Zajęcia dodatkowe w przedszkolu

Przedszkole to czas, którym dziecko poznaje świat na różne sposoby. Oprócz nauki jest dużo zabawy i śmiechu wraz z kolegami/koleżankami. W wielu placówkach odbywane są zajęcia dodatkowe w przedszkolu, które urozmaicają czas maluchom, dzięki nim zdobywają nowe umiejętności, poznają różne kultury.

Statystyki

Statystyki pokazują, że dzieci poprzez zabawę oraz poznawanie świata kształtuje własną osobowość, charakter, estetyczność oraz kreatywność. Pozwalają na wzmocnienie wiary w siebie malca oraz w jego samodzielność.

Dla kreatywnych maluchów jest wiele dodatkowych sposobów by mogły się rozwijały w danej dziedzinie. Oferta zajęć dodatkowych w przedszkolach jest szeroka oraz bardzo ciekawa. Każdy z rodziców znajdzie odpowiednie zajęcia dla swojej pociechy. Dzieci chętnie uczestniczą w takich zajęciach, uczą się zupełnie nowych dla nich rzeczy. Dzięki takim zajęciom można zaobserwować ukryte w dzieciach talenty lub zainteresowania, które mogą wpłynąć na dalszy rozwój dziecka.

Warsztaty plastyczne

Na nich dzieci poznają środki plastyczne za pomocą zabawy. Dzięki różnym technikom wykonywania prac dzieci czerpią satysfakcję z nowych możliwości plastycznych. Na takich zajęciach dziecko uczy się rozpoznawania kolorów, eksperymentują z nimi oraz z kształtem czy materiałem. Zdobywają umiejętność dokładności. Dzięki wyobraźni dziecko jest bardziej kreatywne, potrafi zrobić „coś z niczego”, co będzie wyjątkowe dla niego. Prace manualne wpływają bardzo dobrze na wyobraźnię dziecka oraz przynoszą wiele szczęścia z wykonywania ich. Przedszkole na wysokim poziomie, oferuje wiele różnych możliwości, te plastyczne są dziś niezwykle ważne.

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu

Zajęcia związane z poznaniem obcego języka

Dla małego dziecka nie jest niczym trudnym. W wieku przedszkolnym maluchy bardzo szubko potrafią nauczyć się nowego języka. W szczególności gdy ta nauka jest powiązana z zabawą. Nauka obcych języków pozwala na zdobycie wiedzy na temat kulturze danego państwa zagranicznego.

Warsztaty taneczno-rytmiczne

Pozwalają dzieciom zdobycie poczucia rytmu. Dzieci uwielbiają zabawę powiązaną z ruchem, dlatego ta forma nauki jest bardzo dobra. Maluchy kształtują świadomość własnego ciała oraz przestrzeni, w której się poruszają. Na zajęciach tanecznych dzieci poprawiają swoją kondycję fizyczną oraz taniec korzystnie wpływa na rozwój ruchowy, psychiczny jak i społeczny naszych maluchów. Taniec również pomaga dziecku w zdobyciu wyczucia rytmu.
Jednym z innych zajęć tanecznych jest gimnastyka. Dzieci ćwiczą swoją motorykę, koordynację ruchową, jak również wyobraźnię.

Mały odkrywca

Dla dzieci, które są ciekawe świata, poznawania go, odpowiednie będą zajęcia typu „mały odkrywca”. Pobudzone są w nich zainteresowania przyrodą, dzieci poszerzają wiedzę na temat swojego regiony, zwierząt oraz roślin żyjących w nim. Ponadto przedszkolaki uczą się jak zachowywać się w lesie, parku czy rezerwacie przyrody. Dziecko uczy się współpracy w grupie. Wycieczki przyrodnicze wpływają korzystnie rozwoju społecznego dziecka. Mogą na żywo zobaczyć ciekawe okazy zwierząt, z czego czerpią bardzo dużą radość.

Statystyki mówią również, że dzieci uczestniczące w zajęciach dodatkowych są bardziej otwarte na świat, nie boją się nowych nieznanych im rzeczy.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez www.kids-story.pl – prywatne przedszkole w Łomiankach

Share