Na skraju czasu

Moment, w którym czytamy te słowa, należy już do przeszłości. Chwila, w której patrzymy na wskazówki zegarka, podobnie. Gdy cofamy się, by ponownie przeanalizować te słowa, znów zahaczamy o przeszłość. By uniknąć rozważań nad tym, co było, musimy mieć w rękach przedmiot, który pozwoli nam znaleźć się na cienkiej granicy między czasem a wiecznością. Jak go odnaleźć?

Tu i teraz

Siła tkwi w precyzyjnie wykonanym akcesorium, które pozwoli nam znaleźć się na skraju czasu. Jest nim zegarek. Każdy w podobny sposób odmierza czas, jednak poszczególne modele różnią się od siebie detalami. Drobne elementy zmieniają postrzeganie nie tylko czasu przez nas samych, ale również postrzeganie nas przez inne osoby. Dyskretnie sprawdzając, jak mijają kolejne chwile na tarczy zegarka, stajemy się powoli właścicielami czasu. Chcemy zapanować nad momentem, w którym jesteśmy świadomi „tu i teraz”.

Z myślą o osobach władających każdą powierzoną im sekundą zostały stworzone zegarki Tag Heuer Carrera w Noble Place. Wykonane z naturalnych kruszców i otoczone opieką najlepszych zegarmistrzów są nie tylko przydatnym akcesorium czy nieodłącznym elementem stylizacji, ale przede wszystkim fragmentem naszej codzienności, której chcemy być jedynymi właścicielami. Zapinając pasek lub bransoletę zegarka na nadgarstku, stajemy się panami czasu. Nie możemy podróżować poprzez przestrzeń, jednak jesteśmy w stanie kontrolować momenty przeznaczone na kolejne spotkania, życie prywatne, sprawy bieżące, pielęgnację relacji rodzinnych.

Kontrola = wolność

Gdy wracamy bowiem do domu i zdejmujemy zegarek, czujemy ulgę, że możemy zawisnąć na skraju czasu. Wybierając akcesorium, które jest dopasowane do naszego trybu życia, nie czujemy się jego niewolnikami, wręcz przeciwnie. Chcemy sycić zmysły każdą kolejną sekundą, tak by była ona nasza. Dzięki temu zapanujemy nad każdym spotkaniem, trudnym wyzwaniem, egzaminem czy sytuacją, z której inni nie będą potrafili znaleźć wyjścia. My się po prostu w niej nie znajdziemy, ponieważ zapanowanie nad czasem oznacza władzę nad każdą wybraną ścieżką. Musimy mieć bowiem coś, co pozwoli nam kontrolować nie tylko sekundy, ale również samych siebie.

W filmie „Incepcja” Christophera Nolana takim przedmiotem dla głównego bohatera był niepozorny bączek, ponieważ zmysły mogły go zawieść, ale spojrzenie na wirujący przedmiot nigdy. Postać odgrywana przez Leonardo DiCaprio powtarzała wszystkim osobom, które chciały wejść do podświadomości kolejnych bohaterów, by trzymały w rękach przedmiot pozwalający im utrzymać się na powierzchni rzeczywistości. Dla nas takim akcesorium może być właśnie zegarek będący symbolem zakotwiczenia w momencie, a jednocześnie odnalezienia się w wieczności.

Artykuł sponsorowany

Share