Najmodniejsze zaproszenia ślubne 2022

zaproszenia slubne

Komuś, kto się bliżej tematowi nie przyglądał, może się wydawać, że rodzaje zaproszeń ślubnych są zawsze takie same i raczej nie mówi się tu o trendach. Nie można się chyba bardziej pomylić. Ślubne zaproszenia są istotnym elementem zasady decorum całej uroczystości, a że tu się trendy zmieniają, to i same zaproszenia ewoluują. Oto 3 style, które zdominują 2022 rok.

Zaproszenia ślubne w stylu rustykalnym

Tak naprawdę to po prostu elegancka nazwa na sielski, spokojny styl dawniej kojarzony ze wsią, a dziś w nowoczesnym wydaniu będący na swój sposób formą stonowanej, naturalnej elegancji. W zaproszeniach ślubnych w tym stylu próżno szukać krzykliwych kolorów, jeśli chodzi o dekory, to motyw kwiatowy w formie symbolicznej lub realistycznej będzie najczęstszym wyborem, choć nowoczesne zaproszenia ślubne często w ogóle nie korzystają z rozbudowanych motywów.

Poszukujesz zaproszeń w stylu rustykalnym, boho lub glamour? Odwiedź stronę Blooming Elegant!

Część par decyduje się na zamówienie zaproszeń ślubnych w stylu rustykalnym na papierze czerpanym. To świetny wybór, bo ten styl pod względem estetycznym jest dość prosty, można by nawet powiedzieć, że w pewnym sensie szorstki. To świetny wybór na 2022 rok, ponieważ doskonale łączy się z modnym, prostym wystrojem sali weselnej i niektórymi trendami, jak choćby deską wędlin i serów zamiast klasycznej zimnej płyty czy zamianą Bentleya na powóz konny.

Eleganckie zaproszenia ślubne w stylu Boho

Boho to dekoracyjny styl o dość ekstrawaganckim dekorze. Zaproszenie w tym stylu często może się na przykład składać w nietypowy sposób, zawierać rozbudowaną pieczęć lub akcentować wyrazistą fakturę papieru czerpanego. Nazwiska gości często są wpisane ozdobnymi literami, a samo zaproszenie stanowi świetną pamiątkę ze względu na rozbudowaną formę.

Jednocześnie jest to styl w pewien sposób stateczny i – choć to nie jest odpowiednie słowo – skromny. Owszem, Boho to zaproszenia ślubne na bogato, ale bez krzykliwości. Z wybieranych dziś najczęściej stylów zaproszeń ślubnych jest to prawdopodobnie wzór najbliższy pojęciu „rozbudowanej elegancji”. Ponieważ elementem dekoracyjnym często jest sam papier, niezbędne informacje mogą być naniesione bezpośrednio na zaproszeniu, natomiast dodatkowymi informacjami zapełnia się dołączony karnet przygotowany z bardziej praktycznego w obróbce typu papieru. Tam trafia na przykład prośba o potwierdzenie przybycia albo informacja o organizacji wesela bez dzieci.

Zaproszenia na najweselszą uroczystość, czyli glamour

Glamour to styl, który w założeniach miał być nie tylko elegancki, ale wręcz przesadny i nieco przerysowany. Na szczęście rodzaje zaproszeń ślubnych nie zostały aż tak zmodyfikowane, jak na przykład architektura, ale pewne cechy wspólne są tu wyraźne. Glamour to styl bardzo bogaty, podkreślający rangę uroczystości, niekonwencjonalny, krzykliwy i wyrazisty.

Można jednak powiedzieć, że zaproszenia w tym stylu zachowały swoją elegancką bazę: pieczęcie, skomplikowane motywy, dekoracyjne liternictwo, kontrastowa kolorystyka, papier o wysokiej gramaturze: to zdecydowanie elementy, które kojarzą się z bogactwem i przepychem. Żeby jednak mówić o prawdziwym stylu glamour, potrzeba czegoś jeszcze: zaproszenie musi być wyraziste, wręcz ostentacyjne. Ma przez to radosny charakter, ale wciąż pozostaje wysmakowane. I to powinno tłumaczyć, skąd moda na ten styl: wesela to przecież nie „imprezy”, ale „uroczystości”, więc muszą być poważne, ale nie organizuje się ich na wzór balu charytatywnego. To przerysowanie i artystyczny szok w zaproszeniach znakomicie pasują do przecież dość sielskiej atmosfery większości wesel.

Zaproszenie ma być Twoje

Zaproszenia ślubne można szufladkować i dzielić na rodzaje, ale najważniejsze jest to, żeby Ci się spodobało. Nie ma przecież sztywnych norm, które obowiązywałyby, jeśli chodzi o formę. Trendy przychodzą i odchodzą – można się nimi sugerować, ale najważniejsze jest, żeby pamiętać, iż zaproszenia powinny mniej więcej pozostawać spójne z charakterem i stylem uroczystości. Zerknij do naszej oferty – poza tymi trzema popularnymi stylami, możemy przygotować zaproszenie, które urzeknie Cię bez względu na obowiązujące mody.

Artykuł sponsorowany

Share