Lustra podświetlane LED wprowadza nowoczesność i szyk do Twojej łazienki

Lustro to jeden z najważniejszych elementów każdej łazienki. Pełni funkcję zarówno użytkową, jak i estetyczną, dlatego tak istotny jest odpowiedni wybór zwierciadła do łazienki. Coraz większą popularnością cieszą się lustra ledowe, które doskonale sprawdzają się w aranżacjach minimalistycznych, nowoczesnych, jak i designerskich łazienek.

Chyba nie ma osoby, która w swojej łazience nie ma lustra. Poranny make-up i  wieczorne rytuały kosmetyczne u pań, układanie włosów i golenie zarostu u panów – byłyby niezwykle problematyczne bez zwierciadła łazienkowego. Lustro z oświetleniem to także doskonały element dekoracji, po wejściu do łazienki to właśnie blask lustra najbardziej rzuca się w oczy.

Lustra podświetlane LED

Lustra łazienkowe z oświetleniem – czym się wyróżniają?

Mimo iż kinkiety łazienkowe nadal są popularne, to jednak projektowane na wymiar lustra podświetlane dają zdecydowanie lepsze światło o neutralnej barwie białej, które nie rzuca ostrych cieni i nie zniekształca twarzy. Idealne światło powinno znajdować się na wprost twarzy, a to można uzyskać jedynie poprzez umieszczenie oświetlenia w tafli lustra. Wśród zwierciadeł dostępnych na rynku znajdują się lustra LED podświetlane od tyłu, które mają zamocowane taśmy LED dające świetlną poświatę wokół lustra. Można też zdecydować się na lustra LED z wypiaskowaną ramką.  

Lustra łazienkowe LED – najważniejsze zalety

Największą zaletą lustra ledowego jest oświetlenie, które daje idealne delikatne światło najlepsze do nakładania makijażu, stylizacji włosów i innych codziennych rytuałów kosmetycznych. Niezaprzeczalnym atutem jest ogromny wybór kształtów i wzorów, dzięki czemu możemy dopasować odpowiedni model do wielkości i stylu naszej łazienki. Technologia LED gwarantuje niskie zużycie energii elektrycznej, a trwałość i bezawaryjność podświetlanych zwierciadeł sprawia, że będziemy je użytkować przez lata.

Lustra LED do łazienki – jak wybrać odpowiedni model?

Wydaje się, że zakup lustra to prosta sprawa, jednak wcześniej należy przemyśleć kilka istotnych kwestii. Czy lustro podświetlane, które planujemy kupić ma wisieć w łazience dla całej rodziny, czy może w łazience przy sypialni lub toalecie dla gości? Jaką funkcję ma pełnić zwierciadło łazienkowe: praktyczną i służyć nam jako lustro nad umywalką, czy estetyczną i np. optycznie powiększać naszą łazienkę. Lustro bez wątpienia jest ozdobą we wnętrzu, przed decyzją, czy będzie kwadratowe, owalne, okrągłe, należy wziąć pod uwagę zarówno własne preferencje, jak i aktualne trendy aranżacyjne.

 W przygotowaniu artykułu pomogła nam marka https://www.petera-szklarstwo.pl

Anna Abramowska

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Wybór sukienki na przyjęcie komunijne z jednej strony wydaje się…