Na co zwracać uwagę przy wyborze butelki ze smoczkiem dla dziecka?

butelki ze smoczkiem

Butelka jest jednym z podstawowych elementów wyprawki dla noworodka. Jej wybór z pozoru jest dość prosty. Po dogłębnej analizie może jednak okazać się, że jest to dość trudne zadanie. Na rynku znajdziemy wiele różnych propozycji przez co ciężko zdecydować, która może sprawdzić się w przypadku naszego dziecka. Butelki ze smoczkiem – jaką wybrać?

Kolory, kształty i… funkcje

Na pierwszy rzut oka butelki różnią się między sobą głównie kolorem lub kształtem. To jednak nie wszystko. Różnice wynikają także ze specyfikacji technicznej. Niektóre butelki ze smoczkiem są zaprojektowane w taki sposób by maksymalnie ułatwić maluchowi przyjmowanie pokarmu. Na co więc zwrócić szczególną uwagę? Podstawą jest unikanie butelek ze smoczkiem, które są wykonane z materiałów zawierających bisfenol. Jeśli więc na metce widzimy napis bez dodatku BPA i BPS, śmiało możemy wziąć pod uwagę dany produkt.

Sam smoczek powinien być wykonany z elastycznego materiału, który pozwala dziecku kontrolować ssanie. Tego typu strukturę smoczka znajdziemy w produktach marki Lansinoh. Kolejna rzecz odnosząca się bezpośrednio do smoczka to oczywiście budowa, która zapobiegnie odkształceniu. Z kolei jeśli chodzi o samą butelkę ważna jest jej wielkość. Należy ją dostosować do wieku dziecka. Na rynku znajdziemy butelki ze szkła lub tworzyw sztucznych. Te pierwsze są dużo trwalsze i łatwo się je wyparza, chociaż oczywiście mogą się potłuc. Butelki plastikowe są popularniejsze, ponieważ są lekkie, odporne na zniszczenia i bezpieczne dla dziecka. Kształt butelki ze smoczkiem może mieć znacznie, gdy dziecko samo zaczyna z niego korzystać. Im bardziej ergonomiczny, tym łatwiej będzie trzymać butelkę bez ryzyka wyślizgnięcia.

Ilość ma znaczenie

Małe dzieci jedzą dość często. Jeśli w większości przypadków będziemy korzystać z butelki, powinniśmy zakupić od razu kilka sztuk. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się tym, czy zdążymy wysterylizować butelkę, tak by była gotowa do użycia. Trzy dobrze dobrane butelki ze smoczkiem powinny wystarczyć. Jeśli korzystamy z butelek plastikowych powinniśmy je wymieniać średnio co dwa miesiące.

Artykuł zewnętrzny

Share