Łóżko domek dla dzieci inne niż wszystkie. Jak wybrać oryginalne i bezpieczne łóżko dla dziecka?

W sklepach możemy znaleźć pełną gamę łóżek dla dzieci. Dobieramy je najczęściej pod względem estetyki, a także wieku dziecka, aby pasowało rozmiarowo. Nie możemy też zapominać o kwestiach bezpieczeństwa. Zatem, jakie łóżko będzie najlepsze?

Wielu rodziców ma trudność z wybraniem odpowiedniego łóżka dziecięcego, chociaż do dyspozycji mamy mnóstwo modeli, także tak fantazyjne jak samochód czy łóżko domek dla dzieci doskonałe do wypoczynku i zabawy.

Najczęściej patrzymy na ten mebel przyszłościowo – chcemy, aby posłużył jak najdłużej, dlatego wybieramy częściej modele, które są dobre zarówno dla młodszego dziecka, jak i dla tego starszego. W związku z tym powinniśmy również zwrócić uwagę na jakość wykonania mebla, aby mogło posłużyć na jak najdłużej.

Podpowiadamy, na co dokładnie patrzeć podczas zakupów, aby nowe łóżko zadowoliło zarówno małego domownika, jak i rodziców!

Bezpieczeństwo

Najważniejsze jest bezpieczeństwo – łóżko powinno być solidne, stabilne, a także nie powinno zwiększać ryzyka urazów. W ten sposób maluch będzie zabezpieczony przed skutkami upadków, zranieniami, alergiami. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, żeby mebel nie miał ostrych krawędzi, zadr czy drzazg, co jest ważne w przypadku łóżek drewnianych.

Także wysokość łóżka nie powinno być zbyt duża – dla bezpieczeństwa można również wybrać modele z ochronnymi barierkami po bokach. Zapobiegną one upadkom na podłogę w trakcie niespokojnego snu.

Zwróćmy też uwagę, czy do produkcji łóżka wykorzystano bezpieczne farby i lakiery – powinny być one nietoksyczne. Warto sprawdzić, czy posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa.

Funkcjonalność

Kolejna kwestia to funkcjonalność łóżka – to szczególnie ważne, gdy chcemy kupić je na lata. W sprzedaży znajdziemy łóżka, które mogą rosnąć razem z dzieckiem – możemy je rozsuwać albo zmieniać ułożenie barierek zabezpieczających, aby z łóżka z ochraniaczem zrobić łóżko dla starszaka.

Jeśli chcemy zaoszczędzić przestrzeń w pokoju dziecięcym, warto też poszukać modeli wyposażonych w szuflady. Sprawdzą się do przechowywania pościeli i innych przedmiotów – zabawek, książek, ubranek.

Funkcjonalnym łóżkiem jest także to piętrowe, które doskonale nadaje się dla dwóch maluchów jednocześnie. Sprawdźmy jednak dokładnie jego konstrukcję, aby było całkowicie bezpieczne.

Wygląd

Nie zapominajmy też o wyglądzie, który również jest bardzo ważny. Dzisiaj wybór oryginalnych łóżek dziecięcych jest ogromny, na przykład dla dziewczynki możemy wybrać łóżko domek, a dla chłopaka to, które przypomina samochód wyścigowy.

Wygląd może także iść w parze z funkcjonalnością. Przykładowo łóżka drewniane domki mogą być uzupełnione o baldachim nałożony na daszek. Także na belkach można powiesić dekoracyjną girlandę świetlną albo zrobić z nich miejsce do przechowywania zabawek w podwieszanych koszykach.

Z różnymi modelami łóżek dla najmłodszych możemy zapoznać się już teraz w internecie – np. Filo-Shop.pl pozwala nam również na dokonanie błyskawicznego zamówienia on-line. Mebel będziemy mogli dostać w ciągu kilkunastu dni wprost do swojego domu.

Artykuł sponsorowany


Komentarze

komentarze

PODZIEL SIĘ