Łóżeczko dla dziecka – jakie wybrać?

łóżko dla dziecka

Masz przed sobą remont pokoiku swojego dziecka? Z pewnością przyjdzie czas na wybór łóżeczka. W poniższym wpisie znajdziesz m.in. informacje co powinno mieć łóżeczko dla dziecka oraz jakie rodzaje łóżeczek wyróżniamy.

Co powinno mieć łóżeczko dziecięce?

Decydując się na łóżko dziecięce należy zwrócić uwagę, aby było ono przede wszystkim funkcjonalne. Musi spełniać wszystkie kryteria bezpieczeństwa. 

Jeżeli wybieramy mebel piętrowy ważne, aby było to łóżko dla dziecka z barierką. Dzięki temu zwiększy się szansa na bezpiecznie przespaną noc przez malucha. Ważny jest również materiał, z którego wykonane jest łóżko dla dziecka. Świadczy do również o stabilności danego mebelka. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na powierzchnię spania. Chcemy bowiem, aby mebel wystarczył nam na dłużej, a wiadomo, że dzieci bardzo szybko rosną.

Decydując się na łóżeczko należy również zwrócić uwagę na materac do łóżeczka, który w dużej mierze decyduje o wygodzie spania dziecka. Jeżeli jest taka możliwość, warto wybrać się do sklepu z dzieckiem, aby zdecydowało na którym materacu dobrze mu się śpi.

Rodzaje łóżeczek

Na rynku można odnaleźć wiele rodzajów łóżeczek. Najprościej podzielić je na łóżka chłopięce oraz łóżka dziewczęce.

Można wyróżnić kilka podstawowych rodzajów łóżek. Należą do nich:

  • Łóżko wysuwane
  • Łóżko piętrowe
  • Łóżka tapicerowane
  • Łóżka drewniane
  • Łóżka metalowe

Prócz pojedynczych łóżek dla dzieci, można znaleźć również dwu i trzyosobowe. To świetne rozwiązanie, gdy posiadasz kilkoro maluchów i mieszkają w jednym pokoju. Inną opcją jest łóżko z szufladą, która daje możliwość zagospodarowania mniejszej powierzchni pokoju. Łóżka dziecięce z szufladami to doskonałe rozwiązania pomagające zaoszczędzić cenną przestrzeń. 

Na rynku dostępne są również łóżka z szafą, które tworzą kompleksowe rozwiązanie. Innym ciekawym rozwiązaniem łóżko domek, które ostatnio zyskuje na popularności. Na rynku pojawia się również coraz więcej opcji łóżek dziecięcych z bohaterami z bajek. Jeżeli dziecko posiada swojego ulubionego bohatera z pewnością będzie to świetne rozwiązanie. Większość łóżek dla dzieci ma możliwość personalizacji ich w różnych kolorach.

Jeżeli posiadasz więcej miejsca opcją są również łóżka ze zjeżdżalnią. To świetna opcja, aby dodatkowo zapewnić dziecku rozrywkę. Może być to już łóżko dla 2 latka.

W zależności od rodzaju i udogodnień ceny łóżek dla dzieci są bardzo zróżnicowane. Zaczynają się na kilkuset złotych, a kończą na kilku tysiącach.

Artykuł sponsorowany

Share