Manicure winylowy – alternatywa dla hybrydy

Manicure winylowy

Manicure hybrydowy uzależnił wiele kobiet, które od lat regularnie udają się do kosmetyczki w celu jego wykonania. Niektóre z nas w poszukiwaniu oszczędności zdecydowało się na samodzielne tworzenie ciekawych stylizacji w zaciszu domowym, gdyż do wykonania manicure hybrydowego wystarczą dobrej jakości lakiery, lampa, a także trochę wprawy. Jednak zdarza się, że manicure hybrydowy nie sprawdza się w naszym przypadku. Jest za drogi, zabiera zbyt wiele czasu podczas tworzenia lub mamy do niego pewne uprzedzenia. W takich sytuacjach idealnie sprawdzi się manicure winylowy – co to takiego?

Piękne i zadbane paznokcie to podstawa

Starannie pomalowane paznokcie i zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Często sięgamy po neuturalne kolory, takie jak pastelowe beże i róże oraz wszystkie odcienie w wersji nude. Jednak wiele kobiet preferuje także ciemny kolor paznokci, wybierając bordowe tonacje, czernie i klasyczne czerwienie.

Manicure idealny, ale nie do końca…

Zacznijmy od tego, że manicure hybrydowy wymaga doświadczenia i wprawy. Nie wsadzimy do lampy paznokcia, który został krzywo pokryty lakierem lub widoczne są na nim nieestetyczne smugi. W momencie utrwalenia nic już z tym faktem nie poczniemy i będziemy wówczas skazane na obecność tych mankamentów aż do momentu wykonania nowego manicure. Ponadto zajmuje sporo czasu, aczkolwiek jest niezwykle praktyczny, gdyż nie musimy czekać na schnięcie lakieru i możemy od razu przejść do wykonywania codziennych czynności, bez obaw o odpryski lub odbicia na lakierze.

Manicure klasyczny jest znacznie szybszy w samym wykonaniu, gdyż nie wymaga utwardzenia w lampie. Jednak przez lakiery, którymi pokrywamy płytkę znacznie dłużej schną, przez to na kilkanaście minut jesteśmy zupełnie wyłączone z życia. Musimy tylko siedzieć i oczekiwać, aż płytka będzie całkowicie sucha by nie zepsuć efektu końcowego. Kolejnym minusem klasycznego manicure jest jego trwałość. Przy codziennych czynnościach, lakier utrzymuje się w nieskazitelnym stanie na paznokciach około 3 dni, później często pojawiają się odpryski i rysy na powierzchni płytki.

Czym jest w takim razie manicure winylowy?

Manicure winylowy, to zaraz po żelowym jedna z najbardziej trwałych stylizacji paznokci. Co ciekawe, nie wymaga utwardzania w lampie i zapewnia trwałość i piękny połysk paznokci nawet do 10 dni. BRzmi świetnie, prawda? Szczególnie, gdy zauważymy wady zarówno klasycznego manicure, jak i hybrydowego. W czym tkwi w takim razie jego sekret? Otóż, lakiery zawierają polimery winylowe, które chronią płytkę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, a także doskonale o nią dbają. Ponadto producenci tych lakierów obiecują, że są one dużo trwalsze i odporniejsze na uszkodzenia niż tradycyjne wersje – z biegiem czasu nie tracą ani blasku, ani nie odpryskują.

Lakier winylowy zawsze nakładamy na oczyszczoną i dobrze opiłowaną płytkę paznokcia, bez wcześniejszego stosowania bazy. Pierwsza warstwa potrzebuje około minuty do całkowitego wyschnięcia, natomiast druga około 10 minut. Po niej przychodzi czas na top coat, który również schnie około 10 minut. Po tym etapie możemy cieszyć się pięknymi paznokciami aż do 10 dni. Stosunkowo jest to doskonałe rozwiązanie, które nie zajmuje wiele czasu, a w efekcie zapewnia trwałość na wiele dni. Ponadto warto wiedzieć, że manicure winylowy utwardza się także w kontakcie ze światłem słonecznym, przez co z każdą dobą zyskuje na twardości. Lakiery te można zmywać za pomocą zwykłego zmywacza – co jest zdecydowanie kolejną ich ogromną zaletą.

Share