule znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje, które z pewnością przydadzą ci się w czasie zakupów.

bujaczek dla dziecka

Jak wybrać najlepszy leżaczek dla dziecka?

Na początku dokładnie sprawdź rozmiar leżaczka. Musisz wiedzieć, że dziecko powinno mieć możliwość wygodnego położenia się w nim lub mieć nóżki w naturalnie zgiętej pozycji. Co równie istotne, obrys leżaczka powinien obejmować również jego stópki i łokcie. Zdecydowanie warto wziąć pod uwagę nowoczesne modele, które mają możliwość regulacji oparcia – jak np. leżaczek-bujaczek Tiny Love. Dzięki zmianom ustawienia “rosną razem z dzieckiem”. Na początku niemowlę w nich przede wszystkim leży, z biegiem czasu zaczyna siadać, a dany model z powodzeniem zastępuje także krzesełko do karmienia. Produkt kupiony raz sprawdza się na kilka długich miesięcy.

leżaczek dla dziecka
leżaczek-bujaczek tiny love
leżaczek dla niemowlaka

Zwróć także uwagę, czy wybrany przez ciebie leżaczek dla dziecka jest bezpieczny.

Pomimo tego, że masz cały czas dziecko na oku, musisz uwzględnić jego nagłe i nieoczekiwane ruchy oraz odruchy będące poza jego kontrolą, które zdarzają się w czasie pierwszych kilku miesięcy. Wybieraj modele z 3- lub 5-punktowymi pasami bezpieczeństwa, które dają możliwość regulacji i zawsze dbaj, by były dobrze dopasowane. Zwracaj również uwagę na materiały, z których przygotowane są szelki – powinny być jednocześnie wytrzymałe i wygodne, by nie zrobiły maluszkowi krzywdy.

Podczas leżenia w bujaczku istotna jest również pozycja ciała dziecka.

Dlatego bujaczek dla dziecka nie powinien być ani przesadnie sztywny, ani za bardzo miękki. Musi mieć wygodne, stabilne podłoże wykonane z delikatnych materiałów. Możesz wziąć pod uwagę również nowe modele z podniesionymi bokami, które z wyglądu przypominają gondolę do wózka – to np. leżaczek-bujaczek Tiny Love. Takie rozwiązania zapewniają jeszcze większe bezpieczeństwo i ciepło.

leżaczek dla niemowlaka

Niezależnie od tego, czy planujesz jakieś dłuższe wyjazdy z rodziną, zwracaj uwagę na mobilność leżaczka.

Nawet jeśli wybierzecie się tylko do babci czy wujka, nowa przestrzeń jest dla dziecka dodatkowym bodźcem stresowym. Jeśli zależy ci na zminimalizowaniu negatywnego wpływu, weź ze sobą przedmioty, które maluszek już zna. Leżaczek dla niemowlaka to dla niego poczucie bezpieczeństwa, a dla ciebie wygoda – zyskasz wolne ręce, by spokojnie zjeść z innymi obiad czy napić się kawy. Zanim go kupisz, sprawdź dokładnie ile waży i jak duży jest po złożeniu, by zmieścił się do bagażnika twojego samochodu.

Ostatnim czynnikiem mającym wpływ na ostateczną decyzję zakupową powinny być również funkcje dodatkowe.

Sporo rodziców bardzo chwali leżaczek-bujaczek z wibracjami, musisz jednak wiedzieć, że to nie wszystko, co można znaleźć obecnie na rynku. Sprytnym rozwiązaniem są np. modele z dodatkową karuzelą z zawieszkami, światełkami i melodiami, dzięki której dziecko ćwiczy motorykę, rozwija wzrok i słuch. Możesz zdecydować się również na rozwiązania z dodatkową pozytywką lub sterowane pilotem. W dzisiejszych czasach naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie!

Artykuł sponsorowany

Share